Pokarmy stałe w diecie dzieckaPrevious Article
Radość Dnia Świętego PatrykaNext Article
Aktualności
  • Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionówWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]
  • Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019Obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej niebędący obywatelami polskimi stale zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywający za granicą będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z [...]
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Savoir vivre dla mężczyzn – Ciekawostki i rady na temat prowadzenia swojej damy pod rękę

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Savoir vivre dla mężczyzn – Ciekawostki i rady na temat prowadzenia swojej damy pod rękę

W krajach takich jak Anglia czy Francja za normę zostało przyjęte prowadzenie kobiet przez swoich partnerów za lewą rękę, gdyż umożliwiało to mężczyźnie używania swojej prawej ręki np. do otwierania drzwi bądź uchylania kapelusza przy powitaniu z napotkaną znajomą osobą. Jednakże w Polsce zasada ta kierowała kobiety pod prawą rękę partnera, ponieważ na ogół uchodziła ona za silniejszą, w związku z tym była o wiele lepszym i bezpieczniejszym oparciem dla kobiety na wypadek niefortunnego potknięcia.

Zwyczaj ten jednak nie miał ściśle nałożonych reguł, których nie należało łamać. Partner musiał wykazać się dużym wyczuciem. Przy bardziej ruchliwej ulicy wypadało, aby to on szedł bliżej krawężnika, po to aby uchronić towarzyszkę przed pochlapaniem sukni przez kałużę lub pobrudzeniem jej przez pył unoszący się nad ulicą. Inni uważali, że więcej niebezpieczeństw grozi kobiecie, która idzie od strony budynków, ponieważ w każdej chwili ktoś mógłby splunąć z okna, tudzież donica stojąca na parapecie mogłaby runąć w dół podczas otwierania okiennic.

W okolicach dwudziestolecia międzywojennego wszelkie zawiłe zasady dotyczące prowadzenia dam pod rękę zostały mocno spłycone i nie istniała żadna jedna, prawdziwa i właściwa reguła jak należy to robić. Ważne, aby kobieta czuła się przy swoim partnerze wygodnie i bezpiecznie, a on był świadomy w jaki sposób prowadzi swoją partnerkę.

Jeżeli mężczyzna prowadzi ciekawą i ożywioną rozmowę ze swoją partnerką, a napotka kogoś znajomego na ich drodze, nie powinien przerywać rozmowy tylko skinąć głową wyłącznie w ramach odpowiedzi na powitanie. Jego uwaga powinna być zwrócona tylko i wyłącznie na partnerce, chyba, że to ona zaproponuje, by się zatrzymać i zamienić kilka słów. Wtedy należy przedstawić napotkaną osobę swojej towarzyszce w pierwszej kolejności.

Podczas deszczowych spacerów parasol powinien trzymać mężczyzna w dłoni, którą prowadzi swoją towarzyszkę. Jeżeli mężczyzna spaceruje z kobietą, której nie zna zbyt dobrze może zaoferować jej swój parasol. Jeżeli ta się nie zgodzi, nie powinien on sam iść pod parasolem, gdyż byłoby to bardzo nie na miejscu pozwalając jej moknąć na deszczu.

Niezależnie od tego, pod którą ręką mężczyzna prowadzi swoją partnerkę, jedna zasada nie zmieniła się nigdy i dotyczy ona zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Idąc pod ręką nie należy palić papierosów. Pomijając fakt, iż jest to zachowanie nieeleganckie to może bardzo uprzykrzyć spacer osobie nam towarzyszącej zwłaszcza jeżeli jest niepaląca. Papierosy palimy idąc krok obok osoby, z którą spacerujemy ówcześnie informując ją o chęci zapalenia.

Grzegorz Adamek

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Savoir vivre dla mężczyzn: Polska ostryga, czyli sposób na kaca

Savoir vivre dla mężczyzn: Polska ostryga, czyli sposób na kaca   0

Każdemu z nas zdarzy się czasem zostać zaproszonym na przyjęcie, na którym zarówno przystawką, daniem głównym, jak i deserem jest alkohol. Oczywiście zawsze należy pamiętać o tym, aby pić z [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!