List Czytelnika: Wspominki...Previous Article
Na zdrowie! „B jak…”Next Article
Aktualności
  • Felieton: Tłusty Czwartek u Babci TeddyCudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]
  • „Diablo. Wyścig o wszystko” w kinach w NI od 1 lutego 2019Co roku w Polsce odbywa się ponad tysiąc nielegalnych wyścigów. Ale tylko nieliczni mają dostęp do tych o najwyższą stawkę. „Diablo. Wyścig o wszystko” to pierwsza polska produkcja, która przybliża [...]
  • Nasze prawa w UK po Brexicie – sesja informacyjna w BangorStowarzyszenie Polskie w Co. Down Bangor.pl oraz YMCA ND Ethnic Minorities Support Project zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące praw obywateli Unii Europejskiej mieszkających w UK po Brexicie. Spotkanie poprowadzi prawnik [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Zmarł Konsul Generalny RP w Belfaście Dariusz Adler

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Zmarł Konsul Generalny RP w Belfaście Dariusz Adler

17 marca 2018 w Belfaście zmarł Konsul Generalny RP w Irlandii Północnej Dariusz Adler. Miał 53 lata. Niespodziewana śmierć dyplomaty pogrążyła w żalu tutejszych działaczy i Polonię.

Konsul Adler był doświadczonym dyplomatą i wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W ostatnim czasie powierzono mu odpowiedzialne zadanie tworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

Jego wcześniejsza kariera jest obfita w sukcesy. Swoją pracę urzędniczą rozpoczął w 1995 roku w zespole Programu Pharowskiego 022, który skierowany był do Organizacji Pozarządowych realizujących projekty pomocowe w sferze socjalnej. Po jego zakończeniu w 1996 Dariusz Adler został przyjęty do MSZ do Departamentu Polityki Bezpieczeństwa, gdzie zajmował się kwestiami współpracy z NATO. Po roku przeszedł do Sekretariatu Ministra zajmując się kwestiami merytorycznej obsługi Ministra Spraw Zagranicznych.

W 1999 roku objął stanowisko wicekonsula w Konsulacie Generalnym RP w Chicago. Od tego momentu zajmował się kwestiami konsularnymi i Polonii. Po powrocie do kraju trafił do Departamentu Konsularnego i Polonii MSZ, aby po dwóch latach w 2006 roku objąć stanowisko konsula, kierownika działu Opieki Konsularnej w Konsulacie Generalnym w Londynie.

adler wytnij (2)

Po trzech latach objął stanowisko kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie. Po upływie kadencji i po powrocie do kraju objął stanowisko naczelnika Wydziału Paszportowo-Wizowego MSZ. W latach 2013-2017 kierował Konsulatem Generalnym RP  Edynburgu. W listopadzie 2017 powierzono mu zadanie stworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

Miał 53 lata. Był żonaty i miał dwoje dzieci.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się
w piątek 23 marca o godzinie 17:00
w St. Brigid’s Catholic Church,
przy 40 Derryvolgie Ave, Belfast BT9 6FP

Konsul Adler swoje powołanie zawodowe zawsze realizował z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Wszystkie organizacje polonijne działające na terenie Irlandii Północnej wiele mu zawdzięczają. Nasz Express także jest bardzo wdzięczny za nieocenioną pomoc i wsparcie konsula Dariusza Adlera.

Redakcja Naszego Expressu składa kondolencje
oraz wyrazy szczerego żalu i współczucia
rodzinie i bliskim konsula.

***

Zamieszczamy także oficjalną informację od konsula honorowego Jerome’a Mullena.

STATEMENT ON DEATH OF DARIUSZ (1).docx

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

Felieton: Tłusty Czwartek u Babci Teddy

Felieton: Tłusty Czwartek u Babci Teddy   0

Cudowny świąteczny czas mamy już za sobą, a tu znów trzeba przygotowywać się do kolejnego. Dobrze to ktoś wymyślił, aby następne święto poprzedzić postem, inaczej nasze wątroby mogłyby tego nie [...]

Panel użytkownika

Banner

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!