List Czytelnika: Wspominki...Previous Article
Na zdrowie! „B jak…”Next Article
Aktualności
  • PSS Belfast: 10 lat minęło jak jeden dzień…Pierwsza Polska Szkoła Sobotnia w Belfaście świętowała 2 czerwca 2018 Jubileusz 10-lecia . Tak podniosłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: The Lord Lieutenant of the Co Borough of Belfast, [...]
  • PSS Portadown: Żywe Lekcje HistoriiPodczas zajęć z historii Polski odwiedzili wirtualnie dom Mikołaja Kopernika i poznali miasto, z którego pochodził. Podczas wirtualnych wycieczek nasi uczniowie odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Zamek i [...]
  • Portadown: Dzień Ziemi w Polskiej SzkoleJak co roku od wielu już lat uczniowie PSS im Janusza Korczaka w Portadown świętują Dni Ziemi włączając się w lokalny projekt ABC Council „Clean the World” oraz ,,Adopt the [...]

Magazyn dla Dorosłych i Dzieci w Irlandii Północnej – zapraszamy do lektury!

Weather Report ,
0°C

Zmarł Konsul Generalny RP w Belfaście Dariusz Adler

Interlinia+- AWielkość czcionki+- Wydrukuj artykuł
Zmarł Konsul Generalny RP w Belfaście Dariusz Adler

17 marca 2018 w Belfaście zmarł Konsul Generalny RP w Irlandii Północnej Dariusz Adler. Miał 53 lata. Niespodziewana śmierć dyplomaty pogrążyła w żalu tutejszych działaczy i Polonię.

Konsul Adler był doświadczonym dyplomatą i wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W ostatnim czasie powierzono mu odpowiedzialne zadanie tworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

Jego wcześniejsza kariera jest obfita w sukcesy. Swoją pracę urzędniczą rozpoczął w 1995 roku w zespole Programu Pharowskiego 022, który skierowany był do Organizacji Pozarządowych realizujących projekty pomocowe w sferze socjalnej. Po jego zakończeniu w 1996 Dariusz Adler został przyjęty do MSZ do Departamentu Polityki Bezpieczeństwa, gdzie zajmował się kwestiami współpracy z NATO. Po roku przeszedł do Sekretariatu Ministra zajmując się kwestiami merytorycznej obsługi Ministra Spraw Zagranicznych.

W 1999 roku objął stanowisko wicekonsula w Konsulacie Generalnym RP w Chicago. Od tego momentu zajmował się kwestiami konsularnymi i Polonii. Po powrocie do kraju trafił do Departamentu Konsularnego i Polonii MSZ, aby po dwóch latach w 2006 roku objąć stanowisko konsula, kierownika działu Opieki Konsularnej w Konsulacie Generalnym w Londynie.

adler wytnij (2)

Po trzech latach objął stanowisko kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie. Po upływie kadencji i po powrocie do kraju objął stanowisko naczelnika Wydziału Paszportowo-Wizowego MSZ. W latach 2013-2017 kierował Konsulatem Generalnym RP  Edynburgu. W listopadzie 2017 powierzono mu zadanie stworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

Miał 53 lata. Był żonaty i miał dwoje dzieci.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się
w piątek 23 marca o godzinie 17:00
w St. Brigid’s Catholic Church,
przy 40 Derryvolgie Ave, Belfast BT9 6FP

Konsul Adler swoje powołanie zawodowe zawsze realizował z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Wszystkie organizacje polonijne działające na terenie Irlandii Północnej wiele mu zawdzięczają. Nasz Express także jest bardzo wdzięczny za nieocenioną pomoc i wsparcie konsula Dariusza Adlera.

Redakcja Naszego Expressu składa kondolencje
oraz wyrazy szczerego żalu i współczucia
rodzinie i bliskim konsula.

***

Zamieszczamy także oficjalną informację od konsula honorowego Jerome’a Mullena.

STATEMENT ON DEATH OF DARIUSZ (1).docx

0 komentarzy

Brak komentarzy Artykuł nie był jeszcze komentowany

Dodaj komentarz

Jako pierwszy Dodaj komentarz !

Only registered users can comment.

Wiadomosci polonijne

Co to jest Universal Credit?

Co to jest Universal Credit?   0

Universal Credit jest nowym rodzajem świadczenia, które zastąpi Child Tax Credit, Housing Benefit, Income-related Employment and Support Allowance, Income-based Jobseeker's Allowance, Income Support oraz Working Tax Credit. Universal credit przysługuje osobom, [...]

Panel użytkownika

Aktualne wydanie Naszego Expressu

Zapisz się do naszego newslettera!

Banner
Banner
Banner
Banner

Znajdź nas na Facebook’u

error: Zawartość strony jest chroniona!