Bezpłatne porady prawne i księgowe!Previous Article
Wegetarianizm dla początkującychNext Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Pomoc w przypadku Hate Crime we wschodnim Belfaście

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Pomoc w przypadku Hate Crime we wschodnim Belfaście

We wschodnim Belfaście znów odnotowano liczne ataki na tle rasistowskim na Polaków. Kilka organizacji rządowych i organizacji pracuje wspólnie, aby rozwinąć strategię pomocy w takich przypadkach. W tej części miasta wyznaczono oficera, który będzie pierwsza osoba do kontaktu w razie ataków na tle rasistowskim – Mandy Maguire z East Belfast Alternatives.

Kto jest zaangażowany w realizowanie poszerzanie tej strategii?

Kilka organizacji rządowych i pozarządowych, grupy wolontaryjne z Belfast City Council, Charter NI, East Belfast Alternatives, EBCDA (East Belfast Community Development Agency), NICEM, Northern Ireland Housing Executive, Police Service of Northern Ireland, Victim Support NI oraz Walkway Community Association.

To jest stosunkowo nowa inicjatywa, ale juz pracujemy z kilkoma rodzinami I osobami, które padły ofiarami ataków. Odbywają się także regularne spotkania, na które przychodzą przedstawiciele różnych organizacji, dzięki czemu wszyscy maja szansę dowiedzieć się o tym, co się wydarzyło i jakie są dostępne środki reakcji. Mamy nadzieję, że im szybsza będzie nasza reakcja, tym skuteczniejsze nasze działania oraz skuteczniej zapobiegniemy następnym problemom.

Czy możesz wyjaśnić dokładniej na czym polega proces pomocy ofierze?

Skierowanie może być do nas przesłane przez dowolną organizację lub osobę, lub też można zgłosić się samemu. Zalecamy, aby kontaktować się z nami w każdej sprawie mającej podłoże rasistowskie.

Następnie spotykamy się z osoba pokrzywdzoną. Może to być forma wizyty domowej lub wizyta petenta w biurze. Jeśli zachodzi potrzeba tłumacza, zapraszamy tłumacza poleconego przez NICEM.

Podczas spotkania staram się ocenić potrzeby osoby pokrzywdzonej lub/i jej rodziny, staram się znaleźć podłoże problemu, czy to dotyczące spraw mieszkaniowych, społecznych, sąsiedzkich czy innych. Jestem w stanie przeprowadzić mediacje pomiędzy zwaśnionymi stronami lub tez skierować do konkretnych organizacji, które pomogą z dodatkowymi problemami, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Czy rozmawiasz tylko z pokrzywdzonymi?

Nie, rozmawiam z mieszkańcami osiedla, słucham ich zastrzeżeń I opinii. I znów może to być w formie wizyty domowej lub wizyty w biurze.

Jak długo można oczekiwać wsparcia od Ciebie?

To zależy od poszkodowanych, ale generalnie udzielamy wsparcia tak długo, jak jest to potrzebne.

Jak można się zgłosić?

Można zadzwonić pod numer 02890 456 766 lub zajrzeć do naszego biura przy Isthmus Street, która odchodzi od Woodstock Road, albo można nam wysłać e-mail na eastbelfast@alternativesrj.co.uk

Jaki jest w tej chwili odzew?

Otrzymaliśmy już podziękowania od kilku osób za pomoc I możliwość bezpośredniego kontaktu z nami poprzez organizacje czy inne placówki. Myślę, że w przyszłości możemy się spodziewać większej ilości ‚ośmielonych’ poszkodowanych poprzez kontakt z bliższymi im organizacjami. To jest dopiero początek szerszego projektu we wschodnim Belfaście, ale mamy nadzieję, że będziemy w stanie pomóc wszystkim potrzebującym.

Wywiad został przeprowadzony dzięki: PSNI Belfast

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Co to jest Universal Credit?

Co to jest Universal Credit?   0

Universal Credit jest nowym rodzajem świadczenia, które zastąpi Child Tax Credit, Housing Benefit, Income-related Employment and Support Allowance, Income-based Jobseeker's Allowance, Income Support oraz Working Tax Credit. Universal credit przysługuje osobom, [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!