Nie zamykaj drzwi, które są już uchylonePrevious Article
Śladami Next Article
baner-980px-x-90px
Aktualności
  • Dlaczego Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście?Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie, ma na koncie wiele sukcesów i bardzo szerokie plany na przyszłość. Rozmawiamy z dyrektor Beatą Dabrowską. NE: Od kiedy istnieje [...]
  • Polacy – jesteście mile widziani w NI!Z chwilą, gdy artykuł 50. został uruchomiony, w naszej lokalnej społeczności polskiej oraz wśród innych mniejszości pochodzących z Unii Europejskiej, zaistniały obawy i niepewność dotyczące przyszłości w Irlandii Północnej. Czy [...]
  • Zatrudnienie najwyższe od 1971Poziom bezrobocia w Wielkiej Brytanii jest najniższy od 11 lat, wzrosły również średnie płace. Obecnie zatrudnionych jest 31,81 miliona ludzi - o 560 tysięcy więcej niż rok temu. Dane wskazują także [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Tańcz!

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Tańcz!

Jeśli chcesz tańczyć tak, jak gwiazdy w teledyskach, albo po prostu chcesz się ruszyć z domu latem i robić coś ciekawego, przyjdź na zajęcia z tańca prowadzone przez wykwalifikowana Polkę – Anetę Murawską. Wakacyjne zajęcia będą odbywać się w czwartki od 9 lipca i są przeznaczone dla dwóch grup wiekowych, dla dzieci i młodzieży od tal 7, oraz dla dorosłych.

Na zajęciach będzie można poruszać się w rytmach tańca komercyjnego czyli takiego, który widzimy w teledyskach, w reklamach, w filmach, nabyć techniki tańca współczesnego, jazzu kabaretowego, pobawić się w rytmie tańca brazylijskiego oraz przyswoić elementy hip-hopu. W planach jest też improwizacja kontaktowa za pomocą tańca, zatem zajęcia przyjmą też formę wyrażania siebie.

Aneta Murawska zaczęła tańczyć w Polsce w zespole STEP we Wrocławiu. Później, podczas studiów historycznych, przyjechała w odwiedziny do przyjaciół do Irlandii Północnej. Miała zostać tu tylko rok, ale została dłużej. Na początku robiła w NI różne rzeczy, ale taniec zawsze był w jej głowie. Zaczęła od kwalifikacji instruktora fitnessu, hip-hopu, stepu, jak rownież kształciła się w studium pedagogicznym. W końcu dostała się przez casting na studia i przez dwa lata studiowała na poziomie HND in Dance Performing Arts, co daje jej wykształcenie uniwersyteckie. To są najlepsze i najwyższe studia taneczne w Belfaście.

Na zakończenie brała udział w profesjonalnym przedstawieniu tanecznym z grupą Connect Dance Company. Występowała też w pokazach w Belfaście między innymi cztery lata temu w Titanic Quarter dla Princess Ann, potem także podczas otwarcia Muzeum Titanica i podczas lokalnego pokazu mody oraz w Crescent Arts Centre w ramach festiwalu City Dance. Jej sukcesem jest też udział w pokazie dla ogromnej publiczności podczas „Land of Giants” 3 lata temu. Później pracowała w szkole ucząc tańca, występowała tanecznie podczas różnych imprez i festiwali w Belfaście, prowadziła warsztaty taneczne dla młodzieży. Teraz zamierza otworzyć Szkołę Tańca, może nawet całą szkołę edukacji artystycznej, jako że jej partner jest aktorem i muzykiem.

Czwartki (od 9 lipca)

dla dzieci i młodzieży (wiek 7+) godzina 16-17

dla dorosłych 17-18

Cena: 5f za zajęcia

Adres: Dance Resource Base

35 Donegall Street

BT5 2FG Belfast

Zgłoszenia i pytania: anemur2000@yahoo.com

Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi itp.

Jazz jest gatunkiem zawierającym w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego, więc w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni pedagoga. Podstawą są w nim jedynie dwa elementy: rytm i policentryzm. Kabaretowa odmiana tego rodzaju tańca czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Taniec brazylijski, samba to bardzo energiczny i zmysłowy taniec. By zwiększyć dynamikę i progresję tańca, ciało jest utrzymywane nad przednią częścią stóp. Charakterystyczny falujący ruch w sambie w znacznej mierze wypływa z pracy przepony polegającej na wypychaniu do przodu bioder i potem ich powrocie do tyłu.

Hip hop to typowy przedstawiciel tańców typu street dance. Może on obejmować szeroki zakres stylów oznaczonych jako hip hop, old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i freestyle. Hip hop to technika otwarta, asymilująca klasyczne techniki takie jak locking, popping, funk. Jej upowszechnianiu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców kręgu muzyki hip hop, soul, r’n’b, pop.

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Zapowiedzi i relacje

Pamiątkowy witraż

Pamiątkowy witraż   0

Piękny witraż związany z Ireną Sendler można oglądać w Ards Arts Centre, Newtownards do 30 września br. Następnie będzie można go obejrzeć w North Down Museum w Bangor do 28 [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!