„Diablo. Wyścig o wszystko” w kinach w NI od 1 lutego 2019Previous Article
Na zdrowie! J jak...?Next Article
Aktualności
  • BREXIT – pomoc polskiego rządu3 marca 2019 w Konsulacie RP w Belfaście odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiego rządu, który reprezentowali: Kazimierz Kuberski, Podsekretarz Stanu, Robert Wójcik, Dyrektor Departamentu Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwa [...]
  • Nie wyrzucaj książek, Podaruj Książkę!Wiele osób pyta nas o projekt “Podaruj Książkę”. Bardzo nas cieszy, że tak wielu z Polaków w Irlandii Północnej czyta książki i chce się nimi dzielić. Pierwszy zbiór książek zaskoczył [...]
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 201921 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który upamiętnia pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w 1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Dwujęzyczny Belfast / POLCA

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Dwujęzyczny Belfast / POLCA

Po raz już trzeci spotkaliśmy się z Wami, by wspólnie spędzić czas podczas Dwujęzycznego Belfastu. Oczywiście i tym razem przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji. Dzieciaki oraz ich rodzice mogli ten czas spędzić wspólnie, biorąc udział w konkursach i loteryjkach. Jak co roku nie zabrakło atrakcji zarówno dla tych dużych, jak i małych.

DSC_0254

Wszystkie niesforne dzieciaki mogły się wyszaleć i wyskakać, a potem zrelaksować w naszej sali kinowej. A dla tych, którzy chcieli oddać się pracy twórczej były przygotowane warsztaty artystyczno-plastyczne.

Przez cały czas towarzyszył nam zapach polskich smakołyków i wypieków, które oczywiście było można kosztować do woli.

DSC_0101Przepiękną oprawę całego wydarzenia stanowiła żywa galeria sławnych Polaków, przygotowana specjalnie na tę okazję przez uczniów z naszej Szkoły. Nie zabrakło spotkania z Mikołajem i przepięknych świątecznych zdjęć.

Jak co roku wszyscy rodzice oraz goście mogli uczestniczyć w prelekcjach, których tematyka skupia się na dwujęzyczności.

DSC_0086Temat, który przestawiła Agata Kłeczek „Dobry start w języku polskim – krok po kroku” cieszył się ogromną popularnością wśród naszych rodziców. Natomiast Adrianna Koper rozmawiała z gośćmi jak przygotować polskie dziecko do edukacji w anglojęzycznej szkole.

Dziękujemy Agnieszce Domagale za koordynację. Dziękujemy też naszym sponsorom: Belfast City Council oraz Karolina Shop, Naszemu Expressowi za patronat oraz wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego wydarzenia.

Adrianna Koper

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

BREXIT – pomoc polskiego rządu

BREXIT – pomoc polskiego rządu   0

3 marca 2019 w Konsulacie RP w Belfaście odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiego rządu, który reprezentowali: Kazimierz Kuberski, Podsekretarz Stanu, Robert Wójcik, Dyrektor Departamentu Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwa [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!