KONKURS! Moje dziecko na wakacjach! - WYNIKIPrevious Article
Jak młody Bób i jego wysokość Młody Ziemniak...Next Article
Aktualności
  • Postanowienie Noworoczne – Zumba!Zumba została wymyślona przez przypadek. Twórca Zumby Alberto „Beto” Perez, pochodzący z Kolumbii, pewnego zwyczajnego dnia zapomniał przynieść kasetę z muzyką na zajęcia tańca towarzyskiego, które prowadził. Nie chcąc odwoływać [...]
  • City Hall i 100-lecie Niepodległości Polski!18 listopada uczciliśmy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Było to niezwykle podniosłe i ważne dla Polonii wydarzenie, pełne wzruszeń i niespodzianek. W uroczystości w Ratuszu w Belfaście, udział wzięli znakomici [...]
  • Dzień Niepodległości na cmentarzu MilltownInicjatywa 11. Listopada oraz Polish Society Belfast jak co roku zorganizowały uroczystość obchodów Dnia Niepodległości Polski na cmentarzu Milltown w Belfaście. Podczas uroczystości przemówienie wygłosił inicjator tej corocznej akcji Paweł Romańczuk. [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

A może joga jest dla Ciebie?

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
A może joga jest dla Ciebie?

joga1Bolą Cię plecy? Potrzebujesz więcej energii? Nigdy nie masz czasu na relaks? Chcesz się wzmocnić i rozciągnąć? Możliwe, że joga jest dla Ciebie! Teraz możesz chodzić na zajęcia i płacić za nie tyle, ile Ci się podoba!

 

„Myślę, że każdy, kto chce spróbować jogi, powinien to zrobić i nie chcę, by koszt zajęć temu przeszkadzał. W innych miastach na świecie istnieją tak zwane „donation classes”. Oznacza to, że każdy uczestnik płaci za zajęcia tyle, ile może. Nie słyszałam, żeby ktokolwiek inny w Belfaście prowadził zajęcia na tej zasadzie, dlatego postanowiłam spróbować zrobić to sama.” – mówi Claire Ferry, która jest wykwalifikowanym nauczycielem jogi. Pochodzi z Anglii, do Belfastu przeprowadziła się 10 lat temu ze swoim miejscowym mężem.

 

„Uczę jogi dla początkujących, dlatego każdy jest mile widziany na zajęciach. Moje zajęcia są bezpieczną formą rozciągania i wzmacniania organizmu. Najlepsze w mojej pracy jest to, gdy widzę jak ludzie zmieniają się już po jednych zajęciach. Początki są zawsze trochę stresujące, ale po zajęciach każdy wychodzi uspokojony i zrelaksowany!” – dodaje Claire.

 

Nauczycielka jogi ukończyła także kurs „joga dla zdrowych pleców”, dlatego zaprasza także na swoje zajęcia tych, którzy mają problemy z tą częścią swojego ciała.

 

Zajęcia odbywają się w środy między 17:30 a 19:00 w Skainos Centre przy Newtownards Road we wschodniej dzielnicy Belfastu. Jeśli nie wiesz gdzie to jest, szukaj budynku porośniętego kwiatami jadąc od strony miasta ulicą Newtownards Road. Przynieś ze sobą mate do jogi jeśli masz, jeśli nie – Claire udostępnia swój sprzęt. Ubierz się w luźne, rozciągliwe i wygodne ubranie sportowe. Zajęcia odbywają się w języku angielskim, ale zawsze ćwiczy jogę kilka Polek, które na pewno pomogą, jeśli coś będzie niezrozumiałe.

 

Opłata za zajęcia jest uznaniowa, płacisz tyle ile chcesz, ile masz, ile uważasz, że warto. Spróbuj!

 

Więcej informacji:
www.claireferryyoga.net
claire@claireferryyoga.net
tel. 07743 841415
oraz na www.skainos.org

 

joga2

 

Filozofia jogi!

 

Joga jest to rozbudowany system leczniczy dotyczący ciała, umysłu i ducha, pochodzący z Indii, sprzed 5000 lat. Słowo “yoga” w sanskrycie oznacza łączyć, integrować, scalać. Joga to dialog ciała, oddechu i umysłu. Dla niektórych jest to sposób na życie, filozofia dotycząca zdrowego trybu życia, dla innych to po prostu dobry system ćwiczeń fizycznych. Jogę może ćwiczyć każdy – ćwiczenia są bardzo zróżnicowane.

 

Istnieje pięć zasadniczych, podstawowych ścieżek realizacji jogi. Odnoszą się one do najistotniejszych aspektów, poprzez które człowiek ujawnia swoją naturę.

 

Karma joga – jest ścieżką bezinteresownej pracy i służenia innym. Słowo karma oznacza działanie, czyn. Wszystko, co człowiek robi, co myśli lub o czym mówi, według prawa akcji i reakcji, wróci z powrotem do niego. To, co można nazwać szczęściem jest rezultatem wcześniejszych pozytywnych czynów, a to, co się jawi się jako nieszczęśliwy los jest wtórnym rezultatem wcześniejszego negatywnego postępowania.

 

Dżniana joga – to droga, na której człowiek doświadcza prawdy poprzez poznanie, ćwiczenie i doświadczenie. Przeznaczona jest dla osób o zainteresowaniach naukowych i dużych uzdolnieniach intelektualnych. Dżniana joga najbardziej odpowiada ludziom traktującym wiedzę w kategoriach intelektualnych, pragnącym dowodzić jej prawd, sprawdzać je, klasyfikować, eksperymentować – jest to joga uczonych.

 

Hatha joga – zmierza do opanowania fizycznego organizmu, do którego też zalicza się psychika. Uprawianie ćwiczeń oddechowych oraz stosowanie się do zaleceń dietetyki jogi oczyszczają i wzmacniają ciało fizyczne. Systematyczne ćwiczenie prowadzi do stałego podnoszenia się wibracji komórek ciała oraz harmonizowania funkcji wszystkich jego organów wewnętrznych. W rezultacie ćwiczeń ciało zdobywa umiejętność pozostawania w spokoju i odprężeniu nawet pod naciskiem stresu w każdej sytuacji.

 

Bhakti joga – jest jogą miłości i ścieżką poświęcenia. Oznacza miłość, respekt i szacunek do wszystkich żyjących stworzeń i całej przyrody. Każda myśl, każdy czyn, każda tęsknota kieruje się ku Bogu, którego bhakti jogin widzi wszędzie i w każdym.

 

Radża joga – droga zwana królewską. Skupia ona wszystkie ścieżki równomiernie. Jogin jest samodzielny, niezależny i nieustraszony. Radża joga jest drogą samodyscypliny i ćwiczeń. Mówi się o niej także asztanga-joga (ośmiostopniowa joga), ponieważ dzieli się na osiem stopni.

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Sport

Na zdrowie! I jak?

Na zdrowie! I jak?   0

W kolejności alfabetycznej przedstawiamy różne zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia. Prasa i telewizja aż roją się od obco brzmiących słów, z którymi pomożemy się Wam oswoić. W tym miesiącu zapraszamy [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!