Nie zapominajmy o muzeachPrevious Article
Wielki urodzinowy i jubileuszowy KONKURS Naszego Expressu ROZWIĄZANY!Next Article
Aktualności
  • Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionówWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]
  • Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019Obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej niebędący obywatelami polskimi stale zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywający za granicą będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z [...]
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Piknik wędkarski

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Piknik wędkarski

Wiele jest sobót w ciągu roku lecz tą jedną jedyną wyróżniały dwa fakty. Pierwszy był taki, że była to sobota wrześniowa, a drugi to taki, że właśnie tego dnia miał się odbyć dawno zaplanowany rodzinny piknik wędkarski. Oba te czynniki sprawiły, że spotkaliśmy się 19 września nad jeziorem Moor Lough w pobliżu Strabane.

Na dobry początek…

Pogoda tego dnia była łaskawa dla uczestników wędkarskiego spotkania nad wodą. Wiatr nie wiał za mocno, a słonko schowało się nad delikatną kołderką letnich chmur, zapewniając wszystkim optymalną temperaturę do wspólnej zabawy w terenie.

Tuż po gorącej porannej kawie i herbacie serwowanej wszystkim przybyłym z piknikowej gar-kuchni, tatusiowie (wszak to ich domena) ochoczo zabrali się za przygotowanie najlepszych zestawów na ten właśnie dzień. Pełni nadziei na bliskie kontakty z rybkami na linii wędka, żyłka, haczyk, robak wszyscy zajęli swoje miejsca nad wodą i rozpoczęcie naszego pikniku stało się faktem. Budujący widok rozpościerał się na linii brzegowej, gdyż w łowienie zaangażowane były całe rodziny bez względu na wiek pleć czy upodobania, a ilość przybyłych uczestników wskazywała, że ten dzień będzie udany.

Pstrągi

Dominującą metodą połowu ryb był tak zwany gruncik, lecz po godzinie rozpoczął się wyścig zbrojeń, zbrojeń w obrotówki, kule wodne, wahadłówki i wszelkiego rodzaju dozwolone regulaminem łowiska przynęty i ich wariacje. Szybko okazało się, że pstrągi, które były naszym celem dość ochoczo zaczęły współpracować, co wpłynęło na atrakcyjność naszych zmagań i na ciśnienie w głowach naszych zawodników.

Po blisko trzygodzinnej części połowowej wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na gorący posiłek, o który postarała się nasza grill- kuchnia. Apetyty dopisywały wszystkim i po krótkiej chwili relaksu i kuluarowych dyskusji rozpoczęła się druga część naszego piknikowego spotkania, na którą to część przygotowane zostały konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Konkurencje dla dzieci

Pierwszą rozegraną konkurencją było zarzucanie zestawu na odległość, w czasie której każde z dzieci miało cztery próby, a decydowała największa odległość osiągnięta przez zawodnika.

Równolegle rozgrywana była konkurencja precyzji rzutu zestawem, tutaj zaś decydowała najmniejsza odległość od celu osiągnięta w trzech próbach. Ostatnią z konkurencji było rozpoznawanie gatunków ryb w teście wyboru. Do ośmiu obrazków wszystkie dzieci musiały dopasować karteczki z nazwami poszczególnych gatunków ryb, decydowała tutaj największa ilość trafnych decyzji.

Wszystkie konkurencje dostarczyły dzieciom wiele zabawy, a ich rodzicom wiele emocji w dopingowaniu swoich pociech. Poziom umiejętności i wiedzy wszystkich zawodników przeszedł najśmielsze oczekiwania dlatego też komisja sędziowska miała trudny orzech do zgryzienia, lecz po krótkich i burzliwych obradach wszystko było jasne. Pozostało tylko ogłosić wyniki i rozdać nagrody.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji udekorowani zostali pucharami i nagrodami rzeczowymi a każde dziecko otrzymało medal, dyplom i drobne upominki. Wielkie podziękowania dla zawsze wspierających nas przyjaciół naszego koła za pomoc w organizacji całej imprezy.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Loughs Agency, Derry City & Strabane District Council, DCAL oraz The Bridge Guns & Takle i polskiego sklepu z Omagh za wsparcie naszej imprezy!

Klub wędkarski

Polish Anglers NI

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Sport

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów   0

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!