Szczepienia ochronne w Irlandii PółnocnejPrevious Article
Brexit w pytaniach i odpowiedziach, część 2Next Article
Aktualności
  • Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionówWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]
  • Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019Obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej niebędący obywatelami polskimi stale zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywający za granicą będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z [...]
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Podróż mojego zwierzaka

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Podróż mojego zwierzaka

Myślisz o zabraniu swojego zwierzaka z Polski do Wielkiej Brytanii / Irlandii Północnej. Podpowiadamy, jakie są zasady ich przewożenia.

1 stycznia 2012 Wielka Brytania przystosowała swoje prawo dotyczące przewozu zwierząt, do tego, które obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Od tej pory wszystkie zwierzęta można wwozić lub wywozić – z i do – Wielkiej Brytanii – z dowolnego kraju na świecie bez kwarantanny. Istnieją jednak pewne warunki.

Po pierwsze: Zadbaj o dokumentację dla zwierzęcia – aby Twój lekarz weterynarii w Polsce wystawił specjalny paszport dla zwierzaka, w którym będą odnotowane wszelkie szczepienia.

Po drugie: Zwierzę musi mieć wszczepiony znak identyfikacyjny w postaci elektronicznego mikroczipa. Możesz wyposażyć swoje zwierzę w mikroczip w każdej chwili, ale trzeba to zrobić zanim zostanie zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Upewnij się, że numer urządzenia jest poprawnie zapisany przez weterynarza w paszporcie zwierzęcia.

Po trzecie: Po założeniu identyfikatora zwierzę musi zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Zrób to jeszcze raz, nawet jeśli Twój zwierzak już ma aktualne szczepienie. Granicę Wielkiej Brytanii możesz przekroczyć dopiero po upływie 21 dni od daty szczepienia.

Po czwarte: Leczenie tasiemca (dotyczy tylko psów) – przed wjazdem do Wielkiej Brytanii, wszystkie psy muszą zostać poddane leczeniu przeciwko temu pasożytowi. Leczenie musi zostać przeprowadzone nie wcześniej niż 24 godziny i nie później niż 120 godzin przed planowanym przyjazdem do UK. Nie ma natomiast obowiązkowego wymogu usunięcia kleszczy.

Należy pamiętać o właściwej kolejności działań:
1. Wyrobienie paszportu
2. Umieszczenie microczipa
3. Szczepienie przeciw wściekliźnie
4. Profilaktyka przeciwko tasiemcom

Co się stanie jeżeli na granicy Wielkiej Brytanii okaże się, że urzędnicy mają wątpliwości dotyczące dokumentów zwierzęcia?

Pracownicy straży granicznej z pewnością sprawdzą, czy dokumenty zwierzęcia spełniają wszystkie wymogi. Jeśli dokumentacja nie będzie kompletna musisz się liczyć z tym, że Twój pupil zostanie poddany kwarantannie w Wielkiej Brytanii, lub wróci do Polski lub do kraju, z którego podróżujesz. Jeśli jednak zastosujesz się do powyższych wskazówek, z pewnością unikniesz wszelkich nieprzyjemności na granicy.

Zwierzak w podróży

Jak zapewnić dobre warunki bezpiecznej i spokojnej podróży dla Twojego zwierzaka?

– upewnij się, że zwierzę czuje się na tyle dobrze i jest na tyle zdrowe, że bez problemu zniesie podróż,
– podaj mu lekki posiłek na dwie godziny przed podróżą,
– pozwól zwierzakowi załatwić jego potrzeby, zanim umieścisz go w transportowym pojemniku,
– niech Twój pupil „wypróbuje” pojemnik przed wyjazdem,
– pojemnik powinien być przestronny, aby zwierzę mogło się w nim poruszać,
– powinna być w nim umieszczona wystarczająca ilość pokarmu i wody,
– w środku pojemnika powinna być odpowiednia cyrkulacja powietrza,
– warto umieścić w nim także ulubioną zabawkę lub kocyk pupila.

 

Więcej? KLIKNIJ TUTAJ

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Poradnik

Kobieta w związku z naturą

Kobieta w związku z naturą   0

Jest naturopatą dietetykiem, terapeutką pracy z ciałem, autorką książki „Kobieta w związku z naturą”. W 2016 roku ukończyła College of Naturopathic Medicine w Dublinie. Prowadzi warsztaty, wykłady i spotkania, współprowadziła [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!