Wigilia po polsku!Previous Article
Oszczędzamy czy wydajemy?Next Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • Zatrudnienie najwyższe od 1971Poziom bezrobocia w Wielkiej Brytanii jest najniższy od 11 lat, wzrosły również średnie płace. Obecnie zatrudnionych jest 31,81 miliona ludzi - o 560 tysięcy więcej niż rok temu. Dane wskazują także [...]
  • Pomoc dla Polaków w ColerainePolskie małżeństwo z małym dzieckiem z Coleraine w Irlandii Północnej nie ma gdzie mieszkać po tym, jak w ich domu wybuchł pożar. Policja nie podaje, co było powodem pożaru. Polakom [...]
  • Będzie POLSKI PUNKT KONSULARNY w Belfaście! Polska będzie pierwszym europejskim krajem, który będzie miał swoje dyplomatyczne przedstawicielstwo w Irlandii Północnej. W Belfaście powstanie polska placówka konsularna. Ma ona zostać otworzona do końca 2017 roku. Swoje przedstawicielstwa w Irlandii [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Komentator obraził Polaków

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Komentator obraził Polaków

Znany angielski prezenter telewizyjny Adrian Chiles, komentujący mecz Anglia-Czarnogóra w połowie października, zażartował z Polaków mieszkających na Wyspach podczas transmisji na kanale ITV.

 

O co poszło?

 

Incydent do którego doszło po transmisji meczu Anglia – Czarnogóra jest szeroko komentowany w brytyjskich mediach. Adrian Chiles stwierdził na antenie, że następny mecz z Polakami będzie trudniejszy, niż ten z Czarnogórą. „Polacy zagrają właściwie u siebie. Jestem pewien, że na meczu będzie ich z 15 tysięcy.” Po chwili dodał: „Mam teraz trochę robót budowlanych. Mówię zupełnie serio, bądź ostrożny.” Wtórował mu uczestniczący w audycji były piłkarz Lee Dixon, który wyraził nadzieję, że na koniec wszyscy zaczną płakać.

 

W internecie zawrzało. Oficjalne konto Twitter.com stacji zostało zasypane komentarzami oburzonych widzów, którzy zarzucili Chilesowi rasizm i antypolskie zachowanie. Po tym jak prezenter obraził ponad milionową społeczność polską w Wielkiej Brytanii, sprawę opisały różne gazety. Artykuły na temat całego zajścia pojawiły się w największych angielskich mediach. „Niesmaczny żart” – skomentował słowa komentatora brytyjski „The Telegraph”.

 

Pojawiły się też głosy, że wypowiedź była zupełnie niewinna i że nie powinna wzbudzić aż takich emocji. Zdania były podzielone.

 

Przepraszam!

 

Komentatorzy i prezenterzy na Wyspach co jakiś czas mówią coś, czego później żałują i muszą przepraszać. W 2011 roku eksperci SkySports Andy Gray i Richard Keys, myśląc, że nie są na antenie, kpili z sędziny liniowej meczu między Liverpoolem a Wolverhampton, twierdząc, że na pewno nie zna zasady spalonego. Stracili za to pracę. Dan Walker w zeszłym roku żartował z otyłych kibiców, stwierdzając, że „chyba są na diecie Ronaldo” (tego brazylijskiego). Niedawno Robbie Fowler po meczu Tottenhamu z Chelsea boiskowe potyczki między Fernando Torresem a Janem Vertonghenem określił mianem „bójki między dwiema dziewczynami”, za co później kazano mu się kajać, bo wypowiedź miała charakter seksistowski. A na koniec jeszcze jeden przykład nieodpowiedzialnych słów Adriana Chilesa, który komentując zamieszanie wokół byłego napastnika WBA Petera Odemwingiego, użył w pewnym momencie obraźliwego słowa. Oczywiście przeprosił.

 

I teraz także udało się usłyszeć przeprosiny prezentera. W sobotę 19 października ukazały się oficjalne przeprosiny dziennikarza za incydent w studio i wypowiedź o Polakach. „Pozwoliłem sobie na uwagę w stosunku do miłych budowniczych, którzy obecnie pracują u mnie w domu. (…) Nie było moją intencją, aby kogokolwiek obrazić.” – mówił Adrian Chiles.

 

KK

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Sport

McDonald’s uruchamia dostawy do domu

McDonald’s uruchamia dostawy do domu   0

McDonald's, jedna z najpopularniejszych sieci fast-food'ów na świecie, zapowiedział uruchomienie na Wyspach usługi dostarczania jedzenia do domu. Do tej pory była ona dostępna wyłącznie w Singapurze i Chinach. Gigant zapowiedział ostatnio [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!