Aktualności
  • Wycieczka do Gdańska – Klub Fotograficzny WestcourtZ ogromną przyjemnością przedstawiamy wybrane zdjęcia zrobione podczas naszej wycieczki do pięknego Gdańska w lutym 2018. Członkowie naszego klubu pojechali do Gdańska w ramach corocznego programu zdobywania wiedzy na temat [...]
  • Wycieczkowo we Wrocławiu! PSS BelfastDwanaścioro dzieci w wieku 9-15 lat wybrało się na wycieczkę do Wrocławia zorganizowana przez Polską Szkołę Sobotnią w Belfaście. Emocji było co niemiara. Było gorrrącooo! Ale 30-stostopniowy upał nie przeszkodził [...]
  • Strażackie emocje w PSS Belfast"Płonące" emocje i "żarliwe" wrażenia mógł ugasić tylko strażak Michał wraz z brygadą z White Watch, Central podczas wizyty w PSS Belfast. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję poznać tajniki [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Uznanie kwalifikacji zawodowych

Uznanie kwalifikacji zawodowych

Podczas poszukiwania pracy w wyuczonym zawodzie za granicą, czasem konieczne jest udokumentowanie zdobytego w Polsce wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. W Wielkiej Brytanii istnieje kilka placówek zajmujących się uznaniem kwalifikacji dla poszczególnych zawodów.

Organizacje, które rozpatrują wnioski o uznanie kwalifikacji zawodowych to:

pielęgniarka i położna – Nursing and Midwifery Council (NMC);

technik dentystyczny – General Dental Council;

farmaceuta – Royal Pharmaceutical Society of Great Britain;

adwokat – General Council of the Bar;

główny inżynier mechanik/elektryk – Health & Safety Executive Mining Qualifications;

weterynarz – Royal College of Veterinary Surgeons.

Każda z tych instytucji może mieć swoje wewnętrzne przepisy odnośnie wymaganych dokumentów i przebiegu całej procedury. Na ich stronach internetowych znajdziesz numer telefonu, adres, e-mail, a także wykaz niezbędnych dokumentów potrzebnych do wszczęcia całej procedury.

Za rozpatrzenie wniosku i indywidualną ocenę kwalifikacji pobierane są opłaty.

Jeśli okaże się, że występują istotne różnice w Twoich kwalifikacjach i tutejszych wymogach, organizacje mogą Ci zasugerować uzupełnienie istniejących braków poprzez odbycie stażu lub przejście odpowiedniego testu. Jeśli decyzja będzie jednoznacznie negatywna, musi jej towarzyszyć uzasadnienie oraz informacja o możliwości odwołania się od niej.

Nostryfikacja dyplomu

Porównywanie zagranicznych dyplomów z brytyjskimi koordynuje The National Academic Recognition Information Centre for the United Kingdom (UK NARIC), który jest brytyjskim odpowiednikiem polskiego Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej.

UK NARIC udziela bezpłatnych informacji i porad dotyczących tego, jak kwalifikacje i wykształcenie uzyskane za granicą przekładają się na ich brytyjskie odpowiedniki. Więcej na:

www.naric.org.uk

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

32372906_1832810557025112_8760833917688217600_n

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!