Na zdrowie! L jak…?Previous Article
Opowiadanie: ŁupinaNext Article
Aktualności
  • Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionówWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]
  • Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019Obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej niebędący obywatelami polskimi stale zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywający za granicą będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z [...]
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Vademecum miłośnika zwierząt (domowych) vol 2.

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Vademecum miłośnika zwierząt (domowych) vol 2.

Mruczek dla alergika

Kochasz koty, ale masz alergie na ich sierść? Mimo, iż nie istnieją w 100 hipoalergiczne rasy kotów; sfinks, kot singapurski, kot syberyjski i Devon rex są najbezpieczniejsze.

Sterylizacja na każdą kieszeń

Właściciele kotów w Irlandii Północnej, którzy chcieliby wysterylizować swojego pupila, mogą skorzystać ze znacznej zniżki. Lokalni weterynarze przeprowadza ten zabieg za jedyne 5 funtów. Z oferty mogą skorzystać osoby uprawnione do benefitów, o udokumentowanym niskim dochodzie, pełnowymiarowi studenci mieszkający z dala od domu i emeryci.

Menu dla szczurka

Wiadomo, że szczur zje wszystko, ale niestety nie wszystko pójdzie mu na zdrowie. Jego dieta powinna opierać się na zbożach (pszenica, jęczmień, żyto, owies), nasionach (słonecznik, dynia, siemię lniane), warzywach (marchew, gotowane ziemniaki, cukinia, papryka), owocach (jabłka, truskawki, brzoskwinie, maliny) i pestkach. Do tego codziennie wymieniana woda źródlana bądź filtrowana.

Oszukać kameleona

Kameleony, w przeciwieństwie do innych zwierząt domowych, nie piją wody z miski ani pojemnika. W swoim naturalnym środowisku piją deszczówkę lub wodę, która spływa po liściach roślin. Dlatego tak ważne jest codziennie zraszanie jego terrarium.

O co poprosiłaby złota rybka?

Precz ze szklaną kulą, akwarium musi być wysokie i pojemne, żeby zapewnić rybkom przestrzeń do pływania. Woda musi być czysta o stałej temperaturze od 18-20 stopni. Jedna złota rybka to za mało, one uwielbiają towarzystwo, ale tylko tego samego gatunku. Najzdrowiej karmić je żywym pokarmem raz dziennie, ale można go podawać na przemian z suchym. Ze względu na ich upodobania do obgryzania roślin akwariowych, twardolistne gatunki o gorzkim smaku będą je skutecznie odstraszały.

Jak obliczyć wiek psa?

Powszechne jest przekonanie, że rok życia psa to 7 lat życia człowieka. W rzeczywistości pies, który skończył 1 rok znajduje się mniej więcej na etapie rozwoju 15-latka. W tym okresie następuje w jego organizmie najwięcej zmian. Następne lata są już stosunkowo ustabilizowane i liczymy je już tylko jako 5-7 lat życia człowieka. Przelicznik psich lat zależy od jego rasy i wielkości. Duże psy starzeją się już w wieku 7-8 lat, natomiast małe w wieku 11-12.

Monika Domagała

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Savoir vivre dla mężczyzn: Polska ostryga, czyli sposób na kaca

Savoir vivre dla mężczyzn: Polska ostryga, czyli sposób na kaca   0

Każdemu z nas zdarzy się czasem zostać zaproszonym na przyjęcie, na którym zarówno przystawką, daniem głównym, jak i deserem jest alkohol. Oczywiście zawsze należy pamiętać o tym, aby pić z [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!