Aktualności
  • Felieton: Tłusty Czwartek u Babci TeddyCudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]
  • „Diablo. Wyścig o wszystko” w kinach w NI od 1 lutego 2019Co roku w Polsce odbywa się ponad tysiąc nielegalnych wyścigów. Ale tylko nieliczni mają dostęp do tych o najwyższą stawkę. „Diablo. Wyścig o wszystko” to pierwsza polska produkcja, która przybliża [...]
  • Nasze prawa w UK po Brexicie – sesja informacyjna w BangorStowarzyszenie Polskie w Co. Down Bangor.pl oraz YMCA ND Ethnic Minorities Support Project zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące praw obywateli Unii Europejskiej mieszkających w UK po Brexicie. Spotkanie poprowadzi prawnik [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Uznanie kwalifikacji zawodowych

Uznanie kwalifikacji zawodowych

Podczas poszukiwania pracy w wyuczonym zawodzie za granicą, czasem konieczne jest udokumentowanie zdobytego w Polsce wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. W Wielkiej Brytanii istnieje kilka placówek zajmujących się uznaniem kwalifikacji dla poszczególnych zawodów.

Organizacje, które rozpatrują wnioski o uznanie kwalifikacji zawodowych to:

pielęgniarka i położna – Nursing and Midwifery Council (NMC);

technik dentystyczny – General Dental Council;

farmaceuta – Royal Pharmaceutical Society of Great Britain;

adwokat – General Council of the Bar;

główny inżynier mechanik/elektryk – Health & Safety Executive Mining Qualifications;

weterynarz – Royal College of Veterinary Surgeons.

Każda z tych instytucji może mieć swoje wewnętrzne przepisy odnośnie wymaganych dokumentów i przebiegu całej procedury. Na ich stronach internetowych znajdziesz numer telefonu, adres, e-mail, a także wykaz niezbędnych dokumentów potrzebnych do wszczęcia całej procedury.

Za rozpatrzenie wniosku i indywidualną ocenę kwalifikacji pobierane są opłaty.

Jeśli okaże się, że występują istotne różnice w Twoich kwalifikacjach i tutejszych wymogach, organizacje mogą Ci zasugerować uzupełnienie istniejących braków poprzez odbycie stażu lub przejście odpowiedniego testu. Jeśli decyzja będzie jednoznacznie negatywna, musi jej towarzyszyć uzasadnienie oraz informacja o możliwości odwołania się od niej.

Nostryfikacja dyplomu

Porównywanie zagranicznych dyplomów z brytyjskimi koordynuje The National Academic Recognition Information Centre for the United Kingdom (UK NARIC), który jest brytyjskim odpowiednikiem polskiego Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej.

UK NARIC udziela bezpłatnych informacji i porad dotyczących tego, jak kwalifikacje i wykształcenie uzyskane za granicą przekładają się na ich brytyjskie odpowiedniki. Więcej na:

www.naric.org.uk

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!