Bezpłatne porady prawne i księgowe!Previous Article
Wegetarianizm dla początkującychNext Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • Dlaczego Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście?Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie, ma na koncie wiele sukcesów i bardzo szerokie plany na przyszłość. Rozmawiamy z dyrektor Beatą Dabrowską. NE: Od kiedy istnieje [...]
  • Polacy – jesteście mile widziani w NI!Z chwilą, gdy artykuł 50. został uruchomiony, w naszej lokalnej społeczności polskiej oraz wśród innych mniejszości pochodzących z Unii Europejskiej, zaistniały obawy i niepewność dotyczące przyszłości w Irlandii Północnej. Czy [...]
  • Zatrudnienie najwyższe od 1971Poziom bezrobocia w Wielkiej Brytanii jest najniższy od 11 lat, wzrosły również średnie płace. Obecnie zatrudnionych jest 31,81 miliona ludzi - o 560 tysięcy więcej niż rok temu. Dane wskazują także [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Pomoc w przypadku Hate Crime we wschodnim Belfaście

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Pomoc w przypadku Hate Crime we wschodnim Belfaście

We wschodnim Belfaście znów odnotowano liczne ataki na tle rasistowskim na Polaków. Kilka organizacji rządowych i organizacji pracuje wspólnie, aby rozwinąć strategię pomocy w takich przypadkach. W tej części miasta wyznaczono oficera, który będzie pierwsza osoba do kontaktu w razie ataków na tle rasistowskim – Mandy Maguire z East Belfast Alternatives.

Kto jest zaangażowany w realizowanie poszerzanie tej strategii?

Kilka organizacji rządowych i pozarządowych, grupy wolontaryjne z Belfast City Council, Charter NI, East Belfast Alternatives, EBCDA (East Belfast Community Development Agency), NICEM, Northern Ireland Housing Executive, Police Service of Northern Ireland, Victim Support NI oraz Walkway Community Association.

To jest stosunkowo nowa inicjatywa, ale juz pracujemy z kilkoma rodzinami I osobami, które padły ofiarami ataków. Odbywają się także regularne spotkania, na które przychodzą przedstawiciele różnych organizacji, dzięki czemu wszyscy maja szansę dowiedzieć się o tym, co się wydarzyło i jakie są dostępne środki reakcji. Mamy nadzieję, że im szybsza będzie nasza reakcja, tym skuteczniejsze nasze działania oraz skuteczniej zapobiegniemy następnym problemom.

Czy możesz wyjaśnić dokładniej na czym polega proces pomocy ofierze?

Skierowanie może być do nas przesłane przez dowolną organizację lub osobę, lub też można zgłosić się samemu. Zalecamy, aby kontaktować się z nami w każdej sprawie mającej podłoże rasistowskie.

Następnie spotykamy się z osoba pokrzywdzoną. Może to być forma wizyty domowej lub wizyta petenta w biurze. Jeśli zachodzi potrzeba tłumacza, zapraszamy tłumacza poleconego przez NICEM.

Podczas spotkania staram się ocenić potrzeby osoby pokrzywdzonej lub/i jej rodziny, staram się znaleźć podłoże problemu, czy to dotyczące spraw mieszkaniowych, społecznych, sąsiedzkich czy innych. Jestem w stanie przeprowadzić mediacje pomiędzy zwaśnionymi stronami lub tez skierować do konkretnych organizacji, które pomogą z dodatkowymi problemami, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Czy rozmawiasz tylko z pokrzywdzonymi?

Nie, rozmawiam z mieszkańcami osiedla, słucham ich zastrzeżeń I opinii. I znów może to być w formie wizyty domowej lub wizyty w biurze.

Jak długo można oczekiwać wsparcia od Ciebie?

To zależy od poszkodowanych, ale generalnie udzielamy wsparcia tak długo, jak jest to potrzebne.

Jak można się zgłosić?

Można zadzwonić pod numer 02890 456 766 lub zajrzeć do naszego biura przy Isthmus Street, która odchodzi od Woodstock Road, albo można nam wysłać e-mail na eastbelfast@alternativesrj.co.uk

Jaki jest w tej chwili odzew?

Otrzymaliśmy już podziękowania od kilku osób za pomoc I możliwość bezpośredniego kontaktu z nami poprzez organizacje czy inne placówki. Myślę, że w przyszłości możemy się spodziewać większej ilości ‚ośmielonych’ poszkodowanych poprzez kontakt z bliższymi im organizacjami. To jest dopiero początek szerszego projektu we wschodnim Belfaście, ale mamy nadzieję, że będziemy w stanie pomóc wszystkim potrzebującym.

Wywiad został przeprowadzony dzięki: PSNI Belfast

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Status obywateli UE w UK a zbliżający się Brexit

Status obywateli UE w UK a zbliżający się Brexit   0

Decyzja o terminie uruchomienia Artykułu 50. i rozpoczęciu formalnego procesu wyjścia z UE należy do Premier Theresy May. Z ostatnich wypowiedzi medialnych Art. 50. zostanie uruchomiony nie później niż w [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!