Wielka Brytania partnerem strategicznym PolskiPrevious Article
Nastolatki z depresjąNext Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • VIII Wieczór Literacki – relacja i zaproszenie22 lutego w godzinach 19-21 w The LampPost Cafe on 19 Upper Newtownards Road, BT4 3HT Belfast, odbył się VIII Wieczór Literacki w Belfaście pt. “Oblicza miłości w literaturze”. W [...]
  • Matura z polskiego czyli zmiany w A-LevelsMatura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]
  • Polski Konsulat w Belfaście otwarty!16 listopada 2017, dzięki wsparciu ministerstwa Spraw Zagranicznych, powstała pierwsza polska placówka konsularna w Irlandii Północnej, której przewodniczy Konsul Dariusz Adler. Konsul opowiedział nam krótko o konsulacie. Nasz Express: Gdzie znajduje [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Brytyjczycy wyjeżdżają do Nowej Zelandii

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Brytyjczycy wyjeżdżają do Nowej Zelandii

Według oficjalnych danych, od czasu ogłoszenia wyników referendum ws. Brexitu do Nowej Zelandii wyemigrowało 10,5 tysiąca Brytyjczyków.

Już pierwszego dnia po podaniu do wiadomości publicznej wyników referendum, wniosek emigracyjny złożyło 998 obywateli Wielkiej Brytanii. Dla porównania, dzień wcześniej taki wniosek złożyło 10-krotnie mniej osób – zaledwie 109.

Łącznie w ciągu ostatnich miesięcy, do Nowej Zelandii przeniosło się ponad 10,5 tysiąca mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. W ciągu 1,5 miesiąca przeprowadziło się więc ponad dwukrotnie więcej osób niż przez cały poprzedni rok. W 2015 roku łącznie do Nowej Zelandii wyemigrowało 4,6 tysiąca Brytyjczyków.

Profesor Paul Spoonley z nowozelandzkiego Massey University nie jest jednak zaskoczony wzrostem zainteresowania emigracją. Uważa, że większość osób, które chcą przeprowadzić się do Nowej Zelandii, ma dość „zacofanego kraju, jakim jest Wielka Brytania”.

„Oczywiście Brexit tylko zachęcił wielu ludzi do przeprowadzki. Głównym powodem było jednak zacofanie i niepokojący nacjonalizm” – przekazał w rozmowie z gazetą „New Zealand Herald”.

Profesor zauważa, że Nowa Zelandia jest identycznej wielkości jak Wielka Brytania. Różnica jest jedynie taka, że Zjednoczone Królestwo zamieszkuje 65 miliony ludzi, a Nową Zelandię – zaledwie 5 milionów. Dodaje, że kolejnej fali emigracji spodziewa się po wygranej Trumpa w wyborach na prezydenta USA. Docelowo jednak, zdaniem Spoonleya, na „rynku imigracyjnym” dominować będą obywatele Indii i Chin.

Evening Standard

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci UK/NI

Status obywateli UE w UK a zbliżający się Brexit

Status obywateli UE w UK a zbliżający się Brexit   0

Decyzja o terminie uruchomienia Artykułu 50. i rozpoczęciu formalnego procesu wyjścia z UE należy do Premier Theresy May. Z ostatnich wypowiedzi medialnych Art. 50. zostanie uruchomiony nie później niż w [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!