Dzień Babci i Dziadka w PSS Belfast 2018Previous Article
Polski Konsulat w Belfaście otwarty!Next Article
Aktualności
  • Wycieczka do Gdańska – Klub Fotograficzny WestcourtZ ogromną przyjemnością przedstawiamy wybrane zdjęcia zrobione podczas naszej wycieczki do pięknego Gdańska w lutym 2018. Członkowie naszego klubu pojechali do Gdańska w ramach corocznego programu zdobywania wiedzy na temat [...]
  • Wycieczkowo we Wrocławiu! PSS BelfastDwanaścioro dzieci w wieku 9-15 lat wybrało się na wycieczkę do Wrocławia zorganizowana przez Polską Szkołę Sobotnią w Belfaście. Emocji było co niemiara. Było gorrrącooo! Ale 30-stostopniowy upał nie przeszkodził [...]
  • Strażackie emocje w PSS Belfast"Płonące" emocje i "żarliwe" wrażenia mógł ugasić tylko strażak Michał wraz z brygadą z White Watch, Central podczas wizyty w PSS Belfast. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję poznać tajniki [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Na zdrowie! A jak…

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Na zdrowie! A jak…

W tym miesiącu rozpoczynamy cykl materiałów poświęconych zdrowiu. Będziemy przedstawiać tu w kolejności alfabetycznej różne zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia. Prasa i telewizja aż roją się od obco brzmiących słów, z którymi pomożemy się wam oswoić. Zacznijmy od „A jak…”

Apiterapia – określenie to oznacza leczenie chorób poprzez zastosowanie produktów pszczelich tj. miód, wosk pszczeli, pyłek kwiatowy, pierzga, propolis czy mleczko pszczele. Apiterapia zalecana jest osobom mającym problemy z płodnością i sportowcom w celu podniesienia wyników, osobom borykającym się z problemem nadwagi jak i niedowagi, z podwyższonym cholesterolem, problemami z prostatą i cierpiącym na depresję. Zalecana jest również przy leczeniu trądziku, przeciwstarzeniowo, w uzależnieniu alkoholowym oraz przy leczeniu anemii.

Adaptogeny – to nic innego jak rośliny wzmacniające odporność organizmu i jego reakcje na stres. Uodparniają organizm poprzez szerokie spektrum działania. Normalizują i usprawniają wiele funkcji organizmu i co najważniejsze, nie mają działań niepożądanych. Do znanych powszechnie adaptogenów zaliczane są: korzeń żeń-szenia, grzyby, imbir, miłorząb japoński, bazylia święta, traganek czy cytryniec chiński.

Alfa-alfa – inaczej lukrecja. To roślina będąca cennym źródłem fitoestrogenów czyli hormonów roślinnych, które w naturalny sposób pomagają zwalczyć symptomy menopauzy, zalecane są kobietom w ciąży oraz podczas karmienia, w leczeniu osteoporozy, nowotworów i chorób serca. Wzmacniają mięśnie, kości i zęby, przynoszą ulgę w chorobach reumatycznych i artretyzmie. Alfa-alfa polecana jest szczególnie wegetarianom i weganom ze względu na wysoka zawartość wit. A, E, B complex, żelaza, wapnia, magnezu i fosforu.

Agar-agar – to roślinny zamiennik żelatyny wołowej, pozyskiwany z wodorostów morskich, charakteryzujący się brakiem smaku i zapachu. Rozpuszcza się w temperaturze 85-95 stopni, a żeluje w dużo niższej niż tradycyjna żelatyna, nie wymaga więc wstawiania do lodówki. Galaretki robione na agarze są mniej zwarte niemniej równie smaczne. Agar-agar rozpowszechnił się głownie w kuchni wegańskiej.

Ajuwerda – to wywodzący się ze starożytności hinduski system wiedzy medycznej wykorzystywany w celu leczenia i profilaktyki chorób o podłożu fizycznym, psychicznym i duchowym. Ajuwerda zawiera zalecenia dotyczące zasad odżywiania, ćwiczeń fizycznych (jogi) oraz sposobów medytacji, które mają na celu przywrócić równowagę i harmonię w naszym ciele i umyśle.

Za miesiąc kolejna odsłona cyklu „Na zdrowie”, tym razem zapraszamy na spotkanie z „B”.

Monika Domagała

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Zdrowie

Na zdrowie! D jak…

Na zdrowie! D jak…   0

W kolejności alfabetycznej przedstawiamy różne zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia. Prasa i telewizja aż roją się od obco brzmiących słów, z którymi pomożemy się Wam oswoić. W tym miesiącu zapraszamy [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

32372906_1832810557025112_8760833917688217600_n

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!