Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Licencja TV

W Zjednoczonym Królestwie, na Wyspach Normandzkich oraz na Wyspie Man, osoba korzystająca ze sprzętu do oglądania lub nagrywania programów telewizyjnych w trakcie ich nadawania w telewizji (w tym zagranicznych usług satelitarnych), musi mieć licencję telewizyjną.

Licencja obejmuje korzystanie z:

– odbiorników telewizyjnych

– komputerów

– telefonów komórkowych

– konsoli do gier

– tunerów cyfrowych

– odtwarzaczy DVD/VHS

– lub innych podobnych urządzeń

Wystarczy mieć jedną licencję telewizyjną w jednym gospodarstwie domowym, nawet jeśli korzysta się z więcej niż jednego z powyższych urządzeń.

Jednak jeśli wynajmujesz pokój w domu i posiadasz osobną umowę najmu oraz swój telewizor, musisz płacić abonament za siebie.

Oglądanie telewizji bez ważnej licencji jest wykroczeniem w świetle prawa karnego. Oglądanie telewizji bez ważnej licencji, wiąże się z ryzykiem poniesienia odpowiedzialności karnej oraz karą grzywny w kwocie do 1000 GBP.

Osoby nie oglądające telewizji

Osoby, które nie oglądają, ani nie nagrywają programów nadawanych w telewizji, czy to za pomocą odbiornika telewizyjnego, komputera, telefonu komórkowego, konsoli do gier, tunera cyfrowego, odtwarzacza DVD/VHS czy innego podobnego urządzenia, powinny powiadomić o tym specjalny organ, odwiedzając stronę internetową www.tvlicensing.co.uk lub dzwoniąc pod numer 0300 790 6044.

Należy pamiętać, że zgłoszenie takiej informacji może zostać zweryfikowane w trakcie krótkiej wizyty urzędników.

Jeśli nie potrzebujesz już licencji

Jeśli nie oglądasz, ani nie nagrywasz już programów z telewizji, możesz mieć prawo do otrzymania zwrotu pieniędzy. Aby uzyskać więcej informacji, należy zadzwonić pod numer 0300 790 6044.

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!