Praca w UE?Previous Article
Prawo jazdy w NI wciąż PO POLSKU!Next Article
Aktualności
  • Felieton: Tłusty Czwartek u Babci TeddyCudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]
  • „Diablo. Wyścig o wszystko” w kinach w NI od 1 lutego 2019Co roku w Polsce odbywa się ponad tysiąc nielegalnych wyścigów. Ale tylko nieliczni mają dostęp do tych o najwyższą stawkę. „Diablo. Wyścig o wszystko” to pierwsza polska produkcja, która przybliża [...]
  • Nasze prawa w UK po Brexicie – sesja informacyjna w BangorStowarzyszenie Polskie w Co. Down Bangor.pl oraz YMCA ND Ethnic Minorities Support Project zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące praw obywateli Unii Europejskiej mieszkających w UK po Brexicie. Spotkanie poprowadzi prawnik [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

DZIEŃ OTWARTY w PSS BELFAST

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
DZIEŃ OTWARTY w PSS BELFAST

Oj będzie się działo! 22 marca jak co roku w Polskiej Szkole Sobotniej w Belfaście odbędzie się Dzień Otwarty. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę miło spędzić sobotę. W programie wiele atrakcji. ZAPRASZAMY!

 

Atrakcje!

 

Pośród zaplanowanych atrakcji znalazły się konkursy Mam Talent i POLimpiada dla dzieci i dorosłych. W obu konkursach zaplanowano atrakcyjne nagrody. Nie może także zabraknąć występów dzieci. Każda klasa zaprezentuje się widowni w krótkim programie artystycznym. Poza tym dzieci będą mogły korzystać z licznych gier i zabaw. Będzie także możliwość zakupienia losów na loterii i wygrania wartościowych voucherów i nagród rzeczowych, sponsorowanych przez firmy wspierające imprezę.

 

Na sali rozstawione zostaną także stoiska z rękodziełem, będzie można porozmawiać ze specjalistami z różnych firm, w tym firmy prawniczej. Pojawi się również stoisko organizacji charytatywnej. W planie jest również duże stoisko z ciastem, słodyczami i polskimi potrawami. Czego można oczekiwać więcej od sobotniego popołudnia?

 

Mam Talent!

 

Konkurs Mam Talent ogłoszony został 14 lutego 2014, a jego finał odbędzie się podczas Dnia Otwartego PSS Belfast. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich dzieci w wieku 3-17 lat w Irlandii Północnej. Do udziału w konkursie zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: talent sceniczny, talent plastyczny.

 

Czas przeznaczony na występ każdego uczestnika to maksymalnie 5 min. Swój talent uczestnicy mogą zaprezentować w dowolnej formie, np. występu, przemówienia, zaprezentowania swojej twórczości lub kolekcji, plakatu z omówieniem itp. Każdy uczestnik musi posiadać własny podkład muzyczny itp. na płycie CD, jeśli jego występ tego wymaga.

 

Prace w kategorii „Talent Plastyczny” można składać do 15 marca 2014. Swój talent plastyczny uczestnicy mogą zaprezentować w dowolnej formie, np. szkicu, rysunku, malunku, origami, figur z plasteliny, oraz innych materiałów, itp.

 

Talenty uczestników oceniać będzie trzyosobowe jury w składzie: Andrea Dymus, Beata Dąbrowska, Monika Lewandowska oraz publiczność. Trójka zwycięzców w każdej kategorii zostanie wytypowana przez jury podczas narady podczas finału w PSS, po zakończeniu występów. Po krótkiej przerwie nastąpi ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.

 

POLimpiada

 

Konkurs ogłoszony został 14 lutego 2014, a jego finał odbędzie się podczas Dnia Otwartego PSS Belfast. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 12-17 lat oraz dorosłych w wieku 18+. Konkurs odbywać się będzie w trzech kategoriach: ortografia – dyktando, geografia Polski, historia Polski.

 

Zakres materiału wszystkich kategorii dla obu grup wiekowych można znaleźć na stronie internetowej www.pssbelfast.com, na stronie internetowej Magazynu Nasz Express oraz u nauczycieli i dyrekcji Szkoły. Prace uczestników oceniać będą nauczyciele przedmiotowi:
ortografia – Andrea Dymus, geografia Polski – Andrea Dymus, historia Polski – Katarzyna Derenowska. W każdej kategorii i grupie wiekowej zostanie wyłoniony jeden zwycięzca. Wyniki ogłoszone zostaną po zakończeniu konkursu podczas Dnia Otwartego.

 

Jak wziąć udział?

 

Aby wziąć udział w jednym lub obu konkursach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej PSS – www.pssbelfast.com, na stronie internetowej Magazynu Nasz Express oraz u nauczycieli i dyrekcji Szkoły. Wypełnione i podpisane formularze należy składać w wybrany z poniższych sposób:
– do Andrei Dymus, wychowawcy klasy 5i6 PSS Belfast,
– do Dyrektor Szkoły Beaty Dąbrowskiej,
– e-mailem na andreadymus@gmail.com
Formularze zgłoszeniowe można składać do 15 marca 2014.

 

ZAPRASZAMY!

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Kalendarz

Felieton: Tłusty Czwartek u Babci Teddy

Felieton: Tłusty Czwartek u Babci Teddy   0

Cudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!