Sukces Tygodnia Kultury Polskiej 2017!Previous Article
FELIETON: Szerokich lotów!Next Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Monster Pike

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Monster Pike

10 września 2017 odbyły się zawody spinningowe z łodzi pod nazwą „Monster Pike”. Spotkanie odbyło się na przystani Carrybridge Marina w okolicy Enniskillen. Zawodnicy zjechali się z całej Irlandii. Były to zawody międzynarodowe, na miejsce dotarło sześć różnych narodowości.

Na imprezie gościła doświadczona grupa spinningistów, w tym również kadrowicze Irlandii. Wielu z nich startowało w zawodach wysokiej rangi, z najlepszymi wynikami na podium. Za każdym razem witamy się i zwracamy się do siebie z wielkim szacunkiem, życząc sobie wzajemnie powodzenia. Ruszając na wodę, po zwodowaniu łodzi, każdy z wędkarzy ma swoje miejscówki, ale wędkarstwo spinningowe tego dnia to był nie lada wyczyn, aby zmierzyć się z obszerną wodą, gdzie wiatr i deszcz uniemożliwiał utrzymać się w danym miejscu na wodzie.

Wędkarze mieli do wyboru również kanały rzeczne, gdzie w zacisznym miejscu mogli złowić szczupaki. Lecz tego dnia były małe szanse na trafienie dużej ryby. Mimo zaciętej walki nie udało się przeskoczyć poprzeczki i złowić szczupaka ponad metr. Dla Lubomira zabrakło tylko 8 centymetrów, aby dokonać tego wyczynu i uwiecznić rybę na zdjęciu. Złowionych zostało około 100 mniejszych szczupaków przez 27. zawodników, lecz zasady tym razem były inne, nie liczyła się ilość tylko największa ryba. Wszystkie złowione ryby były mierzone i fotografowane na miarce, a następnie wypuszczane do wody. Zawodnicy mieli świetną zabawę z mniejszymi okazami. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych na otwartej wodzie kilku zawodników złowiło kilka ładnych ryb. Każdy z nich ma na swoim koncie parę szczupaków powyżej metra, ale tego dnia to była zacięta i trudna walka. Niestety bywają takie dni, że duże ryby po prostu przy tak gwałtownej zmianie pogody nie są skłonne do współpracy.

Na podium wyłoniło się 5. zawodników:
1-sze miejsce – Lubomir Kovac 92cm
2-gie miejsce – Mariusz Parzych 76cm
3-cie miejsce – Julian Dabioch 73,5cm
4-te miejsce – Sean Traynor 72cm
5-te miejsce – Ronaldas Levisauskas 65cm

Wielkie gratulacje dla zwycięzców za odwagę, siłę i ciężką walkę. Gratulacje również dla reszty zawodników za wspaniałą ilość złowionych mniejszych ryb. Dla zwycięzców, jak i reszty zawodników, zostały przygotowane nagrody i upominki. Ogólna suma przygotowana na te zawody to ok. tysiąc funtów.

Wielkie podziękowania należą się:
– Department of Agriculture, Environment and Rural Affairs za dofinansowanie projektu w formie opłaty pomieszczenia, gdzie odbyło się zebranie przed zawodami, rozdanie nagród i upominków DAERA na koniec imprezy.
– Kolejnym sponsorem był sklep „Baracuda Fishing Tackle” z Dungannon. Przekazane zostały dodatkowe nagrody za 1, 2, 3 miejsce w postaci przynęt i akcesoriów wędkarskich. Podziękowania również dla Ryszarda za pomoc techniczną w danym dniu zawodów.
– Dla całego zespołu z Carrybridge, który przygotował dla nas pomieszczenie do rozdania nagród, ciepłą kawę i herbatę.

Tomasz Rżońca

FB: PolishAnglersNICommunity

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Sport

Na miarę kibica…

Na miarę kibica…   0

Nie będę oryginalna jak stwierdzę, że dla wielu z nas sport jakim jest piłka nożna to rozgrywka dwóch drużyn po 11 milionerów każda, którzy biegają za kawałkiem napompowanej powietrzem skóry. [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!