Wielka Brytania partnerem strategicznym PolskiPrevious Article
Nastolatki z depresjąNext Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • Zatrudnienie najwyższe od 1971Poziom bezrobocia w Wielkiej Brytanii jest najniższy od 11 lat, wzrosły również średnie płace. Obecnie zatrudnionych jest 31,81 miliona ludzi - o 560 tysięcy więcej niż rok temu. Dane wskazują także [...]
  • Pomoc dla Polaków w ColerainePolskie małżeństwo z małym dzieckiem z Coleraine w Irlandii Północnej nie ma gdzie mieszkać po tym, jak w ich domu wybuchł pożar. Policja nie podaje, co było powodem pożaru. Polakom [...]
  • Będzie POLSKI PUNKT KONSULARNY w Belfaście! Polska będzie pierwszym europejskim krajem, który będzie miał swoje dyplomatyczne przedstawicielstwo w Irlandii Północnej. W Belfaście powstanie polska placówka konsularna. Ma ona zostać otworzona do końca 2017 roku. Swoje przedstawicielstwa w Irlandii [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Brytyjczycy wyjeżdżają do Nowej Zelandii

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Brytyjczycy wyjeżdżają do Nowej Zelandii

Według oficjalnych danych, od czasu ogłoszenia wyników referendum ws. Brexitu do Nowej Zelandii wyemigrowało 10,5 tysiąca Brytyjczyków.

Już pierwszego dnia po podaniu do wiadomości publicznej wyników referendum, wniosek emigracyjny złożyło 998 obywateli Wielkiej Brytanii. Dla porównania, dzień wcześniej taki wniosek złożyło 10-krotnie mniej osób – zaledwie 109.

Łącznie w ciągu ostatnich miesięcy, do Nowej Zelandii przeniosło się ponad 10,5 tysiąca mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. W ciągu 1,5 miesiąca przeprowadziło się więc ponad dwukrotnie więcej osób niż przez cały poprzedni rok. W 2015 roku łącznie do Nowej Zelandii wyemigrowało 4,6 tysiąca Brytyjczyków.

Profesor Paul Spoonley z nowozelandzkiego Massey University nie jest jednak zaskoczony wzrostem zainteresowania emigracją. Uważa, że większość osób, które chcą przeprowadzić się do Nowej Zelandii, ma dość „zacofanego kraju, jakim jest Wielka Brytania”.

„Oczywiście Brexit tylko zachęcił wielu ludzi do przeprowadzki. Głównym powodem było jednak zacofanie i niepokojący nacjonalizm” – przekazał w rozmowie z gazetą „New Zealand Herald”.

Profesor zauważa, że Nowa Zelandia jest identycznej wielkości jak Wielka Brytania. Różnica jest jedynie taka, że Zjednoczone Królestwo zamieszkuje 65 miliony ludzi, a Nową Zelandię – zaledwie 5 milionów. Dodaje, że kolejnej fali emigracji spodziewa się po wygranej Trumpa w wyborach na prezydenta USA. Docelowo jednak, zdaniem Spoonleya, na „rynku imigracyjnym” dominować będą obywatele Indii i Chin.

Evening Standard

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci UK/NI

McDonald’s uruchamia dostawy do domu

McDonald’s uruchamia dostawy do domu   0

McDonald's, jedna z najpopularniejszych sieci fast-food'ów na świecie, zapowiedział uruchomienie na Wyspach usługi dostarczania jedzenia do domu. Do tej pory była ona dostępna wyłącznie w Singapurze i Chinach. Gigant zapowiedział ostatnio [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!