Funciakowe ciuchyPrevious Article
Pamiątkowy witrażNext Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • Polski Konsulat w Belfaście otwarty!16 listopada 2017, dzięki wsparciu ministerstwa Spraw Zagranicznych, powstała pierwsza polska placówka konsularna w Irlandii Północnej, której przewodniczy Konsul Dariusz Adler. Konsul opowiedział nam krótko o konsulacie. Nasz Express: Gdzie znajduje [...]
  • Dzień Babci i Dziadka w PSS Belfast 2018Dzień Babci i Dziadka to niesłychanie ważne święto dla każdego wnuczka. Dzieci mają wtedy okazję do wyrażenia swojej miłości oraz wdzięczności kochanym babciom i dziadkom. Dlatego w Polskiej Sobotniej Szkole w [...]
  • Styczeń w PSU NewryPierwsze zajęcia w Nowym Roku to oczywiście wspomnienia i opowieści o świątecznym, słodkim lenistwie i prezentach. Trudno było wrócić do szkolnej rzeczywistości. Ale było warto! Aktywny styczeń! Grupa maluszków poznała wiersz J. [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Odchody w Coca-Coli

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Odchody w Coca-Coli

Pod koniec marca, w północnoirlandzkiej fabryce, doszło do zanieczyszczenia Coca-Coli ludzkimi odchodami. Firma zapewnia, że produkcja została natychmiast wstrzymana i żadna z puszek nie trafiła do sprzedaży.

Do incydentu doszło podczas nocnej zmiany w fabryce na terenie Knockmore Hill w Lisburn. W pewnym momencie maszyny przestały pracować – okazało się, że blokuje je coś, co wygląda jak ludzkie fekalia.

Kierownictwo firmy zapewniło, że był to odizolowany przypadek. Całą partię towaru wyrzucono i zawiadomiono policję.

Jak donosi „Belfast Telegraph”, puszki przyjeżdżają do fabryki bez pokryw. Na miejscu są napełniane napojem, a następnie zamykane i sprzedawane w Irlandii Północnej.

Rzecznik Coca-Coli zapewnił, że firma wie o incydencie.

„Traktujemy tę kwestię bardzo poważnie – współpracujemy przy jej wyjaśnianiu z Police Service of Northern Ireland (PSNI). Dzięki naszym ścisłym procedurom kontroli jakości, problem został natychmiast wykryty, a partia nie trafiła do sprzedaży” – skomentował.

„Przyjęliśmy zgłoszenie, śledztwo jest w toku” – poinformował z kolei rzecznik PSNI. O incydencie została powiadomiona także Food Standards Agency (FSA).

„Wiemy o zanieczyszczeniu. Nic nie wskazuje na to, aby jakikolwiek skażony produkt trafił na rynek. Sprawę bada policja oraz wydział środowiska urzędu miejskiego w Lisburn i Castlereagh” – poinformował rzecznik FSA.

Lokalny radny Pat Catney, stwierdził, że trudno jest mu uwierzyć w to, co zaszło. „To supernowoczesna fabryka. Najbardziej profesjonalna, jaką kiedykolwiek widziałem” – podkreślił.

BBC

foto: wsvn.com

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci UK/NI

Status obywateli UE w UK a zbliżający się Brexit

Status obywateli UE w UK a zbliżający się Brexit   0

Decyzja o terminie uruchomienia Artykułu 50. i rozpoczęciu formalnego procesu wyjścia z UE należy do Premier Theresy May. Z ostatnich wypowiedzi medialnych Art. 50. zostanie uruchomiony nie później niż w [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!