Warsztaty nr 3: „Universal Credit”Previous Article
Marcowe imprezy w Polish AbroadNext Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • Dlaczego Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście?Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie, ma na koncie wiele sukcesów i bardzo szerokie plany na przyszłość. Rozmawiamy z dyrektor Beatą Dabrowską. NE: Od kiedy istnieje [...]
  • Polacy – jesteście mile widziani w NI!Z chwilą, gdy artykuł 50. został uruchomiony, w naszej lokalnej społeczności polskiej oraz wśród innych mniejszości pochodzących z Unii Europejskiej, zaistniały obawy i niepewność dotyczące przyszłości w Irlandii Północnej. Czy [...]
  • Zatrudnienie najwyższe od 1971Poziom bezrobocia w Wielkiej Brytanii jest najniższy od 11 lat, wzrosły również średnie płace. Obecnie zatrudnionych jest 31,81 miliona ludzi - o 560 tysięcy więcej niż rok temu. Dane wskazują także [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Polski Dzień w Bangor i Ards

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Polski Dzień w Bangor i Ards

12 marca w Bangor i Newtownards odbył się Dzień Polski. W latach poprzednich impreza ta odbywała się w Bangor, jednak ze względu na zmiany administracyjne – utworzenie wspólnej gminy Ards and North Down, działające na tym terenie Stowarzyszenie Polskie w Down zdecydowało się na przeniesienie części wydarzeń do Newtownards.

W ramach Dnia Polskiego Polska Szkoła Sobotnia w Bangor zorganizowała Dzień Otwarty dla uczniów, rodziców, przyszłych uczniów oraz wszystkich zainteresowanych działalnością szkoły. Wśród zaproszonych gości znalazła się radna gminy Ards and North Down Noelle Robinson, która nazwała pracę szkoły “cenną inicjatywą” oraz pochwaliła zaangażowanie nauczycieli i wolontariuszy.

Goście mieli możliwość obejrzenia klas, w których odbywają się lekcje i przyjrzenia się zajęciom w szkole. W styczniu bieżącego roku Polska Szkoła przeniosła się do nowej siedziby ND YMCA. Uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji 3 nowocześnie wyposażone sale lekcyjne.

Dzieci wzięły udział w Wielkanocnych Warsztatach Plastycznych, na których uczyły się dekorowania pisanek oraz tworzenia innych dekoracji wielkanocnych. Dorośli natomiast mieli okazję obejrzeć wystawę polskiej fotografii amatorskiej oraz spróbować tradycyjnych polskich wypieków świątecznych – pięknie dekorowanych mazurków oraz bab wielkanocnych.

Na zakończenie Dnia Otwartego wszyscy goście obejrzeli sztukę teatralną pt. “Dar czterech wróżek” przygotowaną przez uczniów szkoły, a wyreżyserowaną przez panią Jolantę Ciok, nauczyciela klasy pierwszej.

W wieczornej części programu, która odbyła się w kinoteatrze Web Theatre, Newtownards wyświetlono film Łukasza Palkowskiego pt. “Bogowie”. Zgromadzeni licznie widzowie mieli także okazję zobaczyć występ amatorskiej grupy tańca ludowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Polskiej Szkole Sobotniej w Bangor lub/i Polskim Stowarzyszeniu w hrabstwie Down, skontaktuj się z Moniką Ciok-Giertuga, telefonicznie 07591840529 lub drogą mejlową monikabangor@gmail.com.

Bangor.pl

2

6

1

3

5

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Kalendarz

Dlaczego Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście?

Dlaczego Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście?   0

Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie, ma na koncie wiele sukcesów i bardzo szerokie plany na przyszłość. Rozmawiamy z dyrektor Beatą Dabrowską. NE: Od kiedy istnieje [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!