5 pytań: Wszyscy jesteśmy szaleni!Previous Article
Dzikie gatunki w centrum miasta?Next Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Wiejskie klimaty na farmie Streamvale!

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Wiejskie klimaty na farmie Streamvale!

Belfast nudnym miastem, w którym nie widać nic, poza budynkami z cegły? A może chciałoby się powiedzieć, że poza kilkoma parkami nic tutaj nie znajdziemy? Nic bardziej mylnego! Przedstawiamy otwartą Farmę – miejsce, gdzie można poczuć się jak na wsi.

O co właściwie chodzi?

W roku 1987 rodzina Morrow założyła farmę, dziś mogą pochwalić się tym, że zajmują się nią od 9 pokoleń. Cel istnienia miejsca od samego początku jest ten sam – aby całe rodziny mogły doświadczyć wiejskich widoków i zapachów. Poczuć ten klimat, zbliżyć się do natury, poznać zwierzęta hodowlane oraz dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonują farmy. W tym miejscu można zobaczyć, na przykład, proces dojenia krów oraz poznać ciekawe informacje dotyczące wpływu takich działalności na ekonomię.

Naturalnie, że natura

Mnoga ilość atrakcji przyciąga każdego. Od najmłodszych, po osoby starsze. Chcącym spokoju, relaksacji i integracji z naturą, spokojnie polecamy szlak spacerowy, na którym można spotkać czerwone jelenie – z dala od zgiełku i hałasu miasta. Albo też inne stworzenia – np. kozy, kaczki… Nikt nie ma za złe, gdy zwiedzający starają się je dokarmiać, a pogodne zwierzęta chętnie skuszą się na jakiś smakołyk.

Dla najmłodszych eksploratorów farmy, czas wiosenny i letni jest wręcz idealny, by mieć możliwość nakarmienia jagniątek mlekiem z butelki. Co również jest interesujące – farma w tym okresie wypełniona jest kurczątkami, małymi króliczkami, a nawet szczeniaczkami – wszystkie one potrzebują miłości i czułości, uwielbiają więc interakcję z gośćmi.

Przejażdżka dla każdego

Farma oferuje kilka rodzajów przejażdżek. Jedną z bardziej interesujących jest spotkanie z kucykiem, na którym można okrążyć wyznaczoną do tego przestrzeń, pod nadzorem instruktora. Niewielki koszt dwóch funtów przyciąga wielu małych entuzjastów i ich rodziców. Najmłodsi z pewnością zadowolą się także czasem spędzonym na quadach. Streamvale Farm oferuje również kolejkę, urozmaiconą przejazdami w tajemniczych tunelach. Jedną z bardziej zabawnych atrakcji dla całej rodziny jest przejazd traktorem, ciągnącym drewnianą przyczepę.

To gdzie się udać?

Fakt, farma umiejscowiona jest nieco na obrzeżach Belfastu (można stwierdzić wręcz, że poza nim). W stronę Dundonald, a dokładnym adresem jest: 38 Ballyhanwood Road, Dundonald BT5 7SN. Z pewnością warto się tam jednak wybrać, jeżeli nie ze względu na naturę, to chociaż na lody robione domowym sposobem i pyszną kawę, które serwują w kawiarni lub dla niesamowitego placu zabaw dla dzieci.

Magdalena Janik


Streamvale Farm
38 Ballyhanwood Road, Dundonald BT5 7SN
www.streamvale.com

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Turystyka

Jak wykorzystać słoneczne dni w NI?

Jak wykorzystać słoneczne dni w NI?   0

Kiedy w Irlandii Północnej świeci słońce, wyspa ukazuje swoje piękno w całej okazałości. Co zrobić ze sobą w tak piękny dzień? Wypić Guinnessa w centrum miasta? Pospacerować wśród soczystej zieleni [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!