Wypożycz auto w PolscePrevious Article
X Football Tournament POLONIA CUPNext Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • VIII Wieczór Literacki – relacja i zaproszenie22 lutego w godzinach 19-21 w The LampPost Cafe on 19 Upper Newtownards Road, BT4 3HT Belfast, odbył się VIII Wieczór Literacki w Belfaście pt. “Oblicza miłości w literaturze”. W [...]
  • Matura z polskiego czyli zmiany w A-LevelsMatura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]
  • Polski Konsulat w Belfaście otwarty!16 listopada 2017, dzięki wsparciu ministerstwa Spraw Zagranicznych, powstała pierwsza polska placówka konsularna w Irlandii Północnej, której przewodniczy Konsul Dariusz Adler. Konsul opowiedział nam krótko o konsulacie. Nasz Express: Gdzie znajduje [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

AGE UK – aby jesień życia była ciekawsza

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
AGE UK – aby jesień życia była ciekawsza

 

Na emigracji przebywają już nie tylko młodzi ludzie z dziećmi. Coraz więcej z nas ściąga do Irlandii Północnej także swoich rodziców czy innych starszych członków rodziny. Ale na miejscu okazuje się, że właściwie nie wiemy co im się należy, gdzie szukać pomocy, jak przenieść emeryturę czy rentę. Od tego jest lokalna organizacja AGE UK/NI.

Benefity i emerytura

Age UK, działająca też prężnie na terenie Irlandii Północnej ma w swojej ofercie m.in. pomoc w wyszukiwaniu i kalkulacji benefitów. Na stronie internetowej organizacji mozna znaleźć kalkulator benefitów, który poprowadzi nas za rękę w wyszukiwaniu i obliczaniu kwoty zasiłków należnych nam w określonej sytuacji. Ta organizacja charytatywna pomaga także w załatwianiu formalności dotyczących emerytury oraz jej przenoszenia z innego kraju.

Age UK/NI pomaga także zaplanować wydatki przy określonym budżecie domowym oraz wyjść z ewentualnych długów. Grono doradców finansowych jest dostępne w organizacji bezpłatnie.

Zdrowie

Na stronie internetowej www.ageuk.org.uk/northern-ireland można także znaleźć wiele porad z różnych dziedzin, także tych dotyczących zdrowia. Począwszy od porad żywieniowo-dietetycznych aż po dostępne organizacje pomocowe i placówki medyczne. Dodatkowo można tam poczytać o zdrowiu psychicznym czy dowiedzieć się co robić zimą, aby nie zachorować.

Przez Age UK/NI można także załatwiać opiekunów, dzienne kółka zainteresowań dla ludzi starszych, pomoc we własnym domu itp.

Praca i edukacja

Age UK/NI zachęca osoby starsze do nauki i edukacji, bo na naukę nigdy nie jest za późno. Doradcy z organizacji pomogą wybrać odpowiednie dla siebie kursy, kierunki i specjalności, a nawet doradzi jak znaleźć na nie pieniądze.

Sama organizacja także organizuje kursy i szkolenia na przykład z obsługi komputera. ale w ofercie znajdą się także zajęcia sportowe, wieczorki integracyjne, warsztaty muzyczne.

Warto dodać, że organizacja nie zapewnia tłumacza, ale można zabrać ze sobą tłumacza lub prosić o serwis telefoniczny.

Kontakt:

Age NI Advice Service – Porady

0808 808 7575

www.ageuk.org.uk/northern-ireland

Twitter: @Age_NI

Facebook: agenicharity

YouTube: agenitv

Age NI

3 Lower Crescent

Belfast BT7 1NR

Northern Ireland

 

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Matura z polskiego czyli zmiany w A-Levels

Matura z polskiego czyli zmiany w A-Levels   0

Matura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!