Na zdrowie! E jak ...Previous Article
Praca z domu dla otyłychNext Article
Aktualności
  • Polish Heritage DayW ramach drugiej edycji Polish Heritage Day zorganizowanych zostało 76 wydarzeń w całej Wielkiej Brytanii, które odbywały się w terminie od 5 maja do 4 czerwca. Również w Irlandii Północnej [...]
  • Wieści z PSS Enniskillen – maj 2018S.O.S z Enniskillen Gramatyka, ortografia, nowe literki, słówka, zadania i opracowania to podstawa na sobotnich lekcjach z języka polskiego. Ale zajęcia w Światowy Dzień Ziemi w klasie 1 rozpoczęliśmy piosenką pt. „Ziemia [...]
  • My Way w maju 2018!Wiosna w pełni! Kwiaty! Kolory! Wszystko to, co lubimy najbardziej. Tym razem dzieci wraz z rodzicami próbowały swoich sił we florystyce - z bibuły i papieru powstawały kwiaty. Wszystko ręcznie [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Top 5 Pomysłów na piknik

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Top 5 Pomysłów na piknik

Skoro mogliśmy cieszyć się promieniami słońca w maju, może i czerwiec zaszczyci nas paroma ciepłymi dniami. Zawsze warto mieć w zanadrzu przygotowany plan na piknik. To świetny czas na spędzenie cieplejszego dnia z najbliższymi.

#1 Piękny kocyk i koszyczek – zawsze warto być gotowym do wyjścia, jako że pogoda w Irlandii Północnej zmienia się bardzo szybko, więc nie powinno się marnować czasu na pakowanie wszystkich elementów w jedno miejsce. Z pomocą przychodzą nam gotowe zestawy piknikowe, specjalnie przygotowane koszyki z zestawem sztućców, serwetek, miejscem na jedzenie i kocyk. Oferują je sklepy takie jak Avoca i Sewers. Okazują się pomocne, gdy chcemy w biegu zapakować parę rzeczy do jedzenia do środka i już gnać by łapać okazję na wychwycenie promieni słonecznych.

#2 Niedaleko morza – Szum wody działa uspokajająco, a jej jony, według opinii niektórych, mają leczniczy charakter. Będąc w Irlandii Północnej, nie mamy daleko do wybrzeża. Można więc pokusić się o wyprawę nad wodę. Należy zwrócić jednak szczególną uwagę na mewy, które bywają zainteresowane naszym jedzeniem.

#3 Kawiarnia wypożyczająca zastawę – The Dock Cafe słynie z tego, że chętnym do pikniku skłonna jest, poza sprzedawaniem pysznej kawy, wypożyczyć sztućce i zastawę, którą następnie należy zwrócić do kawiarni. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy nie posiadają niezbędnego ekwipunku.

#4 Take-away na świeżym powietrzu – Kawa na wynos? Świetny pomysł! Ale nieco zbyt popularny? A może by tak… zamówić cały prowiant na piknik na wynos w lokalu? Wiele z kawiarń już oferuje kanapki i sałatki z opcją wyniesienia ich poza budynek. Podobnie z chińszczyzną. Ostatnio natomiast popularność biją japońskie zupy i makarony. Taki piknikowy Take-away poleca Bia Rebel, znajdująca się niedaleko Ormeau Parku. I piknik od razu staje się wyjątkowy.

#5 Piknik w mieście – Często bywa tak, że jest piękna pogoda, można by wyjść i zjeść na zewnątrz, na łonie natury… ale. Ale trzeba siedzieć w pracy, a przerwa trwa tylko pół godziny. Mieszkańcy Belfastu z problemem radzą sobie przynosząc lunch na trawnik przed City Hall’em i rozkoszują się skrawkiem zieleni, chwilą poza pracą i towarzystwem przepysznego jedzonka. Warto spróbować, nawet jeśli ma się niewiele czasu.

Magdalena Janik

foto: www.lafsozlu.com

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Turystyka

Morskie olbrzymy biją rekord

Morskie olbrzymy biją rekord   0

Od połowy marca zauważa się na ulicach większych miast Irlandii Północnej coraz więcej turystów. Obładowanych aparatami fotograficznymi i plecakami przechodniów będzie coraz więcej. Rozpoczął się bowiem sezon wakacyjny, a wraz [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

32372906_1832810557025112_8760833917688217600_n

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!