Szczepienia ochronne w Irlandii PółnocnejPrevious Article
Brexit w pytaniach i odpowiedziach, część 2Next Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Podróż mojego zwierzaka

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Podróż mojego zwierzaka

Myślisz o zabraniu swojego zwierzaka z Polski do Wielkiej Brytanii / Irlandii Północnej. Podpowiadamy, jakie są zasady ich przewożenia.

1 stycznia 2012 Wielka Brytania przystosowała swoje prawo dotyczące przewozu zwierząt, do tego, które obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Od tej pory wszystkie zwierzęta można wwozić lub wywozić – z i do – Wielkiej Brytanii – z dowolnego kraju na świecie bez kwarantanny. Istnieją jednak pewne warunki.

Po pierwsze: Zadbaj o dokumentację dla zwierzęcia – aby Twój lekarz weterynarii w Polsce wystawił specjalny paszport dla zwierzaka, w którym będą odnotowane wszelkie szczepienia.

Po drugie: Zwierzę musi mieć wszczepiony znak identyfikacyjny w postaci elektronicznego mikroczipa. Możesz wyposażyć swoje zwierzę w mikroczip w każdej chwili, ale trzeba to zrobić zanim zostanie zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Upewnij się, że numer urządzenia jest poprawnie zapisany przez weterynarza w paszporcie zwierzęcia.

Po trzecie: Po założeniu identyfikatora zwierzę musi zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Zrób to jeszcze raz, nawet jeśli Twój zwierzak już ma aktualne szczepienie. Granicę Wielkiej Brytanii możesz przekroczyć dopiero po upływie 21 dni od daty szczepienia.

Po czwarte: Leczenie tasiemca (dotyczy tylko psów) – przed wjazdem do Wielkiej Brytanii, wszystkie psy muszą zostać poddane leczeniu przeciwko temu pasożytowi. Leczenie musi zostać przeprowadzone nie wcześniej niż 24 godziny i nie później niż 120 godzin przed planowanym przyjazdem do UK. Nie ma natomiast obowiązkowego wymogu usunięcia kleszczy.

Należy pamiętać o właściwej kolejności działań:
1. Wyrobienie paszportu
2. Umieszczenie microczipa
3. Szczepienie przeciw wściekliźnie
4. Profilaktyka przeciwko tasiemcom

Co się stanie jeżeli na granicy Wielkiej Brytanii okaże się, że urzędnicy mają wątpliwości dotyczące dokumentów zwierzęcia?

Pracownicy straży granicznej z pewnością sprawdzą, czy dokumenty zwierzęcia spełniają wszystkie wymogi. Jeśli dokumentacja nie będzie kompletna musisz się liczyć z tym, że Twój pupil zostanie poddany kwarantannie w Wielkiej Brytanii, lub wróci do Polski lub do kraju, z którego podróżujesz. Jeśli jednak zastosujesz się do powyższych wskazówek, z pewnością unikniesz wszelkich nieprzyjemności na granicy.

Zwierzak w podróży

Jak zapewnić dobre warunki bezpiecznej i spokojnej podróży dla Twojego zwierzaka?

– upewnij się, że zwierzę czuje się na tyle dobrze i jest na tyle zdrowe, że bez problemu zniesie podróż,
– podaj mu lekki posiłek na dwie godziny przed podróżą,
– pozwól zwierzakowi załatwić jego potrzeby, zanim umieścisz go w transportowym pojemniku,
– niech Twój pupil „wypróbuje” pojemnik przed wyjazdem,
– pojemnik powinien być przestronny, aby zwierzę mogło się w nim poruszać,
– powinna być w nim umieszczona wystarczająca ilość pokarmu i wody,
– w środku pojemnika powinna być odpowiednia cyrkulacja powietrza,
– warto umieścić w nim także ulubioną zabawkę lub kocyk pupila.

 

Więcej? KLIKNIJ TUTAJ

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Poradnik

Smak natury

Smak natury   0

Kto z nas jeszcze pamięta prawdziwy smak jedzenia? Jedzenia w jego pierwotnej postaci, nieprzetworzonego, bez dodatków, wzmacniaczy smaku i aromatu czy sztucznych barwników. To co zazwyczaj kupujemy w sklepie z [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!