PSU Newry - grudzień 2017Previous Article
Dzień Babci i Dziadka w PSS Belfast 2018Next Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Styczeń w PSU Newry

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Styczeń w PSU Newry

Pierwsze zajęcia w Nowym Roku to oczywiście wspomnienia i opowieści o świątecznym, słodkim lenistwie i prezentach. Trudno było wrócić do szkolnej rzeczywistości. Ale było warto!

Aktywny styczeń!

Grupa maluszków poznała wiersz J. Tuwima pt. „Dwa Michały”, który zainspirował do rozmowy z dziećmi na temat pojęcia i różnic w wielkości i wieku. Maluszki charakteryzowały przedmioty, ludzi i zwierzęta z wykorzystaniem określeń wyższy, niższy, grubszy, chudszy, większy, mniejszy, płaski, szeroki, starszy, młodszy. Dzieci na kartach pracy i na kolorowankach ćwiczyły zdobyte umiejętności. Ponadto dzieci spędziły ten dzień na grach i zabawach ruchowych, nauce piosenki „My jesteśmy krasnoludki.”

Starsze dzieci poznawały wszystkie miesiące i ich kolejność w kalendarzu. Zimowe miesiące to oczywiście pretekst do rozmów nie tylko o sportach zimowych, nauka wierszy i piosenek o „mroźnej” tematyce, ale też obserwacje przyrody – dzieci tropiły ślady na śniegu.

Nauka czytania metodą sylabową lekcje o czasowniku i rzeczowniku – to zajęcia w klasach nauczania wczesnoszkolnego. Nasze dzieci ze starszych klas rozpoczęły również przygotowania do konkursu „Gżegżółka”, który odbędzie się w marcu w Ballymenie.
Zgłębianie pisowni trudnych słówek i poznawanie ich znaczenia to nie lada wyzwanie!
Pamiętaliśmy również o naszych Babciach i Dziadkach. Z okazji ich święta uczniowie przygotowali fantastyczną niespodziankę – film, w którym zaprezentowali wiersze i piosenki dla swoich ukochanych babć i dziadków.

W naszej szkole nauczyciele starają się uatrakcyjnić sobotnie zajęcia, dlatego już chyba nikogo nie dziwi, że w styczniową sobotę dzieci podróżowały w wyobraźni do dalekich krajów: Norwegii i Australii, to była świetna okazja nie tylko do poznania tych państw, ale też do zabawy. W Norwegii dzieci bawiły się śniegiem, kilkudniowa zima w Irlandii Północnej to za mało, dlatego my robiliśmy swój własny śnieg! W Australii była mini plaża, a na niej muszle z niespodzianką – w muszlach ukryte były sylaby, z których dzieci układały wyrazy.

Akcje i projekty

W styczniu mieliśmy także okazję połączyć się ze studiem programu TV Słownik polsko@polski dla TVP Polonia, gdzie sam Profesor Jan Miodek i dr Justyna Konarska odpowiadali na pytania dzieci z grupy Pani Katarzyny. Pytania naszych uczniów były niezwykle dociekliwe i zostały nagrodzone. Premiera odcinka z udziałem uczniów PSU w Newry odbędzie się 3 lutego o godz. 17 na antenie TVP Polonia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji na rzecz zwierząt w schronisku The Doghouse Sanctuary. Los naszych czworonożnych przyjaciół nie jest nam obojętny. Nasze sobotnie zajęcia to również czas wspólnego czytania, nie ma lepszego sposobu na rozwijanie wyobraźni!

Ewa Gorzelak-Deska
Zdjecia Małgorzata Gałązka

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…

PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…   0

Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!