Wystawa CaravaggioPrevious Article
Efekty BrexituNext Article
Aktualności
  • Wycieczka do Gdańska – Klub Fotograficzny WestcourtZ ogromną przyjemnością przedstawiamy wybrane zdjęcia zrobione podczas naszej wycieczki do pięknego Gdańska w lutym 2018. Członkowie naszego klubu pojechali do Gdańska w ramach corocznego programu zdobywania wiedzy na temat [...]
  • Wycieczkowo we Wrocławiu! PSS BelfastDwanaścioro dzieci w wieku 9-15 lat wybrało się na wycieczkę do Wrocławia zorganizowana przez Polską Szkołę Sobotnią w Belfaście. Emocji było co niemiara. Było gorrrącooo! Ale 30-stostopniowy upał nie przeszkodził [...]
  • Strażackie emocje w PSS Belfast"Płonące" emocje i "żarliwe" wrażenia mógł ugasić tylko strażak Michał wraz z brygadą z White Watch, Central podczas wizyty w PSS Belfast. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję poznać tajniki [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Diagnoza przez telefon?

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Diagnoza przez telefon?

Już prawie 200 przychodni w Wielkiej Brytanii stosuje tzw. weryfikację telefoniczą, aby upewnić się, że pacjent naprawdę potrzebuje kontaktu z lekarzem. Plan, który w zamyśle miał ograniczyć kolejki, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje, a eksperci mówią wprost – może zagrażać życiu ludzi.

Zgodnie z programem, lekarze pierwszego kontaktu (GP) spędzają dwie godziny dziennie na ocenianiu w czasie rozmowy telefonicznej czy przypadek jest poważny i wymaga wizyty w przychodni. W ten sposób traktowanych jest w sumie 1,7 mln ludzi.

Productive Primary Care, jedna z dwóch prywatnych praktyk szkolących personel, przewiduje, że w przyszłym roku do systemu wejdzie kolejnych 20 placówek, obsługujących 150 000 pacjentów.

Dwie praktyki, które pobierają za szkolenie jednorazową opłatę £8 tys., twierdzą, że dwie trzecie osób wymaga jedynie prostej porady, jak na przykład zażycie paracetamolu.

Ocenianie stanu pacjentów przez telefon jest ostatnią z serii prób zmniejszania obłożenia przychodni. Tego typu praktyki skrytykował jednak m.in. były dyrektor szkoły Royal College of GPs.

„Lekarz nie jest w stanie sprawdzić w ten sposób czy pacjent jest blady, żółty na twarzy, czy się nie trzęsie, ma zaburzony chód… Jest mnóstwo rzeczy, które doświadczony GP może zauważyć podczas zwykłej konsultacji. Mamy dowody na to, że pacjenci bardzo się boją tego systemu” – stwierdził Denis Pereira Gray.

“GP nie są w stanie ocenić przez telefon stanu zdrowia wielu starszych ludzi z kompleksowymi potrzebami lub z problemami mentalnymi” – dodała Caroline Abrahams z organizacji charytatywnej Age UK.

Tim Farron, lider Liberalnych Demokratów, ostrzegł, że wprowadzenie systemu może „zerwać więzi lekarzy rodzinnych z pacjentami”. „Inwestujemy w podstawową opiekę po to, aby zmniejszyć obciążenie przychodni, co przyczynia się do podniesienia bezpieczeństwa pacjentów” – przekonuje z kolei rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Jako inny sposób na oszczędzanie, we wrześniu minister zdrowia przedstawił plan usprawnienia niektórych usług za pomocą internetu.

„Pacjenci będą mogli sprawdzać objawy chorobowe, umawiać się na wizytę do GP i przeglądać swoją dokumentację medyczną na smartfonach” – poinformował Jeremy Hunt, stojący na czele Ministerstwa Zdrowia.

Jeremy Hunt chce, aby porady i zapisy na usługi medyczne były dostępne w Internecie „za jednym kliknięciem”. Historie leczenia nie będą jednak prędko dostępne online, ponieważ połowa szpitali nie będzie w stanie opracować dokumentacji cyfrowej co najmniej do 2023 roku.

Minister zapewnia jednak, że pacjenci będą mogli wpisywać swoje objawy online i uzyskać odpowiedź od pielęgniarki w ramach infolinii NHS 111. Na stronie internetowej brytyjskiej służby zdrowia będą znajdować się z kolei informacje na temat tego, jak lokalne ośrodki zdrowia leczą demencję i nowotwory.

The Times

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci UK/NI

Na zdrowie! D jak…

Na zdrowie! D jak…   0

W kolejności alfabetycznej przedstawiamy różne zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia. Prasa i telewizja aż roją się od obco brzmiących słów, z którymi pomożemy się Wam oswoić. W tym miesiącu zapraszamy [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

32372906_1832810557025112_8760833917688217600_n

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!