Elektryczne autostrady?Previous Article
Długi emigrują z TobąNext Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • Zatrudnienie najwyższe od 1971Poziom bezrobocia w Wielkiej Brytanii jest najniższy od 11 lat, wzrosły również średnie płace. Obecnie zatrudnionych jest 31,81 miliona ludzi - o 560 tysięcy więcej niż rok temu. Dane wskazują także [...]
  • Pomoc dla Polaków w ColerainePolskie małżeństwo z małym dzieckiem z Coleraine w Irlandii Północnej nie ma gdzie mieszkać po tym, jak w ich domu wybuchł pożar. Policja nie podaje, co było powodem pożaru. Polakom [...]
  • Będzie POLSKI PUNKT KONSULARNY w Belfaście! Polska będzie pierwszym europejskim krajem, który będzie miał swoje dyplomatyczne przedstawicielstwo w Irlandii Północnej. W Belfaście powstanie polska placówka konsularna. Ma ona zostać otworzona do końca 2017 roku. Swoje przedstawicielstwa w Irlandii [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Benefity: Opieka nad bliskimi

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Benefity: Opieka nad bliskimi

Ministerstwo Pracy i Emerytur w UK apeluje do osób opiekujących się swoimi bliskimi, by upewniły się, że wykorzystują wszystkie należne im przywileje.

Jak to działa?

By uzyskać prawo do pobierania emerytury państwowej w UK trzeba mieć ciągłość w opłacaniu składek emerytalnych, tzw. dobry National Insurance Record. Tym, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie mogą pracować i regularnie opłacać składek, pomaga państwo. Powszechnie wiadomo, że dodatkowe środki na emeryturę przysługują matkom zajmującym się dziećmi w domu. Ale nie tylko im – o dodatkowe środki wnioskować mogą także „carers” – tzw. „opiekunowie”.

Kim są „opiekunowie”?

Jeśli stale zajmujesz się opieką nad partnerem, krewnym lub znajomym, który potrzebuje pomocy ze względu na niepełnosprawność, wiek lub inne czynniki, jesteś opiekunem.

„Opieka” oznacza np. że: jesteś do ich dyspozycji 24 h na dobę; umawiasz ich na wizyty w szpitalu; codziennie pomagasz im przygotować posiłki.

Więcej o”Carer’s Credit”

Carer’s Credit przysługuje osobom poświęcającym na opiekę nad bliskimi poniżej 20 godzin tygodniowo. Ci, którzy z bliskimi spędzają więcej czasu, mogą wnioskować o środki z osobnej puli.

Według danych brytyjskiego Ministerstwa Pracy i Emerytur, „Carer’s Credit” pobiera jedynie 11,000 osób z ok. 200,000 uprawnionych.

Więcej: www.gov.uk

Dorota Peszkowska, źródło: Emito.net

logo_268x106_0000914852

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Diagnoza przez telefon?

Diagnoza przez telefon?   0

Już prawie 200 przychodni w Wielkiej Brytanii stosuje tzw. weryfikację telefoniczą, aby upewnić się, że pacjent naprawdę potrzebuje kontaktu z lekarzem. Plan, który w zamyśle miał ograniczyć kolejki, wzbudza jednak [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!