Epidemia odry w WaliiPrevious Article
Reklamom alkoholu stop!Next Article
Aktualności
  • Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionówWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]
  • Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019Obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej niebędący obywatelami polskimi stale zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywający za granicą będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z [...]
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Mały Książę Cambridge

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Mały Książę Cambridge

22 lipca 31-letnia księżna Kate urodziła syna. Noworodek ważył 3,77 kg. Chłopiec będzie miał na imię Jerzy Aleksander Ludwik, czyli George Alexander Louis i będzie trzeci w linii sukcesji do tronu po swoim dziadku, księciu Karolu, i ojcu. Kiedy jednak odziedziczy tron jest na razie tylko przedmiotem domysłów. Zakładając, że 31-letni dziś William będzie panował po ukończeniu 90. roku życia, co nie jest wykluczone przy obecnym stanie medycyny, ujego syn zostałoby królem mając ponad 60 lat.

 

Przyszłość…

 

Jeszcze przed przyjściem na świat potomka brytyjskiej monarchii, królowa Elżbieta II nadała mu specjalny królewski tytuł, księcia Cambridge. Królowa musiała wyrazic też zgodę na imię nowego członka rodziny, warunek był jeden – musiało ono być chrześcijańskie.

 

Według komentatorów pierwsze miesiące życia małego księcia będą inne niż jego przodków. Oczekuje się, że księżna Kate będzie mniej polegała na dworskim personelu, bardziej na swojej mamie.

 

Prezenty dla królewskiego potomka

 

Brytyjczycy oszaleli na punkcie syna książęcej pary i przed Pałac Buckingham w Londynie przez kilka dni przynosili kwiaty, pluszowe misie, śpiewali „Happy Birthday” i hymn Wielkiej Brytanii „God Save the Queen”. Londyńska wieża British Telecom, na której szczycie znajdują się ekrany LED wyświetliła z okazji urodzin „Royal baby” napis „It’s a boy” (To chłopiec). Dla osób urodzonych tego samego dnia władze najwyższego w Europie biurowca The Shard przygotowały specjalną ofertę, będą oni mogli dożywotnio wchodzic na taras widokowy za darmo. Budynek ma 310 metrów wysokości i 95 pięter. Jego budowa została ukończona w marcu 2012 roku i od tego czasu charakterystyczna bryła w kształcie stożka stanowi wyróżniający się obiekt. Z tarasu widokowego roztacza się imponujący widok na całą metropolię. Normalny bilet wstępu kosztuje 25 funtów.

 

Poza tym każde dziecko urodzone tego dnia otrzyma specjalnego srebrnego pensa. Brytyjczycy wierzą, że podarowanie nowonarodzonemu dziecku srebrnego pensa lub wykonanie na wewnętrznej części dłoni znaku krzyża srebrnym przedmiotem przyniesie dziecku szczęście.

 

Także inne kraje świętowały narodziny „royal baby” – na przykład władze kanadyjskiego parku, gdzie znajduje się wodospad Niagara, gdy dowiedziały się o szczęśliwym rozwiązaniu, oświetliły go na niebiesko (przygotowano także różowe oświetlenie na wypadek narodzin dziewczynki).

 

KK

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci UK/NI

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów   0

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!