Kolekcjonerka mocnych wrażeńPrevious Article
Legenda: O dwunastu miesiącach...Next Article
Aktualności
  • Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionówWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]
  • Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019Obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej niebędący obywatelami polskimi stale zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywający za granicą będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z [...]
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Vademecum miłośnika zwierząt (domowych)

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Vademecum miłośnika zwierząt (domowych)

Na całe życie?

Decydując się na zakup zwierzaka, musimy wiedzieć jak długo będziemy mogli cieszyć się jego obecnością. Długość życia poszczególnych gatunków jest bardzo zróżnicowana od 2 lat dla chomika, 2-3 dla szczura, 12-15 dla psa, około 15-20 dla kota, 20 dla jaszczurki po 15-30 dla węza i aż kilkadziesiąt dla papugi! Przemyślmy zanim kupimy.

Dla alergika

Alergia nie wyklucza posiadania psa, musimy tylko wiedzieć, które z ras są najbardziej antyalergiczne. Wśród nich możemy znaleźć: charcika włoskiego, bargamasco, bichon frise, foksteriera szorstkowłosego, irlandzkiego spaniela dowodnego, portugalskiego psa wodnego, shih tzu, maltańczyka, pudla, yorkshire teriera, sznaucera czy też basenji.

Obiad dla myszy

Myszki karmimy mieszanką ziaren, wzbogaconą o świeże owoce, warzywa, zioła, kiełki i zieleninę. Czasami możemy podawać im również chleb pełnoziarnisty, gotowane mięso lub ser. Trzeba pamiętać również o twardych kolbach, dzięki którym ścierają zęby i codziennie świeżej wodzie.

Zwierzak na pokładzie

Nie wszystkie linie lotnicze zezwalają na przewóz zwierząt. Linie Ryanair, Wizzair i easyJet zezwalają na przelot jedynie psom przewodnikom, podróżującym z osobami niewidomymi. Linie, które pozwalają na przelot zwierząt to LOT, Lufthansa, SAS, Nowergian i Air Fance. Za każdym razem wymagana jest zgoda przewoźnika oraz aktualne badania i szczepienia.

Choroba od kota?

Koty tak samo jak inne zwierzęta domowe przenoszą choroby, które mogą być groźna dla człowieka. Do najczęstszych zaliczamy toksokarozę i bablowice (choroby pasożytnicze), toksoplazmozę, świerzb, grzybicę strzygącą, chorobę kociego pazura, chlamydiozę i wściekliznę.

Żółw na podłodze!?

Puszczając żółwia lądowego po podłodze narażamy go na kontakt z roztoczami, bakteriami i włosami, które są częstą przyczyną ich chorób. Podłoga nie zapewnia optymalnej dla nich temperatury 27-28ºC a jej śliska powierzania, nie dająca zwierzęciu odpowiedniej przyczepności, może prowadzić do poważnych kontuzji i zmian zwyrodnieniowych stawów.

Psy na cenzurowanym

W Wielkiej Brytanii istnieje wykaz ras zakazanych do powszechnego posiadania. Zaliczane do niego są Pitbulle Amerykańskie, Tosy – Mastify Japońskie, Dogi Argentyńskie i Mastify Brazylijskie.

Monika Domagała

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Inne_Poradnik

Savoir vivre dla mężczyzn: Polska ostryga, czyli sposób na kaca

Savoir vivre dla mężczyzn: Polska ostryga, czyli sposób na kaca   0

Każdemu z nas zdarzy się czasem zostać zaproszonym na przyjęcie, na którym zarówno przystawką, daniem głównym, jak i deserem jest alkohol. Oczywiście zawsze należy pamiętać o tym, aby pić z [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!