Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Licencja TV

W Zjednoczonym Królestwie, na Wyspach Normandzkich oraz na Wyspie Man, osoba korzystająca ze sprzętu do oglądania lub nagrywania programów telewizyjnych w trakcie ich nadawania w telewizji (w tym zagranicznych usług satelitarnych), musi mieć licencję telewizyjną.

Licencja obejmuje korzystanie z:

– odbiorników telewizyjnych

– komputerów

– telefonów komórkowych

– konsoli do gier

– tunerów cyfrowych

– odtwarzaczy DVD/VHS

– lub innych podobnych urządzeń

Wystarczy mieć jedną licencję telewizyjną w jednym gospodarstwie domowym, nawet jeśli korzysta się z więcej niż jednego z powyższych urządzeń.

Jednak jeśli wynajmujesz pokój w domu i posiadasz osobną umowę najmu oraz swój telewizor, musisz płacić abonament za siebie.

Oglądanie telewizji bez ważnej licencji jest wykroczeniem w świetle prawa karnego. Oglądanie telewizji bez ważnej licencji, wiąże się z ryzykiem poniesienia odpowiedzialności karnej oraz karą grzywny w kwocie do 1000 GBP.

Osoby nie oglądające telewizji

Osoby, które nie oglądają, ani nie nagrywają programów nadawanych w telewizji, czy to za pomocą odbiornika telewizyjnego, komputera, telefonu komórkowego, konsoli do gier, tunera cyfrowego, odtwarzacza DVD/VHS czy innego podobnego urządzenia, powinny powiadomić o tym specjalny organ, odwiedzając stronę internetową www.tvlicensing.co.uk lub dzwoniąc pod numer 0300 790 6044.

Należy pamiętać, że zgłoszenie takiej informacji może zostać zweryfikowane w trakcie krótkiej wizyty urzędników.

Jeśli nie potrzebujesz już licencji

Jeśli nie oglądasz, ani nie nagrywasz już programów z telewizji, możesz mieć prawo do otrzymania zwrotu pieniędzy. Aby uzyskać więcej informacji, należy zadzwonić pod numer 0300 790 6044.

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

nasz express lipiec_donE.indd

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!