Dzień Ziemi - 22 kwietniaPrevious Article
NE Junior: Marcowe MyWay dla dzieci! (kwiecień 2018)Next Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

NE Junior: Marcowe ploteczki ze szkolnej teczki w Enniskillen (kwiecień 2018)

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
NE Junior: Marcowe ploteczki ze szkolnej teczki w Enniskillen (kwiecień 2018)

3 marzec przyniósł nam mroźną i śnieżną sobotę, mimo tych trudnych warunków pogodowych, przybyliśmy na zajęcia lekcyjne. Wszyscy byliśmy zgodni, że najpierw nauka później przyjemności. Uwijaliśmy się w błyskawicznym tempie z zadaniami, żeby jak najszybciej pobiec na podwórko i ulepić bałwana,rzucać śnieżkami, bawić się białym puchem.

Nasza pani jak zwykle nie pozwoliła nam na nudę! Wierszowane reguły ortograficzne łatwo wpadały nam w ucho, a dyktanda, ćwiczenia, rebusy i quizy były tak ciekawe, że nawet się nie zorientowaliśmy, kiedy zasady pisowni „ż”, „rz” wskoczyły nam do głowy! Przygotowaliśmy również mieszkanko dla „rz”, węża Ortografusia, wykonaliśmy wyjątkowy latawiec z pisownią „sz”, który był kolejną częścią naszej „wesołej ortografii” i dzięki któremu z łatwością mogliśmy zapamiętać najtrudniejsze zasady polskiej pisowni.

Muzyczna ortografia, plastyczna gramatyka, takie lekcje przyniósł nam 10 marzec dla każdego smyka. Tego dnia było hucznie i odświętnie, za sprawą chłopców, którzy śpiewali piosenki, składali życzenia w dowód sympatii wręczali kwiaty kobietkom z naszej szkółki z okazji „Święta Kobiet”. W klasie 1, hej-hop! Wskoczyła na lekcje litera „Hh”. Henio hejnalista hałaśliwie wygrywał wyrazy głośne, żeby szybko nauczyć pierwszaków zasadę pisowni z „h”. Uczniowie poznali również legendę „O hejnale z Wieży Mariackiej”. W klasie 2, ósmy marzec zachęcił uczniów do poszukiwań liczebników z ,,ó”. Nie obyło się bez kwiatuszków ortograficznych, za pomocą, których uzupełniany był tekst z brakującymi ortogramami. Dziewczynki zorganizowały również „Dzień grzeczności” i ustaliły zasady postępowania wobec osób na wózkach inwalidzkich. W klasie 3, chłopcy i dziewczynki zbierali kwiaty na gramatycznej łące, odgadując przy tym osobę, czas oraz liczbę czasownika umieszczonego na kwiatku.

Wiadomości sportowe z PS w Enniskillen

Każdy z nas chce, żeby mu coś w życiu wychodziło, każdy chce być w czymś dobry, mieć poczucie spełnienia, kontroli nad przynajmniej małym fragmentem rzeczywistości i właśnie to daje nam odkrycie swoich talentów. Kiedy pomożemy uczniom odkryć w czym są mocni będzie nam o wiele łatwiej wyzwolić u nich motywację do nauki i działania, a nam będzie się pracowało lepiej i z większą satysfakcją. Dlatego wspieramy i cieszymy się osiągnięciami naszych uczniów. W tym kwartale chcemy pochwalić się sukcesami naszych uczennic, które godnie reprezentowały barwy biało czerwone:
Anna Koszylowska – wywalczyła biały pas Ju Jitsu
Maya Kremska – zajęła drugie miejsce w zawodach Celtic Spirit – Cheer & Dance Championship grupa Jets Hurricane Youth level1.
Ps. Chcemy też podziękować za listy, karteczki z pozdrowieniami oraz książeczki do naszej szkolnej biblioteczki od uczniów z Polskiej Szkoły w Słupczy z województwa świętokrzyskiego.

MC

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…

PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…   0

Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!