Walentynkowe ciekawostkiPrevious Article
Kolekcjonerka mocnych wrażeńNext Article
Aktualności
  • BREXIT – pomoc polskiego rządu3 marca 2019 w Konsulacie RP w Belfaście odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiego rządu, który reprezentowali: Kazimierz Kuberski, Podsekretarz Stanu, Robert Wójcik, Dyrektor Departamentu Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwa [...]
  • Nie wyrzucaj książek, Podaruj Książkę!Wiele osób pyta nas o projekt “Podaruj Książkę”. Bardzo nas cieszy, że tak wielu z Polaków w Irlandii Północnej czyta książki i chce się nimi dzielić. Pierwszy zbiór książek zaskoczył [...]
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 201921 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który upamiętnia pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w 1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Savoir vivre dla mężczyzn – Kolacja z ukochaną!

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Savoir vivre dla mężczyzn – Kolacja z ukochaną!

Jako, że zbliżają się Walentynki, z pewnością nie jeden mężczyzna zaprosi swoją wybrankę na romantyczną kolację do restauracji, bo jak wiadomo droga do serca (nie tylko mężczyzny) wiedzie przez żołądek. Jak jednak powinien zachować się mężczyzna w restauracji, aby zrobić na swojej drugiej połówce jak najlepsze wrażenie?

1. Przede wszystkim należy przepuścić swoją partnerkę w drzwiach. Istnieje tu jednak pewien wyjątek, który często bywa negowany przez mężczyzn. Jeżeli drzwi do restauracji otwierają się do wewnątrz to mężczyzna jako pierwszy przekracza próg, po czym staje za drzwiami przytrzymując je dla swojej partnerki. Nie należy, więc stawać okrakiem przez próg trzymając drzwi jedną ręką pozwalając, aby wybranka przeciskała się pomiędzy futryną, a swoim partnerem, gdyż nie jest to zbyt eleganckie ani wygodne.

2. Po wejściu to mężczyzna prowadzi kobietę do stolika usuwając po drodze przeszkody. Jeżeli kelner, bądź kelnerka podchodzi do pary i wskazuje drogę do stolika, który wcześniej został zarezerwowany (co zawsze jest dobrym pomysłem), wtedy należy przepuścić kobietę, która podąża za kelnerem, mężczyzna natomiast idzie za swoją partnerką. Dochodząc do stolika mężczyzna, chcąc zachować się w sposób szarmancki, powinien odsunąć krzesło swojej damie.

3. Wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne, a zwłaszcza telefony powinny zniknąć z pola widzenia na czas kolacji i całego pobytu w restauracji. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nie ma nic bardziej niegrzecznego niż położenie swojego telefonu komórkowego na stole. Wysyła to sygnał do osoby towarzyszącej, że oprócz niej jest coś ważniejszego. Dlatego jedynym ekranem w jaki powinniśmy patrzeć powinna być karta menu oraz oczy partnerki.

4. Kiedy para jest gotowa do złożenia zamówienia, mężczyzna w sposób dyskretny informuje o tym kelnera. Należy unikać teatralnych gestów pt. wymachiwanie rękami lub podnoszenie głosu na cały lokal.

5. W dobrych restauracjach, na stole znaleźć można materiałową serwetę. Należy ją rozłożyć na swoich kolanach, tak aby uchronić się przed zabrudzeniem ubioru. Nie należy jej pod żadnym pozorem wtykać za kołnierz, jest to bardzo nieeleganckie.

6. Obecnie panuje ogólna zasada, iż płaci ten, kto zaprasza. W związku z powyższym, jeżeli to mężczyzna zaprosił swoją wybrankę na romantyczną kolację to on powinien poprosić kelnera o rachunek i sam zapłacić za całość.

7. Po kolacji płaszcz najpierw zakłada mężczyzna, po czym pomaga przyodziać się swojej partnerce przytrzymując dla niej płaszcz lub kurtkę.

*Ciekawostka: w czasach przedwojennych kobieta nigdy nie nawiązywała kontaktu z kelnerem. Wszelkie interakcje odbywały się pomiędzy kelnerem a mężczyzną.

Grzegorz Adamek

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Czytelnia

Nie wyrzucaj książek, Podaruj Książkę!

Nie wyrzucaj książek, Podaruj Książkę!   0

Wiele osób pyta nas o projekt “Podaruj Książkę”. Bardzo nas cieszy, że tak wielu z Polaków w Irlandii Północnej czyta książki i chce się nimi dzielić. Pierwszy zbiór książek zaskoczył [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!