baner-980px-x-90px
Aktualności
  • Polski Konsulat w Belfaście otwarty!16 listopada 2017, dzięki wsparciu ministerstwa Spraw Zagranicznych, powstała pierwsza polska placówka konsularna w Irlandii Północnej, której przewodniczy Konsul Dariusz Adler. Konsul opowiedział nam krótko o konsulacie. Nasz Express: Gdzie znajduje [...]
  • Dzień Babci i Dziadka w PSS Belfast 2018Dzień Babci i Dziadka to niesłychanie ważne święto dla każdego wnuczka. Dzieci mają wtedy okazję do wyrażenia swojej miłości oraz wdzięczności kochanym babciom i dziadkom. Dlatego w Polskiej Sobotniej Szkole w [...]
  • Styczeń w PSU NewryPierwsze zajęcia w Nowym Roku to oczywiście wspomnienia i opowieści o świątecznym, słodkim lenistwie i prezentach. Trudno było wrócić do szkolnej rzeczywistości. Ale było warto! Aktywny styczeń! Grupa maluszków poznała wiersz J. [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Licencja TV

W Zjednoczonym Królestwie, na Wyspach Normandzkich oraz na Wyspie Man, osoba korzystająca ze sprzętu do oglądania lub nagrywania programów telewizyjnych w trakcie ich nadawania w telewizji (w tym zagranicznych usług satelitarnych), musi mieć licencję telewizyjną.

Licencja obejmuje korzystanie z:

– odbiorników telewizyjnych

– komputerów

– telefonów komórkowych

– konsoli do gier

– tunerów cyfrowych

– odtwarzaczy DVD/VHS

– lub innych podobnych urządzeń

Wystarczy mieć jedną licencję telewizyjną w jednym gospodarstwie domowym, nawet jeśli korzysta się z więcej niż jednego z powyższych urządzeń.

Jednak jeśli wynajmujesz pokój w domu i posiadasz osobną umowę najmu oraz swój telewizor, musisz płacić abonament za siebie.

Oglądanie telewizji bez ważnej licencji jest wykroczeniem w świetle prawa karnego. Oglądanie telewizji bez ważnej licencji, wiąże się z ryzykiem poniesienia odpowiedzialności karnej oraz karą grzywny w kwocie do 1000 GBP.

Osoby nie oglądające telewizji

Osoby, które nie oglądają, ani nie nagrywają programów nadawanych w telewizji, czy to za pomocą odbiornika telewizyjnego, komputera, telefonu komórkowego, konsoli do gier, tunera cyfrowego, odtwarzacza DVD/VHS czy innego podobnego urządzenia, powinny powiadomić o tym specjalny organ, odwiedzając stronę internetową www.tvlicensing.co.uk lub dzwoniąc pod numer 0300 790 6044.

Należy pamiętać, że zgłoszenie takiej informacji może zostać zweryfikowane w trakcie krótkiej wizyty urzędników.

Jeśli nie potrzebujesz już licencji

Jeśli nie oglądasz, ani nie nagrywasz już programów z telewizji, możesz mieć prawo do otrzymania zwrotu pieniędzy. Aby uzyskać więcej informacji, należy zadzwonić pod numer 0300 790 6044.

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!