Elektryczne autostrady?Previous Article
Długi emigrują z TobąNext Article
Aktualności
  • Felieton: Tłusty Czwartek u Babci TeddyCudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]
  • „Diablo. Wyścig o wszystko” w kinach w NI od 1 lutego 2019Co roku w Polsce odbywa się ponad tysiąc nielegalnych wyścigów. Ale tylko nieliczni mają dostęp do tych o najwyższą stawkę. „Diablo. Wyścig o wszystko” to pierwsza polska produkcja, która przybliża [...]
  • Nasze prawa w UK po Brexicie – sesja informacyjna w BangorStowarzyszenie Polskie w Co. Down Bangor.pl oraz YMCA ND Ethnic Minorities Support Project zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące praw obywateli Unii Europejskiej mieszkających w UK po Brexicie. Spotkanie poprowadzi prawnik [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Benefity: Opieka nad bliskimi

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Benefity: Opieka nad bliskimi

Ministerstwo Pracy i Emerytur w UK apeluje do osób opiekujących się swoimi bliskimi, by upewniły się, że wykorzystują wszystkie należne im przywileje.

Jak to działa?

By uzyskać prawo do pobierania emerytury państwowej w UK trzeba mieć ciągłość w opłacaniu składek emerytalnych, tzw. dobry National Insurance Record. Tym, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie mogą pracować i regularnie opłacać składek, pomaga państwo. Powszechnie wiadomo, że dodatkowe środki na emeryturę przysługują matkom zajmującym się dziećmi w domu. Ale nie tylko im – o dodatkowe środki wnioskować mogą także „carers” – tzw. „opiekunowie”.

Kim są „opiekunowie”?

Jeśli stale zajmujesz się opieką nad partnerem, krewnym lub znajomym, który potrzebuje pomocy ze względu na niepełnosprawność, wiek lub inne czynniki, jesteś opiekunem.

„Opieka” oznacza np. że: jesteś do ich dyspozycji 24 h na dobę; umawiasz ich na wizyty w szpitalu; codziennie pomagasz im przygotować posiłki.

Więcej o”Carer’s Credit”

Carer’s Credit przysługuje osobom poświęcającym na opiekę nad bliskimi poniżej 20 godzin tygodniowo. Ci, którzy z bliskimi spędzają więcej czasu, mogą wnioskować o środki z osobnej puli.

Według danych brytyjskiego Ministerstwa Pracy i Emerytur, „Carer’s Credit” pobiera jedynie 11,000 osób z ok. 200,000 uprawnionych.

Więcej: www.gov.uk

Dorota Peszkowska, źródło: Emito.net

logo_268x106_0000914852

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Vademecum miłośnika zwierząt (domowych)

Vademecum miłośnika zwierząt (domowych)   0

Na całe życie? Decydując się na zakup zwierzaka, musimy wiedzieć jak długo będziemy mogli cieszyć się jego obecnością. Długość życia poszczególnych gatunków jest bardzo zróżnicowana od 2 lat dla chomika, 2-3 [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!