Na zdrowie! „B jak…”Previous Article
Oranżyści z PolakamiNext Article
Aktualności
  • Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionówWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]
  • Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019Obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej niebędący obywatelami polskimi stale zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywający za granicą będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z [...]
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Gala Disco Polo i Zenek Martyniuk na scenie!

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Gala Disco Polo i Zenek Martyniuk na scenie!

Zenek Martyniuk nie zna nut! Król disco polo od lat przyznaje, że jest samoukiem. Do nieznajomości nut przyznał się między innymi autorce książki „Życie to są chwile”, a ostatnio powtórzył to w materiale TVN24 „Kulisy sławy”. Jak zostaje się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów, nie mając za sobą wykształcenia muzycznego? Jak się okazuje, liczy się pasja. Miłość Zenka do muzyki zawsze dodawała mu skrzydeł. Dzięki pasji nie porzucił tego zajęcia. Zenek Martyniuk jest prawdziwym fenomenem na polskiej scenie muzycznej.

Nasz Express: Nazywają Cię królem disco-polo, jesteś na rynku tego rodzaju muzyki już wiele lat, w czym tkwi sekret? Jak powstają Twoje hity?

Zenek Martyniuk: Ja jestem na scenie od początku istnienia tej muzyki, tego nurtu. W 1983 roku był zespół Akord, potem zespół Centrum. W 1989 z połączenia sylab Akord i CENTrum, powstał zespół AKCENT. Nie uważam się za króla Disco-Polo, ale nagraliśmy już dużo fajnych przebojów. Sekretem jest fajny tekst i muzyka do tańca, tak aby coś w uchu zostało.

NE: Gdy stałeś się wielką gwiazdą, był moment, w którym zaczęła Ci odbijać szajba?

ZM: Trudno powiedzieć, że jestem wielką gwiazdą, od początku staram się nagrywać fajną muzykę, współpracujemy z fajnymi ludźmi, fajnymi tekściarzami i tak jakoś się kręci. Staramy się robić różnorodną muzykę. Nie wiem czy kiedykolwiek odbiła mi szajba.

NE: Nie kusiło Cię, żeby w czasach PRL–u zacząć grać antysystemowo?

ZM: W PRL-u graliśmy przeboje starszych kolegów, Perfect, Lady Pank, Dżem, Lombard, Rodowicz, Laskowskiego, Krawczyka, itp. Lubię takie fajne piosenki rockowe. Ale pierwszą naszą płytę wydaliśmy dopiero po PRL-u.

NE: Czy myślałeś kiedyś o karierze poza Polską?

ZM: Mamy bardzo dużo zamówień na koncerty w Polsce. Na razie ledwo to ogarniamy. Niektórzy mówią, żeby może zagrać „Przez twe oczy zielone” w wersji hiszpańskiej, ale na razie wolimy po polsku. Zobaczymy, wszystko przed nami.

a

NE: W disco polo osiągnąłeś już absolutnie wszystko. Nie myślałeś o zmierzeniu się z innym rodzajem muzyki albo o zmianie zawodu?

ZM: Ja lubię taką muzykę, dobrą, zaaranżowaną. Fajną, taneczną muzykę. Powstają też kawałki reggae, ballady, i troszkę rockowe.

NE: Jest wielu miłośników disco-polo, ale też wielu przeciwników. Nie przeszkadza Ci, że część ludzi śmieją się z disco-polo i uważa ten gatunek za prostacki?

ZM: Nie zwracam uwagi na tych, co się śmieją. W każdym rodzaju muzyki są lepsze i gorsze kawałki. Robimy swoje, staramy się to robić jak najlepiej. Mamy dostęp do fajnych brzmień i nabieramy doświadczenia. Rozwijamy się. Ludzie nas lubią. A na tych, co nas nie lubią nie zwracamy uwagi. Cieszymy się, że możemy grac koncerty dla Polonii za granicą. Pozdrowionka dla Polaków w Irlandii Północnej i zapraszamy na nasze koncerty.

ŁL

fot. Łukasz Ledziejewski, polskiestudio.co.uk

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wywiady NI

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów   0

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!