Jak sprawdzić, czy dziecko bierze narkotyki?Previous Article
Wigilia po polsku!Next Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • VIII Wieczór Literacki – relacja i zaproszenie22 lutego w godzinach 19-21 w The LampPost Cafe on 19 Upper Newtownards Road, BT4 3HT Belfast, odbył się VIII Wieczór Literacki w Belfaście pt. “Oblicza miłości w literaturze”. W [...]
  • Matura z polskiego czyli zmiany w A-LevelsMatura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]
  • Polski Konsulat w Belfaście otwarty!16 listopada 2017, dzięki wsparciu ministerstwa Spraw Zagranicznych, powstała pierwsza polska placówka konsularna w Irlandii Północnej, której przewodniczy Konsul Dariusz Adler. Konsul opowiedział nam krótko o konsulacie. Nasz Express: Gdzie znajduje [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Rozmowa kwalifikacyjna – nie taki diabeł straszny!

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Rozmowa kwalifikacyjna – nie taki diabeł straszny!

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną oznacza, że twoje CV i list motywacyjny zainteresowały rekrutera. Teraz chce lepiej cię poznać i zweryfikować podane przez ciebie informacje. Przygotuj się i daj się poznać z najlepszej strony!

 

Pierwsze dobre wrażenie!

 

Psychologowie twierdzą, że pierwsze 15 sekund spotkania odpowiada za wrażenie, jakie powstaje na temat nowo poznanej osoby. Można później to wrażenie zmienić, ale wymaga to dłuższego czasu, którego podczas interview może już zabraknąć. Dlatego warto zadbać o schludny, czysty i elegancki wygląd, delikatny makijaż i fryzurę u pań.

 

Dobre wrażenie można zrobić w prosty sposób, wystarczy wejść pewnym krokiem do sali gdzie odbywać się będzie rozmowa, z uśmiechem przywitać wszystkich obecnych i zaczekać na wskazanie miejsca. Nie wolno prezentować siebie jako spłoszonego, niepewnego kandydata, ani też być zbyt pewnym siebie. Koniecznie trzeba pamiętać o zasadach dobrego wychowania.

 

Przygotować się do rozmowy…

 

Rozmowa kwalifikacyjna składa się na ogół z kilku etapów. Pierwszym z nich jest omówienie nadesłanej aplikacji. Drugim elementem jest seria pytań dotycząca planów zawodowych kandydata, jego motywacji, wizji przyszłej pracy itd. Niektórzy rekrutujący zadają mniej pytań, inni więcej. Do wszystkiego jednak mozna się przygotować.

 

Zastanów się więc jakie są Twoje największe osiągnięcia, jakie cechy czy umiejętności umożliwiły ich realizację? Jakie były Twoje największe wpadki, czego się dzięki nim nauczyłeś? Jakie są Twoje trzy największe zalety i wady? Jaki poważny problem udało Ci się ostatnio rozwiązać? Jak to zrobiłeś? A także jak znosisz stres, pracę pod presją czasu, ryzyko? Dlaczego właśnie Ty jesteś osobą odpowiednią na to stanowisko? Jak sobie wyobrażasz pracę na tym stanowisku? Co podczas pracy sprawia Ci przyjemność, a co robisz, bo musisz? Jak Twoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe mają się do nowego stanowiska pracy?

 

Pytania i odpowiedzi

 

O co możesz spytać przyszłego pracodawcę? Pytania powinny dotyczyć specyfiki pracy, bardziej pogłębionych zagadnień związanych z działalnością pracodawcy czy możliwych ścieżek kariery. Chodzi nie tylko o zdobycie informacji, ale też o udowodnienie pracodawcy, że kandydatowi rzeczywiście zależy na tej pracy.

 

Pytania mogą dotyczyć: jaki jest zakres obowiązków na proponowanym stanowisku? Komu będzie podlegać to stanowisko? Od kiedy Państwo chcą zatrudnić kogoś na to stanowisko? Kiedy poznam wynik rozmowy? Czy otrzymam także informację, kiedy odpowiedź będzie negatywna? Jakie są możliwości rozwoju, awansu? Jaka jest ścieżka kariery? W jakim systemie pracuje firma, jeżeli chodzi o czas pracy? (np. czy jest to system zmianowy, itp) Jak wygląda dzień pracy na tym stanowisku?
Jakie wymagania są stawiane nowemu pracownikowi?

 

Lepiej nie pytać o konkrety związane z pieniędzmi. Naturalnie dobrze jest wiedzieć o jakiej stawce mówimy, ale nietaktem będzie dopytywanie o premie, urlopy czy chorobowe, albo benefity czy inne dodatki.

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Matura z polskiego czyli zmiany w A-Levels

Matura z polskiego czyli zmiany w A-Levels   0

Matura Brytyjska Dyplom A-Level (Advanced Level), to odpowiednik polskiej matury zdawany w Wielkiej Brytanii. A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach. Na programie A-level [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!