List Czytelnika: Wspominki...Previous Article
Na zdrowie! „B jak…”Next Article
Aktualności
  • Polish Heritage DayW ramach drugiej edycji Polish Heritage Day zorganizowanych zostało 76 wydarzeń w całej Wielkiej Brytanii, które odbywały się w terminie od 5 maja do 4 czerwca. Również w Irlandii Północnej [...]
  • Wieści z PSS Enniskillen – maj 2018S.O.S z Enniskillen Gramatyka, ortografia, nowe literki, słówka, zadania i opracowania to podstawa na sobotnich lekcjach z języka polskiego. Ale zajęcia w Światowy Dzień Ziemi w klasie 1 rozpoczęliśmy piosenką pt. „Ziemia [...]
  • My Way w maju 2018!Wiosna w pełni! Kwiaty! Kolory! Wszystko to, co lubimy najbardziej. Tym razem dzieci wraz z rodzicami próbowały swoich sił we florystyce - z bibuły i papieru powstawały kwiaty. Wszystko ręcznie [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Zmarł Konsul Generalny RP w Belfaście Dariusz Adler

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Zmarł Konsul Generalny RP w Belfaście Dariusz Adler

17 marca 2018 w Belfaście zmarł Konsul Generalny RP w Irlandii Północnej Dariusz Adler. Miał 53 lata. Niespodziewana śmierć dyplomaty pogrążyła w żalu tutejszych działaczy i Polonię.

Konsul Adler był doświadczonym dyplomatą i wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W ostatnim czasie powierzono mu odpowiedzialne zadanie tworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

Jego wcześniejsza kariera jest obfita w sukcesy. Swoją pracę urzędniczą rozpoczął w 1995 roku w zespole Programu Pharowskiego 022, który skierowany był do Organizacji Pozarządowych realizujących projekty pomocowe w sferze socjalnej. Po jego zakończeniu w 1996 Dariusz Adler został przyjęty do MSZ do Departamentu Polityki Bezpieczeństwa, gdzie zajmował się kwestiami współpracy z NATO. Po roku przeszedł do Sekretariatu Ministra zajmując się kwestiami merytorycznej obsługi Ministra Spraw Zagranicznych.

W 1999 roku objął stanowisko wicekonsula w Konsulacie Generalnym RP w Chicago. Od tego momentu zajmował się kwestiami konsularnymi i Polonii. Po powrocie do kraju trafił do Departamentu Konsularnego i Polonii MSZ, aby po dwóch latach w 2006 roku objąć stanowisko konsula, kierownika działu Opieki Konsularnej w Konsulacie Generalnym w Londynie.

adler wytnij (2)

Po trzech latach objął stanowisko kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie. Po upływie kadencji i po powrocie do kraju objął stanowisko naczelnika Wydziału Paszportowo-Wizowego MSZ. W latach 2013-2017 kierował Konsulatem Generalnym RP  Edynburgu. W listopadzie 2017 powierzono mu zadanie stworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

Miał 53 lata. Był żonaty i miał dwoje dzieci.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się
w piątek 23 marca o godzinie 17:00
w St. Brigid’s Catholic Church,
przy 40 Derryvolgie Ave, Belfast BT9 6FP

Konsul Adler swoje powołanie zawodowe zawsze realizował z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Wszystkie organizacje polonijne działające na terenie Irlandii Północnej wiele mu zawdzięczają. Nasz Express także jest bardzo wdzięczny za nieocenioną pomoc i wsparcie konsula Dariusza Adlera.

Redakcja Naszego Expressu składa kondolencje
oraz wyrazy szczerego żalu i współczucia
rodzinie i bliskim konsula.

***

Zamieszczamy także oficjalną informację od konsula honorowego Jerome’a Mullena.

STATEMENT ON DEATH OF DARIUSZ (1).docx

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

Polish Heritage Day

Polish Heritage Day   0

W ramach drugiej edycji Polish Heritage Day zorganizowanych zostało 76 wydarzeń w całej Wielkiej Brytanii, które odbywały się w terminie od 5 maja do 4 czerwca. Również w Irlandii Północnej [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

32372906_1832810557025112_8760833917688217600_n

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!