PSU Newry - grudzień 2017Previous Article
Dzień Babci i Dziadka w PSS Belfast 2018Next Article
Aktualności
  • BREXIT – pomoc polskiego rządu3 marca 2019 w Konsulacie RP w Belfaście odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiego rządu, który reprezentowali: Kazimierz Kuberski, Podsekretarz Stanu, Robert Wójcik, Dyrektor Departamentu Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwa [...]
  • Nie wyrzucaj książek, Podaruj Książkę!Wiele osób pyta nas o projekt “Podaruj Książkę”. Bardzo nas cieszy, że tak wielu z Polaków w Irlandii Północnej czyta książki i chce się nimi dzielić. Pierwszy zbiór książek zaskoczył [...]
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 201921 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który upamiętnia pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w 1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Styczeń w PSU Newry

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Styczeń w PSU Newry

Pierwsze zajęcia w Nowym Roku to oczywiście wspomnienia i opowieści o świątecznym, słodkim lenistwie i prezentach. Trudno było wrócić do szkolnej rzeczywistości. Ale było warto!

Aktywny styczeń!

Grupa maluszków poznała wiersz J. Tuwima pt. „Dwa Michały”, który zainspirował do rozmowy z dziećmi na temat pojęcia i różnic w wielkości i wieku. Maluszki charakteryzowały przedmioty, ludzi i zwierzęta z wykorzystaniem określeń wyższy, niższy, grubszy, chudszy, większy, mniejszy, płaski, szeroki, starszy, młodszy. Dzieci na kartach pracy i na kolorowankach ćwiczyły zdobyte umiejętności. Ponadto dzieci spędziły ten dzień na grach i zabawach ruchowych, nauce piosenki „My jesteśmy krasnoludki.”

Starsze dzieci poznawały wszystkie miesiące i ich kolejność w kalendarzu. Zimowe miesiące to oczywiście pretekst do rozmów nie tylko o sportach zimowych, nauka wierszy i piosenek o „mroźnej” tematyce, ale też obserwacje przyrody – dzieci tropiły ślady na śniegu.

Nauka czytania metodą sylabową lekcje o czasowniku i rzeczowniku – to zajęcia w klasach nauczania wczesnoszkolnego. Nasze dzieci ze starszych klas rozpoczęły również przygotowania do konkursu „Gżegżółka”, który odbędzie się w marcu w Ballymenie.
Zgłębianie pisowni trudnych słówek i poznawanie ich znaczenia to nie lada wyzwanie!
Pamiętaliśmy również o naszych Babciach i Dziadkach. Z okazji ich święta uczniowie przygotowali fantastyczną niespodziankę – film, w którym zaprezentowali wiersze i piosenki dla swoich ukochanych babć i dziadków.

W naszej szkole nauczyciele starają się uatrakcyjnić sobotnie zajęcia, dlatego już chyba nikogo nie dziwi, że w styczniową sobotę dzieci podróżowały w wyobraźni do dalekich krajów: Norwegii i Australii, to była świetna okazja nie tylko do poznania tych państw, ale też do zabawy. W Norwegii dzieci bawiły się śniegiem, kilkudniowa zima w Irlandii Północnej to za mało, dlatego my robiliśmy swój własny śnieg! W Australii była mini plaża, a na niej muszle z niespodzianką – w muszlach ukryte były sylaby, z których dzieci układały wyrazy.

Akcje i projekty

W styczniu mieliśmy także okazję połączyć się ze studiem programu TV Słownik polsko@polski dla TVP Polonia, gdzie sam Profesor Jan Miodek i dr Justyna Konarska odpowiadali na pytania dzieci z grupy Pani Katarzyny. Pytania naszych uczniów były niezwykle dociekliwe i zostały nagrodzone. Premiera odcinka z udziałem uczniów PSU w Newry odbędzie się 3 lutego o godz. 17 na antenie TVP Polonia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji na rzecz zwierząt w schronisku The Doghouse Sanctuary. Los naszych czworonożnych przyjaciół nie jest nam obojętny. Nasze sobotnie zajęcia to również czas wspólnego czytania, nie ma lepszego sposobu na rozwijanie wyobraźni!

Ewa Gorzelak-Deska
Zdjecia Małgorzata Gałązka

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

BREXIT – pomoc polskiego rządu

BREXIT – pomoc polskiego rządu   0

3 marca 2019 w Konsulacie RP w Belfaście odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiego rządu, który reprezentowali: Kazimierz Kuberski, Podsekretarz Stanu, Robert Wójcik, Dyrektor Departamentu Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwa [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!