Na zdrowie! I jak?Previous Article
Nasze prawa w UK po Brexicie - sesja informacyjna w BangorNext Article
Aktualności
  • Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionówWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]
  • Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019Obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej niebędący obywatelami polskimi stale zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywający za granicą będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z [...]
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Kobieta w związku z naturą

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Kobieta w związku z naturą

Jest naturopatą dietetykiem, terapeutką pracy z ciałem, autorką książki „Kobieta w związku z naturą”. W 2016 roku ukończyła College of Naturopathic Medicine w Dublinie. Prowadzi warsztaty, wykłady i spotkania, współprowadziła także warsztaty dla kobiet z Agnieszką Maciąg. O sobie mówi: „Pomagam ludziom od duszy po ciało, by malowali swój najpiękniejszy obraz siebie.” Rozmawiamy z Anną Ras Menet.

plakat

Nasz Express: Kim jest naturopata i czym się zajmuje?

Anna Ras-Menet: Naturopatia jest zastosowaniem szerokiego zakresu terapii naturalnych do wspomagania uzdrawiania organizmu. Ta terapia naturalna może być stosowana samodzielnie lub we współpracy z medycyną konwencjonalną. Naturopatia jest formą opieki nad zdrowiem, która promuje naturalne mechanizmy samoleczenia organizmu, opierając się na mądrości natury. Naturopata to osoba, która przypomina o tym, że wszyscy jesteśmy częścią natury, bardzo ważnym i silnym pierwiastkiem żeńskim lub męskim we wszechświecie. A życie, które przeżywamy, powinno ściśle współgrać z rytmami Pieśni Wielkiej Matki. Naturopata podpowiada, jak przy współpracy z naturą, w oparciu o sposoby: odżywiania, nawodnienia organizmu, oddychania, poruszania się, odpoczywania, można w zupełnie bezpieczny sposób powrócić do równowagi na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym, duchowym, emocjonalnym, mentalnym.

NE: Jaka jest Pani specjalizacja?

ARM: Moja specjalizacja to odżywianie. Jako naturopata dietetyk, opieram swoją praktykę medyczną na wykorzystaniu w całości ekologicznego pożywienia i dodatkowych substancji odżywczych. Powrót do świadomego odżywiania jest skuteczną metodą w przypadku wszelkiej nierównowagi w organizmie. Terapia jedzeniem optymalizuje zdrowie, poprzez najbardziej naturalne źródła niezbędnych składników odżywczych.

NE: Czy każda kobieta jest w związku z naturą?

ARM: Każda kobieta i każdy mężczyzna jest w związku z naturą. Lecz dziś często ten związek jest niedopieszczony. Odczuwamy wewnętrzną potrzebę bliskości z naturą, to pierwotny wrodzony instynkt. Woła nas i pociąga piękno krajobrazu, kolor nieba, zachodzącego słońca. Inspiruje i wycisza nas łagodne światło poranka. W szybkim tempie życia nie zauważamy i nie smakujemy naturalnego piękna. Jesteśmy ignorantami dla darów i mocy natury, które wspierają procesy samouzdrawiania organizmów. Częściej sięgamy po leki czy suplementy, które łagodzą dolegliwości, bo na pełny, świadomy związek z uzdrawiającą naturą „brakuje nam czasu”.

Kobieta

NE: Jak Pani książka zmienia życie kobiet?

ARM: Przybliża cenne informacje o podstawowych tematach życia. Choćby takich jak oddech, sen, zdrowie. Energia wypływająca z tekstów książki otula i łagodzi, a wiedza dopełnia. Zatrzymuje i pozwala zauważyć szczegóły w codzienności. Jest w niej poezja, taniec, kobiecość. Może zainspirować, być drogowskazem w pewnych życiowych momentach. Jest oryginalna poprzez styl jakim jest pisana. Dostarcza czytelnikowi subtelnego piękna, które ujawnia cenne informacje.

NE: Jak wyglądają Pani warsztaty?

ARM: Jest to intymne spotkanie z sobą samym, tak przede wszystkim. Jest przestrzeń na wspólną pracę, w parch, grupie i indywidualną. Są rozmowy w kręgu i dzielenie się swoimi przeżyciami, doświadczeniami. Podczas warsztatów nawiązują się bliskie relacje z ludźmi, których poznajemy podczas spotkania, a nasza rozmowa opiera się na niewielu słowach, lecz na spojrzeniach w oczy, dotyku, obecności, wspierającej krąg życiodajnej energii.

NE: Czego możemy spodziewać się na zajęciach w styczniu Belfaście?

ARM: Warsztat podzielony jest na dwa panele. Pierwszy to teoria – wykład na temat naturalnego równoważenia gruczołów hormonalnych. Przedstawiam naturalne rozwiązania pomagające przywrócić ich równowagę w organizmie. Omawiam styl odżywiania, naturalne suplementy, zioła, olejki esencjonalne. Przedstawiam styl życia i praktyki, które w codzienności pomagają w procesie samouzdrawiania. To spotkanie pomoże uczestniczkom w problemach z niedoczynnością i nadczynnością tarczycy, zespołem policystycznych jajników, wyczerpaniem nadnercza, kłopotami z zajściem w ciążę, cukrzycą, depresją, nerwicą, obniżonym libido, nieregularnym miesiączkowaniem, PMS. Drugi panel to praca z ciałem, ruch spontaniczny, taniec, oddech, medytacja dynamiczna. Ta praktyka pomaga uwolnić niewyrażone emocje, wyzwala energię sił życiowych. Powodując, że po całym dniu pracy podczas warsztatów odczuwa się lekkość, spokój, oczyszczenie i zrozumienie. Tego należy osobiście doświadczyć. Gorąco zapraszam na ekspresyjne wejście w Nowy Rok 2019 w połączeniu z samą sobą.

Zajrzyj też tutaj po więcej INFO.

Rozmawiała: Andrea Dymus

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Czytelnia

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów   0

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!