Niemoralne płatnościPrevious Article
Wielka Brytania: Katy Carr o polskiej historiiNext Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Najniższa krajowa stawka wynagrodzenia

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Najniższa krajowa stawka wynagrodzenia
Related Articles

Najniższa krajowa stawka wynagrodzenia to kwota, która powinna być wypłacana każdemu za godzinę pracy w zależności od wieku, bez względu na rodzaj czy miejsce pracy.

 

Od października 2012 najniższa krajowa dla pracowników powyżej 21. roku życia będzie wynosić £6.19. Młodzież w wieku 18-20 powinna zarabiać nie mniej niż £4.98 za godzinę. Szesnasto- i siedemnastolatki będą musiały dostawać £3.68, a praktykanci – £2.65. (do końca września najniższa krajowa wynosi analogicznie, £6.19, £4.98, 3.68, £2.60)

 

Najniższa krajowa ustalana jest co roku, aby uniknąć dyskryminacji w pracy. Zatem każda sytuacja, w której pracownik nie otrzymuje wynagrodzenia godzinnego zgodnie z powyższymi zasadami, wymaga interwencji.

 

Po pierwsze upewnij się, że twoje obliczenia, z których wynika, że nie jesteś wynagradzany zgodnie z prawem. W tym celu możesz sprawdzić swoje „payslipy” w rubryce „pay per hour”. Jeśli na dokumencie nie ma takiej informacji, powinieneś poprosić pracodawcę o pisemną informację na temat wysokości swojego godzinnego wynagrodzenia. Jeśli okaże się, że miałeś rację, postaraj się najpierw porozmawiać z kierownikiem lub szefem, ponieważ może to być zwyczajna pomyłka.

 

Jesli jednak to nie pomoże, możesz skontaktować się z Pay and Work Rights Helpline pod numerem – 0800 917 2368. Możesz poprosić o tłumacza. Twoja skarga zostanie rozpatrzona i jeśli okaże się, że masz rację, pracodawca zostanie wezwany do spłaty wszystkich należnych ci pieniędzy.

 

W skrajnych przypadkach możesz także zwrócić się do Employment Tribunal. Pamiętaj też, że pracodawca nie ma prawa zwolnić cię z powodu twojej skargi.

 

źródło informacji: www.direct.gov.uk

 

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci UK/NI

Co to jest Universal Credit?

Co to jest Universal Credit?   0

Universal Credit jest nowym rodzajem świadczenia, które zastąpi Child Tax Credit, Housing Benefit, Income-related Employment and Support Allowance, Income-based Jobseeker's Allowance, Income Support oraz Working Tax Credit. Universal credit przysługuje osobom, [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!