Elektryczne autostrady?Previous Article
Długi emigrują z TobąNext Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • VIII Wieczór Literacki – relacja i zaproszenie22 lutego w godzinach 19-21 w The LampPost Cafe on 19 Upper Newtownards Road, BT4 3HT Belfast, odbył się VIII Wieczór Literacki w Belfaście pt. “Oblicza miłości w literaturze”. W [...]
  • Matura z polskiego czyli zmiany w A-LevelsMatura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]
  • Polski Konsulat w Belfaście otwarty!16 listopada 2017, dzięki wsparciu ministerstwa Spraw Zagranicznych, powstała pierwsza polska placówka konsularna w Irlandii Północnej, której przewodniczy Konsul Dariusz Adler. Konsul opowiedział nam krótko o konsulacie. Nasz Express: Gdzie znajduje [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Benefity: Opieka nad bliskimi

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Benefity: Opieka nad bliskimi

Ministerstwo Pracy i Emerytur w UK apeluje do osób opiekujących się swoimi bliskimi, by upewniły się, że wykorzystują wszystkie należne im przywileje.

Jak to działa?

By uzyskać prawo do pobierania emerytury państwowej w UK trzeba mieć ciągłość w opłacaniu składek emerytalnych, tzw. dobry National Insurance Record. Tym, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie mogą pracować i regularnie opłacać składek, pomaga państwo. Powszechnie wiadomo, że dodatkowe środki na emeryturę przysługują matkom zajmującym się dziećmi w domu. Ale nie tylko im – o dodatkowe środki wnioskować mogą także „carers” – tzw. „opiekunowie”.

Kim są „opiekunowie”?

Jeśli stale zajmujesz się opieką nad partnerem, krewnym lub znajomym, który potrzebuje pomocy ze względu na niepełnosprawność, wiek lub inne czynniki, jesteś opiekunem.

„Opieka” oznacza np. że: jesteś do ich dyspozycji 24 h na dobę; umawiasz ich na wizyty w szpitalu; codziennie pomagasz im przygotować posiłki.

Więcej o”Carer’s Credit”

Carer’s Credit przysługuje osobom poświęcającym na opiekę nad bliskimi poniżej 20 godzin tygodniowo. Ci, którzy z bliskimi spędzają więcej czasu, mogą wnioskować o środki z osobnej puli.

Według danych brytyjskiego Ministerstwa Pracy i Emerytur, „Carer’s Credit” pobiera jedynie 11,000 osób z ok. 200,000 uprawnionych.

Więcej: www.gov.uk

Dorota Peszkowska, źródło: Emito.net

logo_268x106_0000914852

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Matura z polskiego czyli zmiany w A-Levels

Matura z polskiego czyli zmiany w A-Levels   0

Matura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!