Ale Meksyk w Belfaście!Previous Article
Miejsca z dreszczykiem w Irlandii PółnocnejNext Article
Aktualności
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]
  • Modelka z tysiącem pasjiJest modelką odkąd miała 18 lat. Od ponad 10 lat mieszka w Irlandii Północnej. W tej chwili jest na urlopie macierzyńskim, ale nawet teraz jest bardzo zajętą osobą. Z Lidią [...]
  • Pocztówka z Belfastu – Dorota SkupniewiczPocztówka z Belfastu wykonana przez: Dorota /dorotes/ Skupniewicz - „dziecko” pokolenia grubej kreski, czyli rocznik 1989, w Belfaście od września 2018. Jestem animatorką, ilustratorką i macham też piórem - czytaj: piszę. [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Pierwsze miesiące w PSU w Newry

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Pierwsze miesiące w PSU w Newry

W naszym gronie wraz z nowym rokiem szkolnym pojawili się nowi nauczyciele i oczywiście nowi uczniowie, których powitaliśmy z wielką radością. Cieszymy się bardzo, że powiększa się społeczność Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry.

Większość z Was już pewnie zapomniała o wakacjach i słodkim lenistwie. Możecie nam troszeczkę pozazdrościć – u nas temat wakacji we wrześniu był gościem w każdej klasie i mogliśmy, choć na chwilę, wrócić do wspomnień o wakacyjnych przyjemnościach. Rozmowy o wakacjach to dobry czas na wspólne poznanie się i przełamanie barier wynikających z nieśmiałości. Dzieci miały świetną okazję nie tylko poznać koleżanki i kolegów z klasy, ale też ich zainteresowania i ulubione sposoby spędzania wolnego czasu.

Wiadomo, że swoje pierwsze dni w szkole przeżywały dzieci z grupy najmłodszej. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby czas spędzony w szkole był urozmaicony i atrakcyjny. Maluszki spędzają czas na zabawach ruchowych i edukacyjnych. Rytmika i gimnastyka to coś dla ciała, nie mogło też zabraknąć strawy dla ducha :). Wspólne prace plastyczne i rozmowy pokazały, że najmłodsza grupa świetnie się zaaklimatyzowała w szkole. Otwarci i ciekawi świata mali ludzie będą kiedyś super dorosłymi.

Grupie 5-ciolatków towarzyszyć będzie bohaterka podręcznika „Figlarna kredka”. Przez cały rok szkolny przygody niezwykłej kredki i jej przyjaciół będą niewyczerpanym źródłem ćwiczeń, rozmów i odkrywaniem tajemnic otaczającego nas świata. 6-ciolatki będą poznawać świat ze „Sprytnym ołówkiem” – bohater podręcznika, kolega figlarnej kredki to magiczny ołówek, który wśród swoich niezawodnych przyjaciół ma temperówkę robota i sympatycznego misia. Starsze klasy: zintegrowana 8+ i zintegrowana 10+ często pracuje nad wspólnymi projektami, a ich zaangażowanie i praca pokazują, że szkoła to dla nich nie tylko możliwość nauki języka ojczystego i jego historii, ale też możliwość rozwijania zainteresowań.

Poważne rozmowy nie są nam straszne, rodzice często słyszą od swoich dzieci: „mamoooo, tatooo, kup mi psa…, kota, króliczka, rybki”. Pomysł na zwierzaka w domu pojawia się często w rozmowach z dziećmi, szczególnie przy okazji świąt, urodzin czy komunii. Nasi uczniowie temat zwierzaka w domu potraktowały poważnie i jedne z sobotnich zajęć upłynęły pod znakiem rozmów na temat: Zwierzak w domu – zabawka czy obowiązek? Uczniowie dowiedzieli się, że obecność czworonożnego przyjaciela w domu to nie tylko zabawy, ale też ogromna odpowiedzialność.

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynkom udało się przygotować niespodzianki dla kolegów z klasy – piękne portrety chłopców przygotowane z tej okazji były miłym zaskoczeniem i niespodzianką. I oczywiście pretekstem do zjedzenia słodkiego co nieco.

Uczniowie wszystkich klas poznali również zespół dziennikarski Kapsułki. Starsi koledzy będą pełnić rolę dziennikarzy! Dzięki pracy tego młodego, pełnego zapału zespołu na naszej stronie internetowej będzie można obejrzeć krótkie filmy o tym, co dzieje się w naszej szkole.
W nowym roku szkolnym z przyjemnością wróciliśmy do naszej tradycji wspólnego czytania, czerpiemy z bogatego zbioru książek naszej szkolnej biblioteki.

Młodzież ma mnóstwo energii i pomysłów do zrealizowania. Wierzymy, że wspólnie: uczniowie i ich rodzice /opiekunowie, nauczyciele, asystenci, wolontariusze i zarząd naszej szkoły możemy przenosić góry i sprawić, że Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry będzie miejscem, do którego chce się wracać.

EGD

fot. PSU Newry

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

Felieton: Świąteczny koszyczek Babci Teddy

Felieton: Świąteczny koszyczek Babci Teddy   0

Wielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!