Co to jest JetLag?Previous Article
Depesze z Polskich Szkół 2015Next Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • VIII Wieczór Literacki – relacja i zaproszenie22 lutego w godzinach 19-21 w The LampPost Cafe on 19 Upper Newtownards Road, BT4 3HT Belfast, odbył się VIII Wieczór Literacki w Belfaście pt. “Oblicza miłości w literaturze”. W [...]
  • Matura z polskiego czyli zmiany w A-LevelsMatura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]
  • Polski Konsulat w Belfaście otwarty!16 listopada 2017, dzięki wsparciu ministerstwa Spraw Zagranicznych, powstała pierwsza polska placówka konsularna w Irlandii Północnej, której przewodniczy Konsul Dariusz Adler. Konsul opowiedział nam krótko o konsulacie. Nasz Express: Gdzie znajduje [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Jak zaoszczędzić na szkolnej wyprawce?

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Jak zaoszczędzić na szkolnej wyprawce?

Początek roku szkolnego to często prawdziwe wyzwanie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Nadążać za trendami i pokazać się z jak najlepszej strony – ten temat niczym mantra zaprząta głowy uczniów aż do czasu pierwszych klasówek. Ten czas to również ważna misja dla rodziców, którzy próbują sprostać wszystkim oczekiwaniom swoich pociech. Również z finansowego punktu widzenia. Jak rozsądnie wydawać pieniądze na wyprawkę dla ucznia? Oto garść użytecznych porad.

Planuj i zapisuj wydatki

To uniwersalna zasada, która dotyczy właściwie większości wyzwań związanych z robieniem zakupów. Przed wyjściem na “łowy” usiądź i w spokoju wynotuj wszystkie potrzebne rzeczy do kupienia. Ustal z góry budżet przeznaczony na te zakupy i postaraj się zmieścić w limicie pieniężnym. Poruszanie się po sklepach ze ściśle sprecyzowanym planem ułatwi zakup tylko właściwych rzeczy, ale także opieranie się chwilowym impulsom.

Ubrania – kupuj przed sezonem

Wprawdzie brytyjski system szkolnictwa zakłada noszenie mundurków szkolnych, jednak już po zajęciach, garderoba stanowi zapewne ważny element egzystencji twojej córki lub syna. Ciuszki spełniające wszelkie wymogi panujących trendów będą z pewnością sporym obciążeniem dla twojego domowego budżetu. Staraj się zatem kupować ubrania przed sezonem, gdy są jeszcze dużo tańsze. Pamiętaj także o „charity shopach”, gdzie można kupić wiele markowych ubrań w zaskakująco niskiej cenie, a także o internecie, gdzie ceny znanych marek są zwykle dużo mniejsze niż w sklepach stacjonarnych. Oczywiście, z całą pewnością twoja pociecha i tak poprosi cię o ubrania z najnowszej (i najdroższej) kolekcji, którą “trzeba mieć”. Warto mieć w zanadrzu kilka zaoszczędzonych banknotów na taką okoliczność.

Korzystaj z kuponów rabatowych

Wybierasz się na większe zakupy do jednej sieci handlowej? Upewnij się, czy któraś z nich nie oferuje w internecie (np. na swoim profilu Facebook) kuponów rabatowych. W takim wypadku wystarczy jedynie pobrać kupon na swój komputer, wydrukować go i okazać przy kasie. Oszczędności mogą sięgać od 5 do nawet 15% wszystkich wydatków. Przy tym nie daj się nabrać na fałszywe kupony, które krążą po sieci. Korzystaj tylko z tych udostępnianych przez oficjalne konta sklepów takich jak na przykład Tesco czy Primark.

Ucz dzieci finansów

Wykorzystaj zakupy w kreatywny sposób, czyniąc z nich rozgrzewkę przed lekcjami z matematyki. Określ budżet i postaw przed swoją latoroślą określony cel – mogą wybrać swoje szkolne ubrania i przybory, pod warunkiem, że zdołają tak zaplanować wydatki, by zmieścić się w określonej przez Ciebie kwocie. Oprócz niezłej zabawy, zyskujemy dodatkową satysfakcję, że oswajamy je z ważną dziedziną życia, jaką wydawanie pieniędzy z głową.

O autorze:

Tomasz Kowalczyk, od lat związany z bankowością, obecnie pracuje dla Omni Finances (www.omniclaim.co.uk), gdzie dla klientów odzyskuje opłaty bankowe, prywatnie fan nowych technologii i dobrej kuchni.

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Dla Dzieci

Matura z polskiego czyli zmiany w A-Levels

Matura z polskiego czyli zmiany w A-Levels   0

Matura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!