baner-980px-x-90px
Aktualności
  • Polski Konsulat w Belfaście otwarty!16 listopada 2017, dzięki wsparciu ministerstwa Spraw Zagranicznych, powstała pierwsza polska placówka konsularna w Irlandii Północnej, której przewodniczy Konsul Dariusz Adler. Konsul opowiedział nam krótko o konsulacie. Nasz Express: Gdzie znajduje [...]
  • Dzień Babci i Dziadka w PSS Belfast 2018Dzień Babci i Dziadka to niesłychanie ważne święto dla każdego wnuczka. Dzieci mają wtedy okazję do wyrażenia swojej miłości oraz wdzięczności kochanym babciom i dziadkom. Dlatego w Polskiej Sobotniej Szkole w [...]
  • Styczeń w PSU NewryPierwsze zajęcia w Nowym Roku to oczywiście wspomnienia i opowieści o świątecznym, słodkim lenistwie i prezentach. Trudno było wrócić do szkolnej rzeczywistości. Ale było warto! Aktywny styczeń! Grupa maluszków poznała wiersz J. [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Uznanie kwalifikacji zawodowych

Uznanie kwalifikacji zawodowych

Podczas poszukiwania pracy w wyuczonym zawodzie za granicą, czasem konieczne jest udokumentowanie zdobytego w Polsce wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. W Wielkiej Brytanii istnieje kilka placówek zajmujących się uznaniem kwalifikacji dla poszczególnych zawodów.

Organizacje, które rozpatrują wnioski o uznanie kwalifikacji zawodowych to:

pielęgniarka i położna – Nursing and Midwifery Council (NMC);

technik dentystyczny – General Dental Council;

farmaceuta – Royal Pharmaceutical Society of Great Britain;

adwokat – General Council of the Bar;

główny inżynier mechanik/elektryk – Health & Safety Executive Mining Qualifications;

weterynarz – Royal College of Veterinary Surgeons.

Każda z tych instytucji może mieć swoje wewnętrzne przepisy odnośnie wymaganych dokumentów i przebiegu całej procedury. Na ich stronach internetowych znajdziesz numer telefonu, adres, e-mail, a także wykaz niezbędnych dokumentów potrzebnych do wszczęcia całej procedury.

Za rozpatrzenie wniosku i indywidualną ocenę kwalifikacji pobierane są opłaty.

Jeśli okaże się, że występują istotne różnice w Twoich kwalifikacjach i tutejszych wymogach, organizacje mogą Ci zasugerować uzupełnienie istniejących braków poprzez odbycie stażu lub przejście odpowiedniego testu. Jeśli decyzja będzie jednoznacznie negatywna, musi jej towarzyszyć uzasadnienie oraz informacja o możliwości odwołania się od niej.

Nostryfikacja dyplomu

Porównywanie zagranicznych dyplomów z brytyjskimi koordynuje The National Academic Recognition Information Centre for the United Kingdom (UK NARIC), który jest brytyjskim odpowiednikiem polskiego Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej.

UK NARIC udziela bezpłatnych informacji i porad dotyczących tego, jak kwalifikacje i wykształcenie uzyskane za granicą przekładają się na ich brytyjskie odpowiedniki. Więcej na:

www.naric.org.uk

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!