Mini Euro w BangorPrevious Article
VI Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych w OstródzieNext Article
Aktualności
  • BREXIT – pomoc polskiego rządu3 marca 2019 w Konsulacie RP w Belfaście odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiego rządu, który reprezentowali: Kazimierz Kuberski, Podsekretarz Stanu, Robert Wójcik, Dyrektor Departamentu Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwa [...]
  • Nie wyrzucaj książek, Podaruj Książkę!Wiele osób pyta nas o projekt “Podaruj Książkę”. Bardzo nas cieszy, że tak wielu z Polaków w Irlandii Północnej czyta książki i chce się nimi dzielić. Pierwszy zbiór książek zaskoczył [...]
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 201921 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który upamiętnia pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w 1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Wycieczka dla uczniów Polskich Szkół Sobotnich

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Wycieczka dla uczniów Polskich Szkół Sobotnich

Wycieczka dofinansowana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016. Organizatorem jest Polskie NI – Sieć Społeczna oraz Polska Szkoła Sobotnia w Craigavon.

Informacje:

– wylot: środa 21 września godzina 8:25, zbiórka na lotnisku w Belfaście o godzinie 7:25,

– powrót: niedziela 25 września o godzinie 08:00,

– za transport na i z lotniska odpowiedzialni są rodzice,

– dopuszczalny bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25cm,

– cena: 170 funtów za dziecko (w cenie: przelot, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wszystkie wymienione w planie wycieczki atrakcje, transport po Polsce)

Aby zapisać dziecko należy złożyć wypełniony formularz rejestracyjny i zapłacić depozyt w wysokości 100 funtów do dnia 15 lipca. Liczba miejsc ograniczona, decyduje data wpłaty depozytu. Formularz rejestracyjny i dane konta do wpłaty będą udostępnione po przesłaniu wstępnego zgłoszenia e-mailem na adres: agnieszka@polskieni.com. Depozyt przepada w chwili rezygnacji z wycieczki. Pozostałe 70 funtów należy wpłacić przed planowaną wycieczką.

Plan wycieczki:

Dzień pierwszy

Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic i Ratusza.

– historia powstania miasta Krakowa, historia sukiennic, historia powstania Ołtarza Wita Stwosza, historia Ratusza i jego funkcji w mieście.

– zwiedzanie wymienionych miejsc i zabytków w formie lekcji historycznej prowadzonej w języku polskim przez nauczyciela historii.

Dzień drugi

Wawel: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Smocza Jama, Baszta Sandomierska, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta – zwiedzanie z przewodnikiem, Budowle i ogrody Wawelu trasa plenerowa z przewodnikiem.

Dzień trzeci

Pobyt w Szkole:

– prezentacja szkoły, pokazanie jak wygląda szkoła w Polsce, sale lekcyjne, świetlica, stołówka,

– podział dzieci na grupy i uczestnictwo w wybranych zajęciach lekcyjnych: historii, geografii i języka polskiego,

– zajęcia integracyjne w formie warsztatów i zabaw, mające na celu poznanie różnic, wymiana doświadczeń.

„Kraków – czas okupacji 1939-1945: – Wystawa Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Fabryka Emalia Oskara Schindlera.

Bohaterem multimedialnej wystawy w Fabryce Oskara Schindlera jest miasto i jego mieszkańcy, społeczność polska i żydowska, skonfrontowana z niemieckimi okupantami. Wystawa pokazuje wszystkie problemy okresu, który miał niezwykłe znaczenie dla dalszych dziejów nie tylko Krakowa, ale Polski i całej Europy, oraz postać Oskara Schindlera i losy uratowanych przez niego Żydów. Efektowna aranżacja plastyczna wystawy, oparta na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych ma pomóc w dotarciu zwłaszcza do młodego odbiorcy, który historię II wojny światowej zna jedynie z podręczników. Zwiedzanie z przewodnikiem.

Spotkanie podsumowujące.

Dzień czwarty

Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.

Zwiedzanie z przewodnikiem trasą turystyczną, dojazd autokarem.

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

BREXIT – pomoc polskiego rządu

BREXIT – pomoc polskiego rządu   0

3 marca 2019 w Konsulacie RP w Belfaście odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiego rządu, który reprezentowali: Kazimierz Kuberski, Podsekretarz Stanu, Robert Wójcik, Dyrektor Departamentu Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwa [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!