Elektryczne autostrady?Previous Article
Długi emigrują z TobąNext Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Benefity: Opieka nad bliskimi

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Benefity: Opieka nad bliskimi

Ministerstwo Pracy i Emerytur w UK apeluje do osób opiekujących się swoimi bliskimi, by upewniły się, że wykorzystują wszystkie należne im przywileje.

Jak to działa?

By uzyskać prawo do pobierania emerytury państwowej w UK trzeba mieć ciągłość w opłacaniu składek emerytalnych, tzw. dobry National Insurance Record. Tym, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie mogą pracować i regularnie opłacać składek, pomaga państwo. Powszechnie wiadomo, że dodatkowe środki na emeryturę przysługują matkom zajmującym się dziećmi w domu. Ale nie tylko im – o dodatkowe środki wnioskować mogą także „carers” – tzw. „opiekunowie”.

Kim są „opiekunowie”?

Jeśli stale zajmujesz się opieką nad partnerem, krewnym lub znajomym, który potrzebuje pomocy ze względu na niepełnosprawność, wiek lub inne czynniki, jesteś opiekunem.

„Opieka” oznacza np. że: jesteś do ich dyspozycji 24 h na dobę; umawiasz ich na wizyty w szpitalu; codziennie pomagasz im przygotować posiłki.

Więcej o”Carer’s Credit”

Carer’s Credit przysługuje osobom poświęcającym na opiekę nad bliskimi poniżej 20 godzin tygodniowo. Ci, którzy z bliskimi spędzają więcej czasu, mogą wnioskować o środki z osobnej puli.

Według danych brytyjskiego Ministerstwa Pracy i Emerytur, „Carer’s Credit” pobiera jedynie 11,000 osób z ok. 200,000 uprawnionych.

Więcej: www.gov.uk

Dorota Peszkowska, źródło: Emito.net

logo_268x106_0000914852

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Co to jest Universal Credit?

Co to jest Universal Credit?   0

Universal Credit jest nowym rodzajem świadczenia, które zastąpi Child Tax Credit, Housing Benefit, Income-related Employment and Support Allowance, Income-based Jobseeker's Allowance, Income Support oraz Working Tax Credit. Universal credit przysługuje osobom, [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!