Zielono mi, czyli pijmy soki na zdrowie, część 2Previous Article
Nie taki weganin straszny jak go malują...Next Article
Aktualności
  • Postanowienie Noworoczne – Zumba!Zumba została wymyślona przez przypadek. Twórca Zumby Alberto „Beto” Perez, pochodzący z Kolumbii, pewnego zwyczajnego dnia zapomniał przynieść kasetę z muzyką na zajęcia tańca towarzyskiego, które prowadził. Nie chcąc odwoływać [...]
  • City Hall i 100-lecie Niepodległości Polski!18 listopada uczciliśmy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Było to niezwykle podniosłe i ważne dla Polonii wydarzenie, pełne wzruszeń i niespodzianek. W uroczystości w Ratuszu w Belfaście, udział wzięli znakomici [...]
  • Dzień Niepodległości na cmentarzu MilltownInicjatywa 11. Listopada oraz Polish Society Belfast jak co roku zorganizowały uroczystość obchodów Dnia Niepodległości Polski na cmentarzu Milltown w Belfaście. Podczas uroczystości przemówienie wygłosił inicjator tej corocznej akcji Paweł Romańczuk. [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Dlaczego Francuzki nie tyją?

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Dlaczego Francuzki nie tyją?

O dietach i odchudzaniu napisano już niezliczoną ilość razy. Prawie codziennie media donoszą o nowej, cudownej diecie, która ma uwolnić nas od zbędnych kilogramów i nadać nam idealne kształty modelek. Bo któż nie chciałby wyglądać jak Gigi Hadid, Cara Delavigne czy Bar Refaeli?

Problem

Odsetek kobiet, które utrzymują idealną figurę przez całe swoje życie, jest niewielki. Prawie każda z nas, w którymś okresie swojego życia, borykała się z tym problemem. Czy to w czasie dorastania, ciąży czy menopauzy lub też po przyjeździe z upragnionych wakacji, na których folgowałyśmy sobie bez umiaru.

I pewnego dnia, te kilka czy też kilkanaście kilogramów więcej zaczynają spędzać nam sen z powiek. Próbujemy więc tuszować swojej niedoskonałości obszernymi ubraniami i wertujemy internet poszukując diety cud. Każda z nas ma inny powód, ale przyświeca nam jeden cel – schudnąć! I to w jak najkrótszym czasie. Jesteśmy w stanie poświecić wszystko, by znów móc zmieścić się w ulubioną sukienkę czy obcisłe jeansy. Nie potrafimy zaakceptować faktu, że cudowna dieta nie istnieje!

To prawda, że wiele z diet przynosi często wymierne skutki, w postaci czasowego spadku wagi, a co za tym idzie, poprawia naszą samoocenę. Niestety, ten stan ma zawsze drugie dno. Nasz wyczerpany dietą organizm zaczyna odpłacać się nam z nawiązką za tygodnie czy też miesiące ograniczeń żywieniowych. Pozbawiony niezbędnych składników odżywczych lub faszerowany jednym rodzajem pożywienia, buntuje się przeciwko nam. Pogorszenie samopoczucia, wypadające włosy, łamiące się paznokcie, szara cera, zaburzenia snu i łaknienia, anemia czy też problemy z trawieniem, to tylko nieliczne ze skutków cudownych diet.

Paradoks

Słowo dieta, zawsze kojarzy się nam z wyrzeczeniami, restrykcyjnym liczeniem kalorii, sprawdzaniem indeksu glikemicznego pożywienia bądź z godzinami spędzonymi na znienawidzonej siłowni. To psychiczne obciążenie, które również nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie.

Tymczasem, są na świecie kobiety, które wbrew wszystkiemu nie tyją! Mimo, że jedzą do woli, nie żyją w strachu przed zbędnymi kilogramami, ani według żadnych diet i nie odmawiają sobie niczego. Wino, lody, croissant z masłem? Bardzo proszę. Lubią dobrze zjeść i trzymać linię, a przy tym nigdy nie chodzą na siłownię. Nie opuszczają żadnych posiłków ani też nie zastępują ich odchudzającymi koktajlami, a przy tym okrzyknięte zostały najseksowniejszymi kobietami, u których piękna sylwetka i inteligencja idą w parze.
Mesdames et Messieurs, przedstawiam wam Francuzki.

Na czym polega sekret Francuzek?

Najważniejsze, to nauczyć się, że mniej znaczy więcej, że można jeść wszystko bez wyjątku, ale z umiarem. Sztuczka polega na tym, aby zapanować nad własnym apetytem. Francuzki jedzą wszystko na co mają ochotę, ale w małych ilościach. Obiad z trzech dań? Czemu nie. Kończą posiłek, kiedy poczują się w syte w 80% . Nigdy więcej. Deserem dzielą się z przyjaciółką. A jeśli wino, to tylko do posiłku, jeden kieliszek. Umiar wskazany jest na każdym kroku.

Naśladując je, musimy oduczyć się myślenia, że podana nam w restauracji porcja musi być zjedzona w całości. Stosujmy tę zasadę również do naszych dzieci i nie zmuszajmy ich do przejadania się od najmłodszych lat. Francuzki nie stosują żadnych kuracji odchudzających, to styl życia, które prowadza, czyni z nich zgrabne kobiety, a ich sekretny sposób na piękną sylwetkę nie jest już tajemnicą. A wiec teraz pora na nas!

Odrzućmy wszelkie diety, sztuczne zapychacze i syntetyczne koktajle. Chodźmy pieszo wszędzie i gdzie tylko możemy, pokochajmy schody. Nie ulegajmy masowym trendom, jedzmy mniejsze porcje zróżnicowanych pokarmów. Nigdy nie dopuszczajmy do uczucia głodu, ani przejedzenia. Śmiejmy się. Jedźmy dla przyjemności. Nie stosujmy żadnych diet. Bon courage, bonne chance, bon appetite! Zainteresowanych odsyłam do przeczytania książki Mireille Guiliano pt. ”Francuzki nie tyją”

Monika Domagała

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Zdrowie

Na zdrowie! I jak?

Na zdrowie! I jak?   0

W kolejności alfabetycznej przedstawiamy różne zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia. Prasa i telewizja aż roją się od obco brzmiących słów, z którymi pomożemy się Wam oswoić. W tym miesiącu zapraszamy [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!