Pokarmy stałe w diecie dzieckaPrevious Article
Radość Dnia Świętego PatrykaNext Article
Aktualności
  • BREXIT – pomoc polskiego rządu3 marca 2019 w Konsulacie RP w Belfaście odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiego rządu, który reprezentowali: Kazimierz Kuberski, Podsekretarz Stanu, Robert Wójcik, Dyrektor Departamentu Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwa [...]
  • Nie wyrzucaj książek, Podaruj Książkę!Wiele osób pyta nas o projekt “Podaruj Książkę”. Bardzo nas cieszy, że tak wielu z Polaków w Irlandii Północnej czyta książki i chce się nimi dzielić. Pierwszy zbiór książek zaskoczył [...]
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 201921 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który upamiętnia pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w 1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Savoir vivre dla mężczyzn – Ciekawostki i rady na temat prowadzenia swojej damy pod rękę

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Savoir vivre dla mężczyzn – Ciekawostki i rady na temat prowadzenia swojej damy pod rękę

W krajach takich jak Anglia czy Francja za normę zostało przyjęte prowadzenie kobiet przez swoich partnerów za lewą rękę, gdyż umożliwiało to mężczyźnie używania swojej prawej ręki np. do otwierania drzwi bądź uchylania kapelusza przy powitaniu z napotkaną znajomą osobą. Jednakże w Polsce zasada ta kierowała kobiety pod prawą rękę partnera, ponieważ na ogół uchodziła ona za silniejszą, w związku z tym była o wiele lepszym i bezpieczniejszym oparciem dla kobiety na wypadek niefortunnego potknięcia.

Zwyczaj ten jednak nie miał ściśle nałożonych reguł, których nie należało łamać. Partner musiał wykazać się dużym wyczuciem. Przy bardziej ruchliwej ulicy wypadało, aby to on szedł bliżej krawężnika, po to aby uchronić towarzyszkę przed pochlapaniem sukni przez kałużę lub pobrudzeniem jej przez pył unoszący się nad ulicą. Inni uważali, że więcej niebezpieczeństw grozi kobiecie, która idzie od strony budynków, ponieważ w każdej chwili ktoś mógłby splunąć z okna, tudzież donica stojąca na parapecie mogłaby runąć w dół podczas otwierania okiennic.

W okolicach dwudziestolecia międzywojennego wszelkie zawiłe zasady dotyczące prowadzenia dam pod rękę zostały mocno spłycone i nie istniała żadna jedna, prawdziwa i właściwa reguła jak należy to robić. Ważne, aby kobieta czuła się przy swoim partnerze wygodnie i bezpiecznie, a on był świadomy w jaki sposób prowadzi swoją partnerkę.

Jeżeli mężczyzna prowadzi ciekawą i ożywioną rozmowę ze swoją partnerką, a napotka kogoś znajomego na ich drodze, nie powinien przerywać rozmowy tylko skinąć głową wyłącznie w ramach odpowiedzi na powitanie. Jego uwaga powinna być zwrócona tylko i wyłącznie na partnerce, chyba, że to ona zaproponuje, by się zatrzymać i zamienić kilka słów. Wtedy należy przedstawić napotkaną osobę swojej towarzyszce w pierwszej kolejności.

Podczas deszczowych spacerów parasol powinien trzymać mężczyzna w dłoni, którą prowadzi swoją towarzyszkę. Jeżeli mężczyzna spaceruje z kobietą, której nie zna zbyt dobrze może zaoferować jej swój parasol. Jeżeli ta się nie zgodzi, nie powinien on sam iść pod parasolem, gdyż byłoby to bardzo nie na miejscu pozwalając jej moknąć na deszczu.

Niezależnie od tego, pod którą ręką mężczyzna prowadzi swoją partnerkę, jedna zasada nie zmieniła się nigdy i dotyczy ona zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Idąc pod ręką nie należy palić papierosów. Pomijając fakt, iż jest to zachowanie nieeleganckie to może bardzo uprzykrzyć spacer osobie nam towarzyszącej zwłaszcza jeżeli jest niepaląca. Papierosy palimy idąc krok obok osoby, z którą spacerujemy ówcześnie informując ją o chęci zapalenia.

Grzegorz Adamek

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Pokarmy stałe w diecie dziecka

Pokarmy stałe w diecie dziecka   0

Wszyscy rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy start w życiu. Od tego, jak się dziecko odżywia, w dużej mierze zależy jego stan zdrowia w przyszłości. Obecnie zaleca się rozpoczęcie podawania [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!