Show Roberta czyli media o Lewandowskim!Previous Article
Praca przez agencję zatrudnieniaNext Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Belfast Castle i „Podróże Guliwera”

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Belfast Castle i „Podróże Guliwera”

dscf0940

W wiosenne popołudnie aż chce się wyjść na świeże powietrze i posiedzieć na łonie natury. Nie zawsze jednak jest sposobność jechać gdzieś daleko. Ale nie szkodzi, czasami wystarczy dobrze rozejrzeć się po atrakcjach w mieście, żeby znaleźć ciekawe miejsce spędzenia wolnego czasu.

 

Zamek na wzgórzu

 

Belfast Castle (Belfascki Zamek) znajduje się w pięknym parku Cave Hill (Jaskiniowe Wzgórze) i został zbudowany w latach 60-tych XIX wieku przez Marquis’a of Donegal. Budynek miał służyć jako rodzinna rezydencja. Architektura zamku przypomina słynny Balmoral. Park, w którym mieści się Belfast Castle zajmuje powierzchnię około 80 hektarów u podnóża Cave Hill. Z tarasu widokowego przez zamkiem i innych miejsc parku widać Belfast Lough (Zatoka Belfascka). W słoneczny dzień ze wzgórza można zobaczyć nawet szkockie wybrzeże.

 

Cały Cave Hill County Park zajmujący około 300 hektarów oferuje aktywnym turystom leśne ścieżki spacerowe. Podczas wycieczek na szczyt Cave Hill warto zobaczyć wspaniałe jaskinie, od których powstała nazwa wzgórza. Odważni mają szansę wspiąć się na wzniesienie nazywane Napoleon’s Nose (Nos Napoleona) lub jeszcze dalej na strome wrzosowisko prowadzące do McArt’s Fort (Fort McArta), który jest fortyfikacją z epoki żelaza na samym szczycie góry. Jako ciekawostkę warto dodać, że to właśnie ten park i wzgórze było najprawdopodobniej inspiracją  do napisania noweli „Podróże Gulivera” dla Jonathana Swifta.

 

Biały tygrys

 

W tym samym parku znajduje się także słynne Belfast ZOO, które jest jednym z najprzyjemniejszych w Wielkiej Brytanii, nie tylko dlatego, że leży na malowniczym terenie, z którego rozpościera się wyjątkowy widok, ale przede wszystkim dlatego, że jest miejscem ochrony wielu zagrożonych gatunków zwierząt w możliwie jak najbardziej naturalnym środowisku. W ZOO szczególnie warto zobaczyć białego tygrysa, który jest bardzo rzadkim gatunkiem na świecie.

 

dscf0946

 

W drodze powrotnej w kierunku miasta warto zajrzeć jeszcze do Clifton House, który został zbudowany w 1774 roku jako Poor House. Budynek ten jest jedną z najstarszych budowli w Belfaście. Zaraz obok mieści się stary cmentarz, na którym pochowano tysiące ofiar wielkiego głodu w 1840 roku.

 

Kwiecień otwiera sezon zwiedzania wszelkich miejskich atrakcji. Warto zaplanować sobie kilka najbliższych weekendów na zwiedzanie i kontakt z naturą! Na naszej stronie internetowej oraz Facebooku znajdziesz więcej informacji oraz mapę Parku.

 

Więcej znajdziecie tutaj

 

DAn

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Turystyka

Jak wykorzystać słoneczne dni w NI?

Jak wykorzystać słoneczne dni w NI?   0

Kiedy w Irlandii Północnej świeci słońce, wyspa ukazuje swoje piękno w całej okazałości. Co zrobić ze sobą w tak piękny dzień? Wypić Guinnessa w centrum miasta? Pospacerować wśród soczystej zieleni [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!