Na zdrowie! E jak ...Previous Article
Praca z domu dla otyłychNext Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Top 5 Pomysłów na piknik

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Top 5 Pomysłów na piknik

Skoro mogliśmy cieszyć się promieniami słońca w maju, może i czerwiec zaszczyci nas paroma ciepłymi dniami. Zawsze warto mieć w zanadrzu przygotowany plan na piknik. To świetny czas na spędzenie cieplejszego dnia z najbliższymi.

#1 Piękny kocyk i koszyczek – zawsze warto być gotowym do wyjścia, jako że pogoda w Irlandii Północnej zmienia się bardzo szybko, więc nie powinno się marnować czasu na pakowanie wszystkich elementów w jedno miejsce. Z pomocą przychodzą nam gotowe zestawy piknikowe, specjalnie przygotowane koszyki z zestawem sztućców, serwetek, miejscem na jedzenie i kocyk. Oferują je sklepy takie jak Avoca i Sewers. Okazują się pomocne, gdy chcemy w biegu zapakować parę rzeczy do jedzenia do środka i już gnać by łapać okazję na wychwycenie promieni słonecznych.

#2 Niedaleko morza – Szum wody działa uspokajająco, a jej jony, według opinii niektórych, mają leczniczy charakter. Będąc w Irlandii Północnej, nie mamy daleko do wybrzeża. Można więc pokusić się o wyprawę nad wodę. Należy zwrócić jednak szczególną uwagę na mewy, które bywają zainteresowane naszym jedzeniem.

#3 Kawiarnia wypożyczająca zastawę – The Dock Cafe słynie z tego, że chętnym do pikniku skłonna jest, poza sprzedawaniem pysznej kawy, wypożyczyć sztućce i zastawę, którą następnie należy zwrócić do kawiarni. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy nie posiadają niezbędnego ekwipunku.

#4 Take-away na świeżym powietrzu – Kawa na wynos? Świetny pomysł! Ale nieco zbyt popularny? A może by tak… zamówić cały prowiant na piknik na wynos w lokalu? Wiele z kawiarń już oferuje kanapki i sałatki z opcją wyniesienia ich poza budynek. Podobnie z chińszczyzną. Ostatnio natomiast popularność biją japońskie zupy i makarony. Taki piknikowy Take-away poleca Bia Rebel, znajdująca się niedaleko Ormeau Parku. I piknik od razu staje się wyjątkowy.

#5 Piknik w mieście – Często bywa tak, że jest piękna pogoda, można by wyjść i zjeść na zewnątrz, na łonie natury… ale. Ale trzeba siedzieć w pracy, a przerwa trwa tylko pół godziny. Mieszkańcy Belfastu z problemem radzą sobie przynosząc lunch na trawnik przed City Hall’em i rozkoszują się skrawkiem zieleni, chwilą poza pracą i towarzystwem przepysznego jedzonka. Warto spróbować, nawet jeśli ma się niewiele czasu.

Magdalena Janik

foto: www.lafsozlu.com

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Turystyka

Jak wykorzystać słoneczne dni w NI?

Jak wykorzystać słoneczne dni w NI?   0

Kiedy w Irlandii Północnej świeci słońce, wyspa ukazuje swoje piękno w całej okazałości. Co zrobić ze sobą w tak piękny dzień? Wypić Guinnessa w centrum miasta? Pospacerować wśród soczystej zieleni [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!