Z orężem i orzełkiem na piersiPrevious Article
Polscy lotnicy w Irlandii PółnocnejNext Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Polonia Volleyball Club Eagles

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Polonia Volleyball Club Eagles

PVC zostało założone w roku 2010. Początkowo składało się z żeńskiej sekcji prowadzonej przez Patryka Gosa i Andrzeja Sługockiego, który wówczas pełnił rolę trenera. Męska sekcja powstała nieco później, bo w roku 2013, dzięki pasji oraz zaangażowaniu jej zawodników. PVC Eagles to jedyna, polska, męska drużyna w Irlandii Północnej. Zawodnicy PVC Eagles to przede wszystkim miłośnicy siatkówki, ale także byli siatkarze uprawiający ten sport zarówno w Polsce, jak i w Irlandii Północnej w innych drużynach siatkarskich. Początkowo PVC Eagles skupiała kilku zawodników, którzy z wielką determinacją i poświęcając swój wolny czas na treningi zbudowali drużynę na tyle silną, aby wziąć udział w rozgrywkach ligowych w tym kraju (NIVB).

Liga składa się z kilkunastu drużyn z całej Irlandii Północnej. Są to drużyny miedzy innymi z Bangor, Belfastu, Portadown oraz Ballymoney. Zasady Ligi Irlandii Północnej są następujące – rozgrywki zaczynają się w połowie października, a kończą się w kwietniu. W pierwszym etapie Ligi wszystkie zespoły składają się na jedną grupę i grają każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich spotkań lepsze zespoły trafiają do pierwszej ligi, a słabsze grają w drugiej. Na tym etapie zespoły grają ze sobą znów każdy z każdym ale dwukrotnie. Wygrana meczu z wynikiem 3:0 lub 3:1 daje zwycięzcy 3 pkt, wynik 3:2 daje 2 pkt drużynie wygranej oraz 1 pkt drużynie przegranej.

W roku 2014 PVC jako bardzo młoda drużyna już w pierwszym ich sezonie grała nienagannie, przegrywając tylko w trzech meczach, z czego dwie porażki z drużyną, która była sezonowym liderem i zwyciężyła całe rozgrywki. PVC natomiast zajęło drugie miejsce na koniec rozgrywek co było sukcesem, a zarazem zaskoczeniem dla wszystkich. Po tym jakże ważnym sukcesie PVC zostało zmuszone do rezygnacji z udziału w kolejnym sezonie ze względu na brak środków finansowych.

Następny sezon był dla PVC Eagles bardziej łaskawy. Pozyskano sponsorów i drużyna ponownie mogła pokazać swoją siłę w rozgrywkach ligowych. Ponadto wzmocniła się kilkoma nowymi zawodnikami. W pierwszym etapie rozgrywek sezonu 2016/2017 to PVC było niezmiennie liderem, tracąc tylko 1 set w 11 rozegranych meczach, co dało jej pewne miejsce w pierwszej lidze. Osiągnięcia polskiej drużyny przyciągały coraz większą widownię i tym samym PVC zyskało kolejnych fanów.

W pierwszej lidze obok PVC Eagles pojawiły się drużyny takie jak: Richhill Raiders, Ballymoney Bleaze oraz Aztecs Eagles (Portadown). Zasadą w tym roku było, żeby każdy zagrał z każdym po trzy spotkania. Poziom wszystkich zespołów był dość wyrównany, dzięki czemu mecze były bardzo interesujące dla widzów i fanów. Wszystkie trzy spotkania z drużyną z Portadown zakończyły się wynikiem 3:0 dla PVC. Obrońcy tytułu Richhill Raiders na trzy rozegrane mecze zdołali pokonać PVC tylko w dwóch setach. Ballymoney Bleaze, drużyna z drugiego miejsca dwukrotnie uległa PVC 3:0, natomiast w oststnim meczu postawili wszystko na jedną kartę. Eagles wygrywając 2:0 w setach stracili koncentrację w trzecim secie i tym samym doprowadzili do wyniku 2:2. Pierwszy tie break nie został dokończony, ponieważ przekroczony został czas otwarcia hali sportowej. Już trzy mecze przed końcem sezonu PVC Eagles kwalifikacją punktową zapewniło sobie pierwsze miejsce w tabeli.

Między rozgrywkami ligowymi odbywała się batalia o puchar Ligi Irlandii Północnej. Spośród wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach rozlosowano pary drużyn grających przeciw sobie. Dojście do półfinału nie sprawiło PVC żadnych problemów i wygrali wszystkie trzy mecze 3:0.

W półfinale zespół PVC spotkał się z jego największym rywalem. Obie drużyny grały zacięcie, lecz po ostatnim gwizdku to PVC było górą nad Richhill Raiders zwyciężając 3:1. W finale już czekała na polską drużynę ekipa z Ballymoney, mecz został rozegrany na hali uniwersytetu Jordanstown przy kilkudziesięcioosobowej grupie kibiców. Cały mecz został rozegrany pod dyktando PVC. Blaze tylko w trzecim secie zdołało zagrozić PVC lecz przy stanie 5:11 polska drużyna stanęła na wysokości zadania. Dobra zagrywka, szczelny blok i skuteczne kontrataki pomogły w osiągnięciu wyniku 13:11 i do końca spotkania PVC utrzymywało prowadzenie wygrywając ostatecznie 3:0. I takim sposobem PVC Eagles w jednym roku zgarnia dwa bardzo ważne trofea. Gratulujemy!

PG
Skład drużyny:
Andrzej Król – Trener
Patryk Gos – Manager
Lukasz Dłubek – Skarbnik
Radosław Lada – Sekretarz

Patryk Gos
Mateusz Wiśniewski
Marcin Dolot
Lukasz Dłubek
Allan McKnight – Kapitan
Grzegorz Filuś
Robert Filuś
Robert Rapi
Paweł Polcyn
Andrzej Jetka
Radosław Lada
Bartosz Pietrzykowski
Miroslaw Koszorek
Kamil Szymański
Łukasz Giblewski
Jakub Kolos
Daniel Krzyżan
Michał Rutkowski
Marek Merlewski

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Sport

Na miarę kibica…

Na miarę kibica…   0

Nie będę oryginalna jak stwierdzę, że dla wielu z nas sport jakim jest piłka nożna to rozgrywka dwóch drużyn po 11 milionerów każda, którzy biegają za kawałkiem napompowanej powietrzem skóry. [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!