Dzień Ziemi - 22 kwietniaPrevious Article
NE Junior: Marcowe MyWay dla dzieci! (kwiecień 2018)Next Article
Aktualności
  • Felieton: Tłusty Czwartek u Babci TeddyCudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]
  • „Diablo. Wyścig o wszystko” w kinach w NI od 1 lutego 2019Co roku w Polsce odbywa się ponad tysiąc nielegalnych wyścigów. Ale tylko nieliczni mają dostęp do tych o najwyższą stawkę. „Diablo. Wyścig o wszystko” to pierwsza polska produkcja, która przybliża [...]
  • Nasze prawa w UK po Brexicie – sesja informacyjna w BangorStowarzyszenie Polskie w Co. Down Bangor.pl oraz YMCA ND Ethnic Minorities Support Project zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące praw obywateli Unii Europejskiej mieszkających w UK po Brexicie. Spotkanie poprowadzi prawnik [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

NE Junior: Marcowe ploteczki ze szkolnej teczki w Enniskillen (kwiecień 2018)

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
NE Junior: Marcowe ploteczki ze szkolnej teczki w Enniskillen (kwiecień 2018)

3 marzec przyniósł nam mroźną i śnieżną sobotę, mimo tych trudnych warunków pogodowych, przybyliśmy na zajęcia lekcyjne. Wszyscy byliśmy zgodni, że najpierw nauka później przyjemności. Uwijaliśmy się w błyskawicznym tempie z zadaniami, żeby jak najszybciej pobiec na podwórko i ulepić bałwana,rzucać śnieżkami, bawić się białym puchem.

Nasza pani jak zwykle nie pozwoliła nam na nudę! Wierszowane reguły ortograficzne łatwo wpadały nam w ucho, a dyktanda, ćwiczenia, rebusy i quizy były tak ciekawe, że nawet się nie zorientowaliśmy, kiedy zasady pisowni „ż”, „rz” wskoczyły nam do głowy! Przygotowaliśmy również mieszkanko dla „rz”, węża Ortografusia, wykonaliśmy wyjątkowy latawiec z pisownią „sz”, który był kolejną częścią naszej „wesołej ortografii” i dzięki któremu z łatwością mogliśmy zapamiętać najtrudniejsze zasady polskiej pisowni.

Muzyczna ortografia, plastyczna gramatyka, takie lekcje przyniósł nam 10 marzec dla każdego smyka. Tego dnia było hucznie i odświętnie, za sprawą chłopców, którzy śpiewali piosenki, składali życzenia w dowód sympatii wręczali kwiaty kobietkom z naszej szkółki z okazji „Święta Kobiet”. W klasie 1, hej-hop! Wskoczyła na lekcje litera „Hh”. Henio hejnalista hałaśliwie wygrywał wyrazy głośne, żeby szybko nauczyć pierwszaków zasadę pisowni z „h”. Uczniowie poznali również legendę „O hejnale z Wieży Mariackiej”. W klasie 2, ósmy marzec zachęcił uczniów do poszukiwań liczebników z ,,ó”. Nie obyło się bez kwiatuszków ortograficznych, za pomocą, których uzupełniany był tekst z brakującymi ortogramami. Dziewczynki zorganizowały również „Dzień grzeczności” i ustaliły zasady postępowania wobec osób na wózkach inwalidzkich. W klasie 3, chłopcy i dziewczynki zbierali kwiaty na gramatycznej łące, odgadując przy tym osobę, czas oraz liczbę czasownika umieszczonego na kwiatku.

Wiadomości sportowe z PS w Enniskillen

Każdy z nas chce, żeby mu coś w życiu wychodziło, każdy chce być w czymś dobry, mieć poczucie spełnienia, kontroli nad przynajmniej małym fragmentem rzeczywistości i właśnie to daje nam odkrycie swoich talentów. Kiedy pomożemy uczniom odkryć w czym są mocni będzie nam o wiele łatwiej wyzwolić u nich motywację do nauki i działania, a nam będzie się pracowało lepiej i z większą satysfakcją. Dlatego wspieramy i cieszymy się osiągnięciami naszych uczniów. W tym kwartale chcemy pochwalić się sukcesami naszych uczennic, które godnie reprezentowały barwy biało czerwone:
Anna Koszylowska – wywalczyła biały pas Ju Jitsu
Maya Kremska – zajęła drugie miejsce w zawodach Celtic Spirit – Cheer & Dance Championship grupa Jets Hurricane Youth level1.
Ps. Chcemy też podziękować za listy, karteczki z pozdrowieniami oraz książeczki do naszej szkolnej biblioteczki od uczniów z Polskiej Szkoły w Słupczy z województwa świętokrzyskiego.

MC

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

Felieton: Tłusty Czwartek u Babci Teddy

Felieton: Tłusty Czwartek u Babci Teddy   0

Cudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!