Wielka Brytania partnerem strategicznym PolskiPrevious Article
Nastolatki z depresjąNext Article
Aktualności
  • Postanowienie Noworoczne – Zumba!Zumba została wymyślona przez przypadek. Twórca Zumby Alberto „Beto” Perez, pochodzący z Kolumbii, pewnego zwyczajnego dnia zapomniał przynieść kasetę z muzyką na zajęcia tańca towarzyskiego, które prowadził. Nie chcąc odwoływać [...]
  • City Hall i 100-lecie Niepodległości Polski!18 listopada uczciliśmy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Było to niezwykle podniosłe i ważne dla Polonii wydarzenie, pełne wzruszeń i niespodzianek. W uroczystości w Ratuszu w Belfaście, udział wzięli znakomici [...]
  • Dzień Niepodległości na cmentarzu MilltownInicjatywa 11. Listopada oraz Polish Society Belfast jak co roku zorganizowały uroczystość obchodów Dnia Niepodległości Polski na cmentarzu Milltown w Belfaście. Podczas uroczystości przemówienie wygłosił inicjator tej corocznej akcji Paweł Romańczuk. [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Brytyjczycy wyjeżdżają do Nowej Zelandii

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Brytyjczycy wyjeżdżają do Nowej Zelandii

Według oficjalnych danych, od czasu ogłoszenia wyników referendum ws. Brexitu do Nowej Zelandii wyemigrowało 10,5 tysiąca Brytyjczyków.

Już pierwszego dnia po podaniu do wiadomości publicznej wyników referendum, wniosek emigracyjny złożyło 998 obywateli Wielkiej Brytanii. Dla porównania, dzień wcześniej taki wniosek złożyło 10-krotnie mniej osób – zaledwie 109.

Łącznie w ciągu ostatnich miesięcy, do Nowej Zelandii przeniosło się ponad 10,5 tysiąca mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. W ciągu 1,5 miesiąca przeprowadziło się więc ponad dwukrotnie więcej osób niż przez cały poprzedni rok. W 2015 roku łącznie do Nowej Zelandii wyemigrowało 4,6 tysiąca Brytyjczyków.

Profesor Paul Spoonley z nowozelandzkiego Massey University nie jest jednak zaskoczony wzrostem zainteresowania emigracją. Uważa, że większość osób, które chcą przeprowadzić się do Nowej Zelandii, ma dość „zacofanego kraju, jakim jest Wielka Brytania”.

„Oczywiście Brexit tylko zachęcił wielu ludzi do przeprowadzki. Głównym powodem było jednak zacofanie i niepokojący nacjonalizm” – przekazał w rozmowie z gazetą „New Zealand Herald”.

Profesor zauważa, że Nowa Zelandia jest identycznej wielkości jak Wielka Brytania. Różnica jest jedynie taka, że Zjednoczone Królestwo zamieszkuje 65 miliony ludzi, a Nową Zelandię – zaledwie 5 milionów. Dodaje, że kolejnej fali emigracji spodziewa się po wygranej Trumpa w wyborach na prezydenta USA. Docelowo jednak, zdaniem Spoonleya, na „rynku imigracyjnym” dominować będą obywatele Indii i Chin.

Evening Standard

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci UK/NI

Narodowe Święto Niepodległości przy grobach polskich żołnierzy

Narodowe Święto Niepodległości przy grobach polskich żołnierzy   0

Inicjatywa 11. Listopada zaprasza na uroczystość i złożenie wieńców na grobach polskich poległych na cmentarzu Milltown przy Falls Road w Belfaście 11 listopada 2018. Głównymi celami Inicjatywy jest kultywowanie pamięci [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!