Old School - za co kochamy klasyczne motocykle?Previous Article
Basketball 4th SAPNI CUP 2017Next Article
Aktualności
  • Felieton: Tłusty Czwartek u Babci TeddyCudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]
  • „Diablo. Wyścig o wszystko” w kinach w NI od 1 lutego 2019Co roku w Polsce odbywa się ponad tysiąc nielegalnych wyścigów. Ale tylko nieliczni mają dostęp do tych o najwyższą stawkę. „Diablo. Wyścig o wszystko” to pierwsza polska produkcja, która przybliża [...]
  • Nasze prawa w UK po Brexicie – sesja informacyjna w BangorStowarzyszenie Polskie w Co. Down Bangor.pl oraz YMCA ND Ethnic Minorities Support Project zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące praw obywateli Unii Europejskiej mieszkających w UK po Brexicie. Spotkanie poprowadzi prawnik [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Turniej pilkarski 6a-side 12th Polonia Cup

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Turniej pilkarski 6a-side 12th Polonia Cup

Dwunasta edycja Polonia Cup już za nami! 21 maja w Belfaście na Ballyssilan Leisure Centre odbyło się coroczne święto polskiej piłki nożnej, w którym uczestniczą drużyny polskie z całej Irlandii Północnej.

W tym roku w turnieju udział wzięło 15 drużyn, w tym jedna lokalna, którą zgłosił na turniej nasz przyjaciel z Bangor Filip Harris. Tegoroczna impreza odbywała się w wyjątkowo miłej i przyjacielskiej atmosferze. Na boisku spotkali się starzy piłkarscy przyjaciele. Byli wśród nich ci, którzy uczestniczyli w naszej pierwszej edycji, tacy jak: Kuba z FC Newry, Lupek  z Piast Lurgan/FC Brexit, Damian z FC Lech/Polish Eagles, Łukasz z Red Eagles/Sparta, Paweł Red Eagles/Sparta, Paweł z FC Lech/Polonia, Damian z FC Lech/Husaria, Michał PFF Polonia, Krystian z PFF Polonia/Juve i wielu innych. „Dziękuję Wam wszystkim za to,że nadal jesteśmy razem ciesząc się futbolem!” – mówi Andrzej Lewiński, organizator.

W tym roku wygrała drużyna Juve Poland, która rozpoczęła turniej ze zmiennym szczęściem, wychodząc dość szczęśliwie z trzeciego miejsca w grupie, wygrywając swój awans do fazy pucharowej jednym małym punktem. Jednak później było coraz lepiej, lokomotywa się rozkręciła do tego stopnia, że już nikt jej nie zdołał zatrzymać, pokonując na swej drodze zawsze mocna Spartę oraz FC Clady w rzutach karnych, oraz w finale drużynę PFF Polonia. Warte podkreślenia jest to, że właściwie tw tym finale grały dwie drużyny Polonii, ponieważ wszyscy zawodnicy drużyny mistrzowskiej kiedyś grali albo grają jeszcze w Polonii. Dlatego tym bardziej był to przyjemny widok patrząc na mecz przyjaciół i kolegów!

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny Newry FC, która zawsze jest mocna i wielokrotnie grała w półfinałach naszego turnieju. W tym roku nie przegrała żadnego meczu w normalnym czasie, niestety mniej szczęścia miała w rzutach karnych, które przegrała dwukrotnie w tym także z drużyną FC Clady. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe puchary i statuetki, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a zwycięzca otrzymał dodatkowo szampana.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Łużyńczyk z Juve Poland. Najlepszym bramkarzem został uznany Piotr Kruczek z PFF Polonia. Natomiast króla strzelców musiała wyłonić dogrywka, ponieważ trzech zawodników miało strzelonych po 5 bramek byli to: Piotr Olszewski z Juve, Robert Dąbrowski z PFF Polonia oraz Krzysztof Sobolewski z PFF Polonia. Ostatecznie dogrywkę wygrał Robert Dąbrowski. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe: piłki i torby sportowe.

„Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział, mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie” – dodaje Andrzej. „Dziękuję również za wsparcie firmie CAR CLINICoraz POLITA Shop a także Konsulatowi Generalnemu w Edynburgu.”

Andrzej Lewiński – SAPNI

 

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Sport

Felieton: Tłusty Czwartek u Babci Teddy

Felieton: Tłusty Czwartek u Babci Teddy   0

Cudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!