Mikołajkowy zawrót głowy!Previous Article
Nie byłoby Polski...Next Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • VIII Wieczór Literacki – relacja i zaproszenie22 lutego w godzinach 19-21 w The LampPost Cafe on 19 Upper Newtownards Road, BT4 3HT Belfast, odbył się VIII Wieczór Literacki w Belfaście pt. “Oblicza miłości w literaturze”. W [...]
  • Matura z polskiego czyli zmiany w A-LevelsMatura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]
  • Polski Konsulat w Belfaście otwarty!16 listopada 2017, dzięki wsparciu ministerstwa Spraw Zagranicznych, powstała pierwsza polska placówka konsularna w Irlandii Północnej, której przewodniczy Konsul Dariusz Adler. Konsul opowiedział nam krótko o konsulacie. Nasz Express: Gdzie znajduje [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Dieta sportowa!

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Dieta sportowa!

Kobiety nie zawsze muszą chcieć uprawiać jogging, grać w sporty zespołowe czy też ćwiczyć na siłowni, ale sport jest ważnym elementem naszego życia nie tylko dla zdrowia lecz również w ramach procesu zrzucania zbędnych kilogramów. Na szczęście zajęć sportowych dla pań jest w Irlandii Północnej całe mnóstwo, mamy w czym wybierać!

 

JOGA

 

Modę na jogę zapoczątkowały gwiazdy takie jak Madonna, Sting, czy Gwyneth Paltrow i wielu z nas kojarzy się ona właśnie z ekskluzywną rozrywką wyższych sfer. Ale prawdziwa joga nie jest na pokaz, jest to rodzaj aktywności usprawniający nasze ciało i oczyszczający umysł. Joga to system łączący ćwiczenia rozciągające i oczyszczające ciało oraz medytację. Wbrew pozorom w większości układów trzeba wykazać się ponadprzeciętną kondycja fizyczną.

 

Ci, którzy uprawiają jogę twierdzą, że może uprawiać ją każdy – kobiety i mężczyźni, ludzie młodzi i starsi. Są oczywiście pewne ograniczenia wynikające z specyfiki rożnych dolegliwości zdrowotnych, ale tu wystarczy po prostu dobrać odpowiednie ćwiczenia. Dobry instruktor potrafi znaleźć rozwiązanie wszelkich problemów fizycznych, z którymi ludzie się do niego zgłoszą. Joga nie tylko rozciąga i wycisza, ale pozwala także zrzucić troszkę tłuszczu tu i ówdzie.

 

PILATES

 

Pilates jest połączeniem gimnastyki, tai-chi, jogi i baletu. Ćwiczenia odbywają się przy relaksacyjnej muzyce. Ruchy są wolne, precyzyjne, angażują nie tylko duże mięśnie, ale i te najmniejsze, położone głęboko – wzmacniają je, rozciągają, naprężają, rozluźniają. Ćwiczenia piletesowe polecane są wszystkim, bez względu na płeć, wiek, kondycję fizyczną. Jednak przy osteoporozie, urazach, bólach i zwyrodnieniach kręgosłupa, a także w czasie ciąży oraz po operacjach narządów wewnętrznych – zanim przystąpisz do ćwiczeń, musisz skonsultować się z lekarzem.

 

Pilates zwiększa świadomość własnego ciała, wzmacnia mięśnie stabilizujące kręgosłup i miednicę oraz rozciąga mięśnie przykurczone pozwalając na spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia zapobiegają bólom kręgosłupa, wysmuklają sylwetkę i poprawiają postawę, rozwijają równowagę, koordynację i wytrzymałość ciała.

 

BODY BALANCE

 

Body Balance jest mało popularny w Polsce, tutaj jednak wiele klubów prowadzi zajęcia z tej dyscypliny. Body Balance łączy w sobie elementy jogi, tai chi, tańca, pilatesu itp. W treningu body balance najważniejsze są koncentracja i wyciszenie, ale z zajęć wychodzi się zlanym potem. Ćwiczenia są intensywne i męczące.

 

Body balance pozwala na rozciągnięcie mięśni, spalenie kalorii i generalne poprawienie kondycji. Dodatkowo podczas zajęć trenuje się równowagę ciała, która jest niezbędna w wielu sytuacjach życia codziennego. Dzięki treningowi body balance optymalizujemy swoją sensomotorykę. Uczymy ciało odnajdywania się w różnych warunkach: w tańcu, na stoku narciarskim, a nawet pod prysznicem.

 

ZUMBA

 

W kolumbijskim slangu ZUMBA oznacza „baw się i ruszaj”. Fuzja tańca i aerobiku. Latynoskie rytmy i innowacyjny system fitness. Tajemnicą Zumby jest to, że pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, a zarazem poprawić kondycję i … schudnąć.

 

ZUMBA jest dla każdego. Nie trzeba znać tanecznych kroków, choć trening opiera sie na tańcach takich jak merengue, salsa, cumbia, reggaeton, samba, flamenco, taniec brzucha, tango, cha-cha, rumba, bachmata, twist i znakomitym źródłem endorfin. Wiedzą już o tym Amerykanie, a obecnie ZUMBA staje się najmodniejszą formą treningu fitness w Europie. I ty musisz spróbować.
LBT – LEGS, BUMS & TUMS

 

LBT są prowadzone na dwa różne sposoby. Niektóre kluby stawiają na spokojne i ujednolicone ćwiczenia przy spokojnej muzyce, inne wolą energiczne zajęcia w stylu aerobiku. Celem obu są tytułowe nogi, pośladki i brzuchy. Wszystkie ćwiczenia bez względu na ich specyfikę pozwalają pozbyć się zbędnego tłuszczu w tych rejonach ciała.

 

Zajęcia LBT poprawiają też kondycję, stymulują inne partie ciała niż tylko te wspomniane oraz budują siłę mięśni. Zajęcia są idealne dla wszystkich, którzy mają problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów.

 

Kasia Kowalczyk

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Sport

Na zdrowie! A jak…

Na zdrowie! A jak…   0

W tym miesiącu rozpoczynamy cykl materiałów poświęconych zdrowiu. Będziemy przedstawiać tu w kolejności alfabetycznej różne zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia. Prasa i telewizja aż roją się od obco brzmiących słów, [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!