Wielka Brytania partnerem strategicznym PolskiPrevious Article
Nastolatki z depresjąNext Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Brytyjczycy wyjeżdżają do Nowej Zelandii

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Brytyjczycy wyjeżdżają do Nowej Zelandii

Według oficjalnych danych, od czasu ogłoszenia wyników referendum ws. Brexitu do Nowej Zelandii wyemigrowało 10,5 tysiąca Brytyjczyków.

Już pierwszego dnia po podaniu do wiadomości publicznej wyników referendum, wniosek emigracyjny złożyło 998 obywateli Wielkiej Brytanii. Dla porównania, dzień wcześniej taki wniosek złożyło 10-krotnie mniej osób – zaledwie 109.

Łącznie w ciągu ostatnich miesięcy, do Nowej Zelandii przeniosło się ponad 10,5 tysiąca mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. W ciągu 1,5 miesiąca przeprowadziło się więc ponad dwukrotnie więcej osób niż przez cały poprzedni rok. W 2015 roku łącznie do Nowej Zelandii wyemigrowało 4,6 tysiąca Brytyjczyków.

Profesor Paul Spoonley z nowozelandzkiego Massey University nie jest jednak zaskoczony wzrostem zainteresowania emigracją. Uważa, że większość osób, które chcą przeprowadzić się do Nowej Zelandii, ma dość „zacofanego kraju, jakim jest Wielka Brytania”.

„Oczywiście Brexit tylko zachęcił wielu ludzi do przeprowadzki. Głównym powodem było jednak zacofanie i niepokojący nacjonalizm” – przekazał w rozmowie z gazetą „New Zealand Herald”.

Profesor zauważa, że Nowa Zelandia jest identycznej wielkości jak Wielka Brytania. Różnica jest jedynie taka, że Zjednoczone Królestwo zamieszkuje 65 miliony ludzi, a Nową Zelandię – zaledwie 5 milionów. Dodaje, że kolejnej fali emigracji spodziewa się po wygranej Trumpa w wyborach na prezydenta USA. Docelowo jednak, zdaniem Spoonleya, na „rynku imigracyjnym” dominować będą obywatele Indii i Chin.

Evening Standard

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci UK/NI

Co to jest Universal Credit?

Co to jest Universal Credit?   0

Universal Credit jest nowym rodzajem świadczenia, które zastąpi Child Tax Credit, Housing Benefit, Income-related Employment and Support Allowance, Income-based Jobseeker's Allowance, Income Support oraz Working Tax Credit. Universal credit przysługuje osobom, [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!