List Czytelnika: Wspominki...Previous Article
Na zdrowie! „B jak…”Next Article
Aktualności
  • Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionówWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]
  • Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019Obywatele polscy oraz obywatele Unii Europejskiej niebędący obywatelami polskimi stale zamieszkujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywający za granicą będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z [...]
  • Felieton: Świąteczny koszyczek Babci TeddyWielkanoc już niebawem, więc nadszedł czas na przygotowanie koszyczka wielkanocnego, czyli popularnej święconki. Gdy tylko moje wnuki usłyszały, o szykowaniu koszyczka, zaczęły znosić mi zabawki, ukochanego misia, ulubioną lalkę, jajko [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Zmarł Konsul Generalny RP w Belfaście Dariusz Adler

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Zmarł Konsul Generalny RP w Belfaście Dariusz Adler

17 marca 2018 w Belfaście zmarł Konsul Generalny RP w Irlandii Północnej Dariusz Adler. Miał 53 lata. Niespodziewana śmierć dyplomaty pogrążyła w żalu tutejszych działaczy i Polonię.

Konsul Adler był doświadczonym dyplomatą i wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W ostatnim czasie powierzono mu odpowiedzialne zadanie tworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

Jego wcześniejsza kariera jest obfita w sukcesy. Swoją pracę urzędniczą rozpoczął w 1995 roku w zespole Programu Pharowskiego 022, który skierowany był do Organizacji Pozarządowych realizujących projekty pomocowe w sferze socjalnej. Po jego zakończeniu w 1996 Dariusz Adler został przyjęty do MSZ do Departamentu Polityki Bezpieczeństwa, gdzie zajmował się kwestiami współpracy z NATO. Po roku przeszedł do Sekretariatu Ministra zajmując się kwestiami merytorycznej obsługi Ministra Spraw Zagranicznych.

W 1999 roku objął stanowisko wicekonsula w Konsulacie Generalnym RP w Chicago. Od tego momentu zajmował się kwestiami konsularnymi i Polonii. Po powrocie do kraju trafił do Departamentu Konsularnego i Polonii MSZ, aby po dwóch latach w 2006 roku objąć stanowisko konsula, kierownika działu Opieki Konsularnej w Konsulacie Generalnym w Londynie.

adler wytnij (2)

Po trzech latach objął stanowisko kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie. Po upływie kadencji i po powrocie do kraju objął stanowisko naczelnika Wydziału Paszportowo-Wizowego MSZ. W latach 2013-2017 kierował Konsulatem Generalnym RP  Edynburgu. W listopadzie 2017 powierzono mu zadanie stworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

Miał 53 lata. Był żonaty i miał dwoje dzieci.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się
w piątek 23 marca o godzinie 17:00
w St. Brigid’s Catholic Church,
przy 40 Derryvolgie Ave, Belfast BT9 6FP

Konsul Adler swoje powołanie zawodowe zawsze realizował z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Wszystkie organizacje polonijne działające na terenie Irlandii Północnej wiele mu zawdzięczają. Nasz Express także jest bardzo wdzięczny za nieocenioną pomoc i wsparcie konsula Dariusza Adlera.

Redakcja Naszego Expressu składa kondolencje
oraz wyrazy szczerego żalu i współczucia
rodzinie i bliskim konsula.

***

Zamieszczamy także oficjalną informację od konsula honorowego Jerome’a Mullena.

STATEMENT ON DEATH OF DARIUSZ (1).docx

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów

Globalny Zjazd Polonii – Kongres 60 milionów   0

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, która tym razem odbędzie się w Londynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku. [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!