Wypożycz auto w PolscePrevious Article
X Football Tournament POLONIA CUPNext Article
Aktualności
  • Postanowienie Noworoczne – Zumba!Zumba została wymyślona przez przypadek. Twórca Zumby Alberto „Beto” Perez, pochodzący z Kolumbii, pewnego zwyczajnego dnia zapomniał przynieść kasetę z muzyką na zajęcia tańca towarzyskiego, które prowadził. Nie chcąc odwoływać [...]
  • City Hall i 100-lecie Niepodległości Polski!18 listopada uczciliśmy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Było to niezwykle podniosłe i ważne dla Polonii wydarzenie, pełne wzruszeń i niespodzianek. W uroczystości w Ratuszu w Belfaście, udział wzięli znakomici [...]
  • Dzień Niepodległości na cmentarzu MilltownInicjatywa 11. Listopada oraz Polish Society Belfast jak co roku zorganizowały uroczystość obchodów Dnia Niepodległości Polski na cmentarzu Milltown w Belfaście. Podczas uroczystości przemówienie wygłosił inicjator tej corocznej akcji Paweł Romańczuk. [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

AGE UK – aby jesień życia była ciekawsza

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
AGE UK – aby jesień życia była ciekawsza

 

Na emigracji przebywają już nie tylko młodzi ludzie z dziećmi. Coraz więcej z nas ściąga do Irlandii Północnej także swoich rodziców czy innych starszych członków rodziny. Ale na miejscu okazuje się, że właściwie nie wiemy co im się należy, gdzie szukać pomocy, jak przenieść emeryturę czy rentę. Od tego jest lokalna organizacja AGE UK/NI.

Benefity i emerytura

Age UK, działająca też prężnie na terenie Irlandii Północnej ma w swojej ofercie m.in. pomoc w wyszukiwaniu i kalkulacji benefitów. Na stronie internetowej organizacji mozna znaleźć kalkulator benefitów, który poprowadzi nas za rękę w wyszukiwaniu i obliczaniu kwoty zasiłków należnych nam w określonej sytuacji. Ta organizacja charytatywna pomaga także w załatwianiu formalności dotyczących emerytury oraz jej przenoszenia z innego kraju.

Age UK/NI pomaga także zaplanować wydatki przy określonym budżecie domowym oraz wyjść z ewentualnych długów. Grono doradców finansowych jest dostępne w organizacji bezpłatnie.

Zdrowie

Na stronie internetowej www.ageuk.org.uk/northern-ireland można także znaleźć wiele porad z różnych dziedzin, także tych dotyczących zdrowia. Począwszy od porad żywieniowo-dietetycznych aż po dostępne organizacje pomocowe i placówki medyczne. Dodatkowo można tam poczytać o zdrowiu psychicznym czy dowiedzieć się co robić zimą, aby nie zachorować.

Przez Age UK/NI można także załatwiać opiekunów, dzienne kółka zainteresowań dla ludzi starszych, pomoc we własnym domu itp.

Praca i edukacja

Age UK/NI zachęca osoby starsze do nauki i edukacji, bo na naukę nigdy nie jest za późno. Doradcy z organizacji pomogą wybrać odpowiednie dla siebie kursy, kierunki i specjalności, a nawet doradzi jak znaleźć na nie pieniądze.

Sama organizacja także organizuje kursy i szkolenia na przykład z obsługi komputera. ale w ofercie znajdą się także zajęcia sportowe, wieczorki integracyjne, warsztaty muzyczne.

Warto dodać, że organizacja nie zapewnia tłumacza, ale można zabrać ze sobą tłumacza lub prosić o serwis telefoniczny.

Kontakt:

Age NI Advice Service – Porady

0808 808 7575

www.ageuk.org.uk/northern-ireland

Twitter: @Age_NI

Facebook: agenicharity

YouTube: agenitv

Age NI

3 Lower Crescent

Belfast BT7 1NR

Northern Ireland

 

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Kobieta w związku z naturą

Kobieta w związku z naturą   0

Jest naturopatą dietetykiem, terapeutką pracy z ciałem, autorką książki „Kobieta w związku z naturą”. W 2016 roku ukończyła College of Naturopathic Medicine w Dublinie. Prowadzi warsztaty, wykłady i spotkania, współprowadziła [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!