Smyki Playgroup - czerwiec 2018Previous Article
My Way w maju 2018!Next Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Zajęcia i atrakcje w PSU Newry – maj 2018

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Zajęcia i atrakcje w PSU Newry – maj 2018

Ostatnia sobota kwietnia zaskoczyła nas pięknym słońcem i świat nabrał ciepłych barw. Nasze dzieci są optymistami, ale czasem można wspomóc się różowymi okularami i spojrzeć przez nie na świat. Klasa pani Kamili poznała znaczenie powiedzenia „spojrzeć przez różowe okulary”. Figlarna Kredka bohaterka naszego podręcznika miała znów mnóstwo przygód, nauka jazdy na deskorolce i opanowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, poznanie litery „C” i rozwiązywanie rebusów. Podręcznik nie musi być nudny! Dzieci pisały ze słuchu oraz miały ciekawą lekcję biblioteczną.

Pani Kasia z biblioteki jak nikt inny potrafi wprowadzić w świat książek. Promowanie czytelnictwa wśród dzieci jest niezwykle ważne, lekcje biblioteczne, w czasie których uczniowie mogą podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książek, opowiedzieć o swoich ulubionych bohaterach literackich, rozwiązać zagadki czy wykonać własnoręcznie piękne zakładki do książek to tylko wybrane sposoby na to żeby dzieciom przybliżyć świat literatury i sprawić, żeby zostały w nim na dłużej.

Maluszki w tym dniu wprowadziły nas w swoje codzienne rytuały. Opowiadały jakie czynności wykonują od pierwszych chwil pobudki do momentu wieczornego spania. Pomocne w opowiadaniu były wiersze i piosenki. Dzieci poprzez zabawę poznawały nowe słownictwo związane z codziennym życiem. Wspólne czytanie i praca z podręcznikiem to dla maluszków wyzwanie, ale radzą sobie świetnie.

Klasa Pani Kasi ćwiczyła pisownię litery „F”, praca z podręcznikiem, śpiew nowej piosenki o polskiej fladze oraz rozmowy o zbliżających się świętach majowych to nie wszystko czym byli pochłonięci uczniowie. Uczniowie powtarzali wiadomości z poprzednich zajęć, ćwiczyli pisownię z literami „Ch” i „H”.

Wszystkie klasy miały pracowitą sobotę, wszyscy chętnie nieco przyjęli propozycję relaksu na świeżym powietrzu – to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Gry i zabawy na boisku szkolnym i wyprawa do naszego tajemniczego ogrodu to zwieńczenie szkolnej soboty.

Majowo!

5 maja w Polskiej Szkole Uzupełniającej w Newry bohaterka podręcznika Figlarna Kredka tym razem bawiła się w detektywa i wraz z dziećmi szukała litery „R” i „W”. Była też gimnastyka języka i oprócz skomplikowanych połączeń sylab i samogłosek dzieci ćwiczyły również wyraźną wymowę wyrazów z literą R. Niespodzianką dla dzieci był przygotowany konkurs plastyczny. Wszystkie dzieci w nagrodę dostały małe słodkie niespodzianki.

Jeśli sobota i ładna pogoda to warto wybrać się na wycieczkę. Nasi uczniowie tym razem byli w Warszawie. Zwiedzili Stare Miasto, park w Łazienkach, pod Kolumną Zygmunta opowiadali sobie o wizycie w Pałacu Kultury i Nauki, podziwiali pomnik warszawskiej Syrenki. Dzieci wysłuchały też legendy o Syrence, którą opowiedziała Pani Jola.

Maluszki w tym dniu przygotowały dla wszystkich klas pochód pierwszomajowy! Wcześniej na zajęciach rozmawiały o ważnych świętach przypadających w pierwszych dniach maja. Za aktywny udział w lekcjach dla dzieci przygotowane zostały piękne kotyliony! W czasie zajęć plastycznych najmłodsza klasa przygotowała smakowite, kolorowe lody. Niestety były z papieru, ale mamy nadzieję, że w te ciepłe dni dzieciaki odwiedzały lokalne lodziarnie by nacieszyć się smakiem mroźnych przysmaków. Najmłodsi uczniowie poznali literę „K” i rozmawiali o sposobach na utrzymanie porządków oraz o tym, co gdzie ma swoje miejsce w domu.

Ewa Gorzelak-Deska

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…

PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…   0

Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!